Kód:
https://picasaweb.google.com/113485760518547460915/ZlomenyRamMERIDAAM8002Aug2011

Je toto po dva a pol sezone a 3 mesiace po zaruke normalne?
Ako som zistil dodatocne podla fotografii par tyzdnov dozadu (doteraz sa mi o praskline ani nesnivalo), postupne praskal, az dnes pri (vsetci svaty pri mne stali) lazoplazo jazde po panelovej ceste okolo rieky s deckami "puk" a povolila aj posledna cast tej praskliny.
Co vcul? Asi s predajcom ci vyrobcom nema cenu sa natahovat. Novy ram, aky, oplati sa to, ci novy bike cely? Zvarat? asi brr. Ako toto riesite?
Diky za info.
03.08.2011 - 00:34:24
00
nie na dobry portal si toto napisal...vacsina ti povie ze toto nie je normalne...pretoze pri meride by to cakali uz po roku :lol: ...s vyrobcom/dovozcom/predajcom to nema cenu...neuznava reklamacie aj v zarucnej dobe a povie ti ze to bolo sposobene nevhodnym zaobchadzanim...a dotahuj sa potom s nim...navyse ked je to po zarucnej dobe nema to vyznam vobec...
...ohladom toho ci novy ram, alebo bajk...no zalezi ake su moznosti noveho ramu, ako vyzeraju ostatne komponentny, aky mas rozpocet, ci chces rovnaky bajk alebo iny (typovo)...atd atd...hlavne sa na to vyspi, daj si :beer: ...a potom s kludnou hlavou rozmyslaj...ramy praskaju, nie je to nic neobvykle aj ked neprijemne...
03.08.2011 - 00:45:57
00
http://www.zvaraniehlinika.sk/
03.08.2011 - 06:07:16
00
Nick obor suvisi aj s postavou? Kolko vazis?
Ramy takejto konstrukcie zvyknu takto praskat pri tazsich jazdcoch aj po par rokoch bezneho jazdenia. Zname su tym napriklad Treky. Nabuduce kup nieco, co nema cap vahadla uprostred sedlovej trubky a ma tlmic skor vodorovne ako zvislo.
03.08.2011 - 07:01:49
00
Nick obor suvisi aj s postavou? Kolko vazis?
Ramy takejto konstrukcie zvyknu takto praskat pri tazsich jazdcoch aj po par rokoch bezneho jazdenia. Zname su tym napriklad Treky. Nabuduce kup nieco, co nema cap vahadla uprostred sedlovej trubky a ma tlmic skor vodorovne ako zvislo.

Nie, to je len meno odzadu :lol: , 84kg/182cm. Podla mna take nieco by sa nemalo len tak stat pri pouzivani bike na to na co je urceny, bez skakania ci havarii.
Ano uz som sa docital ze to je slabe miesto asi vseobecne, ale to ti vyrobcovia ignoruju a robia to veselo dalej? okrem niektorych (Specialized, Kellys)
Odporucam kazdemu si toto miesto skontrolovat, stat sa toto v zjazde v terene pri 40km/h AMEnTMA.

(podla fotiek bike to neodislo naraz, z 2/3 prasknutym ramom som odjazdil Stupavsky dlhu bez toho aby som o tom vobec tusil, ale vidno to bolo, vidim to na foto spred startu, no clovek je slepy pri beznej cinnosti okolo bike ked sa na to clovek nezamera sa to nezbada, nezbadal som to ani po preteku pri udrzbe biku,kedy sa strbina o poznanie zvetsila ale fotka z ciela to nemilosrdne zachytila. Potom stacilo niekolko desiatok buch-buch na panelovej ceste a rup, skaza dokonana)
03.08.2011 - 10:27:58
00
ja osobne by som aj tak oslovil dovozcu (Jara Štafanika v BB)
stratiť nemáš čo ...
maximalne tak trochu času a centiky za telefonovanie
03.08.2011 - 13:01:51
00
Pripadne novy ramovy trojuholnik. Oni mavaju kadejake casti ramov, mozno sa nieco najde za vhodnu cenu.Zvarit by sa to mozno dalo .. ale neviem, ci natolko presne, aby potom capy nedrhli. Ale ak ano, vlozil by som dovnutra dalsiu trubku, natesno, cele to zavaril plamenom a potom to uz vydrzi najmenej dalsich 15 rokov .. eee,teda mesiacov :P

edit: alebo si kup toto http://www.ebay.co.uk/itm/giant-reign-frame-/230652952414?pt=UK_sportsleisure_cycling_bikeparts_SR&hash=item35b3fcbf5e#ht_500wt_1156 :lol:
03.08.2011 - 13:31:07
00
ja osobne by som aj tak oslovil dovozcu (Jara Štafanika v BB)
stratiť nemáš čo ...
maximalne tak trochu času a centiky za telefonovanie

Predajni som dal fotky tej casti a kontaktuju dovozcu. Tak uvidim co z toho bude. Dik za info.
03.08.2011 - 23:29:01
00
ja by som TO riešil osobne.....
nie cez predajňu....
predsa len priamy kontakt je priamy kontakt....
(aspoň TAK to preferujem ja ...)
04.08.2011 - 07:36:03
00
Ano, urcite priamo Meridu, suhlas :nod:
04.08.2011 - 09:16:07
00
Uz som tu viackrat cital o zlomenych ramoch. Taky navrh, ze keby sa tu urobila nejaka tema (alebo mozno lepsie nejaka sekcia), kde by registrovani uzivatelia mtbiker.sk mohli prispiet s vlastnou skusenostou so zlomenym ramom. Dala by sa tak urobit nejaka vzorka/statistika skutocnych udalosti so skutocnymi znackami a modelmi bajkov. Mohol by to byt aj tlak na distributorov aj predajcov ohladne prasktnutych ramov a akysi navod pre bajkerov navstevujucich tuto stranku, aby si urobili prehlad. Ak potencialny bajker si precita, ze je tu 15 prasktnutych ramov znacky XXX a ani jeden YYY, tak by to mohlo nieco znamenat. Jasne, ze to ma slabiny (z bajkov znacky, kde sa preda 500 ks a znacky, kde sa preda 5 ks rocne, to moze dost skreslovat), ale aspon nieco realne, co sa skutocne stalo. A nie nejake vseobecne zavery, ze Meridy proste praskaju ;)

Udaje ako napriklad:

Znacka bicykla: XXX
Modelovy rok: 2007
Typ: XC/DH/...
Distributor pre SVK:
Predajca: (to by prinutilo aj predajcu sa tym zaoberat, ak sa tu vyskytne viackrat - a nie len distributora - predajca nebude mat zaujem predavat bajky, ktore sa lamu a bude aj on tlacit na distributora)
Dlzka pouzivania pokial sa zlomil ram: 2,5 roka
Miesto prelomenia: napr. sedlova trubka,....
Sposob jazdy pri prelomeni: napr. skok z 1m prekazky, maraton, atd.
Reklamacia: uspesna (novy ram, financna kompenzacia/zlava na novy bajk), neuspesna (nezaujem distributora riesit po zarucnej dobe, zly sposob pouzivania, atd.)
04.08.2011 - 16:55:07
00
Mohol by to byt aj tlak na distributorov aj predajcov ohladne prasktnutych ramov a akysi navod pre bajkerov ....

Predajca: (to by prinutilo aj predajcu sa tym zaoberat, ak sa tu vyskytne viackrat - a nie len distributora - predajca nebude mat zaujem predavat bajky, ktore sa lamu a bude aj on tlacit na distributora)


navrhujem presunúť do "vtipkára"
04.08.2011 - 21:10:54
00
A nie nejake vseobecne zavery, ze Meridy proste praskaju ;)

Praskaju, a nie je to vseobecny zaver :P :P

edit: praska vsetko, nieco skor, nieco neskor, ale len jedna znacka je origo "tested on humans" :lol: .. namatkou :

- merida termoplast
- merida oranzovy jednocap, zabudol som meno
- merida lrs (zaujimave, ze original nemecky lsd nepraskal)
- merida z horcika
- merida hlinik bezny pracoval a pukotal v hlavovom
- merida co ma tmax
- merida s vahadlom hentak posledny prispevok a prispevok este viac do minulosti podobny

Ja by som skor dal temu, zoznam ramov Merida, ktore nepraskli :lol:

ps: podotykam,ze som jazdil 3 Merida ramy .. jeden pukotal v hlavovom (vseobecna chyba tych ramov), a dalsie 2 LRS praskli zadne stavby pri lahkom jazdeni ...

Merida robi svoje ramy stylom .. opajcnem nieco od inych a co sa da to po***beme :lol:
04.08.2011 - 21:13:14
00
navrhujem presunúť do "vtipkára"


Kazdy distributor chce narast predaja, kazdy predajca je tlaceny distributorom - a ked obchod stagnuje, tak sa zvysuje napatie, zle spravy sa siria ovela lahsie ako dobre, a nakoniec to skonci vacsinou vymenou predajcu s nadejou, ze bude lepsie - ale nebude :rofl:

Kupil si niekto z vas, ktori ste zlomili ram, dalsi bajk tej istej znacky a od toho isteho predajcu? To len tak sa pytam zo zvedavosti :lol:
04.08.2011 - 22:12:54
00
Skus oslovit predajcu alebo dovozcu, mozno by ti dal vyraznu zlavu na novy ram. Ak nie skus to dat zvarit, ta trubka je dost hruba, to by mohlo ist. A samozrejme tak ako tu pisali, vlozit natesno dovnutra druhu trubku, a snazit sa to co najpresnejsie zvarit.
Mne praskol ram tiez, ale v mieste kde je trubka tenka jak plechovka od piva, a to uz zial neslo, ale toto je dost hrube.
Je to otazka financii, kolko do toho chces vrazit.
05.08.2011 - 07:00:17
00
keyboard_arrow_up