ale jazdia, jazdia...len samozrejme na inej úrovni (niektorí aj teraz na ME XC)...

Dantes, ty si jeden z tých "odborníkov" čo poznajú cyklistiku, len keď začne Tour...až budeš mať väčší prehľad a emócie pôjdu stranou, tak potom môžeš s nami diskutovať ;)

Mýliš sa pán moderátor,cyklistiku sledujem už velmi dlhý čas a celú sezonu(nielen tdf)a ubezpečujem ťa že som to vobec nepísal pod vplyvom emocií-je to jednoducho moj názor na Cavendisha(a jemu podobných jazdcov)a nikto mi ho nezoberie.Vieš,ani 1000 alebo 10 000 príspevkov tu z nikoho odborníka nerobí,mám tak isto právo napísať čo si myslím (píšem slušne moj názor,nikoho tu neurážam.)
Je to jednoduché-ja uznávam len komplexných jazdcov,(je ich len pár)z mojho pohladu je doležité celkové umiestnenie a nie kolko etáp jazdec vyhrá,pretože víťazstvo v etape je len čiastkový úspech-alebo si niekto myslí že Cavendish by nevymenil jeho 5 víťazstiev v etape za celkový triumf?Nech si každý odpovie sám čo je cennejšie.
Joko-junáčik už dávno nie som :D ,to je jedno ako sa to gramaticky správne píše,doležitý je význam slova.
Keďže toto je moj posledný príspevok,prajem všetkým vela natočených km na cestách :y:
07.08.2011 - 08:31:21
00
dantes má relatívne pravdu
cavendish by určite vymenil všetky víťazstva na TdF čo má za jedno celkové prvenstvo
a nikto nehovorí že cavendish je zlý cyklista, je to supertrieda....ale mna poteší furt ked nevyhrá :D ,proste mi nie je sympatický
07.08.2011 - 09:01:03
00
ono mať rád komplexných cyklistov je jedna vec, ale písať o zvyšku pelotónu, ktorý nebojuje o celkové prvenstvo ako o "loseroch" je dosť mimo... ver tomu, že ten komplexný cyklista v dnešnej dobe už tú Tour nevyhrá aj keby robil čo chce...doba Merckxa, Hinaulta, Roche-a je už dávno preč...

vyhrať etapu na veľkej Tour je snom každého cyklistu, ani ten zlý Cav to neberie ako nejakú samozrejmosť, každý jeden deň treba tvrdo makať, jesť, piť, vyhýbať sa pádom, byť vpredu keď fúka a balík sa potrhá...to nie je 100 metrov pred cieľom...a keď ktokoľvek vyhrá, tak plače od radosti...prečo asi?

aj ja ti prajem veľa kilometrov, najmä v Alpách, aby si si vyskúšal, aké to je ísť hodinu do kopca 20-tkou ako tá "nula" Cav a jemu podobní...

maxi - ako to vieš? pýtal si sa ho?
07.08.2011 - 09:05:40
00
nepýtal...ale ty to určite vieš tak zbytočne sa pýtať :rofl:
07.08.2011 - 09:17:43
00
ale ja som to nikde nanapísal...tvrdí to Dantes, tak sa pýtam... ;)
07.08.2011 - 09:20:20
00
Cav je vyslovene šprintér, ale odpisovať ho za to, je totálna blbosť. Bez šprintérov by bola cyklistika málo atraktívna, pretože tak ako sú krásne súboje v kopcoch, tak sú krásne aj šprintérske súboje v rovinatých etapách...
A nemyslím si, že by Cavendish vymenil jedno celkové víťazstvo na TDF za všetky svoje etapové vavríny...

Dantes: Tvoj výrok "....pretože pre mňa je to niekto koho 9 cyklistov(ovela kvalitnejších)vláči v rovinatých etapách až 100m pred ciel" , hovorí o tom, že asi by si mal prestať sledovať súčasnú cyklistiku. Tí "oveľa kvalitnejší" cyklisti dokážu pochopiť, prečo robia to čo robia a zmieria sa s tým - ty zjavne nie...
07.08.2011 - 09:29:28
00
História si pamätá mená absolútnych víťazov,menej už víťazov etáp.Ich mená sú vygravírované na trofeji.Cadel je komplexný cyklista a napriek tomu vyhral tour(alebo práve preto?) Toť môj názor.
07.08.2011 - 11:52:08
00
Cavendish nikdy nevyhra ani jednu velku Tour v tom sa zhodneme nie?
07.08.2011 - 12:46:08
00
História si pamätá mená absolútnych víťazov,menej už víťazov etáp.Ich mená sú vygravírované na trofeji.Cadel je komplexný cyklista a napriek tomu vyhral tour(alebo práve preto?) Toť môj názor.


Ale Cav nie je cyklista ktorý vyhrá jednu etapu raz za čas..on ich má vždy niekoľko v ročníku...tak ako si historia bude pamätať Zabela, Petacchiho, Cipoliniho tak aj Cavendisha.
07.08.2011 - 12:55:37
00
podla mna tu pisete riadne kecy...Cav...je vyborny pretekar ...bol spickovy drahar a jeho cesta nahor nebola priamociara...kopce jazdi tak ako ma ..je sprinter a to na ukor kopcov ...nikto nemoze byt dokonaly ..ale sprintery na tour jazdia kopce pekelne rychlo....samozrejme vrchary este rychlejsie :)

ved si len spomenme na Jana Svoradu ...excelentny spurter a nemal problem vyhravat tazke majstraky CSR...

cyklistika je individualny sport na kazdy si to musi odtiahnut sam ...podpora tymu je velka pomoc ale stale je to iba podpora ...

nech mu to ide takto dalej a hlavne nech ma s kym pretekat a my sa mozme tesit na krasne spurterske suboje ...
ako donedavna cippoliny vs svorada vs zabel... a spol ...
07.08.2011 - 13:00:30
00
... a je vymaľované...
07.08.2011 - 19:38:51
00
podla mna tu pisete riadne kecy...Cav...je vyborny pretekar ...bol spickovy drahar a jeho cesta nahor nebola priamociara...kopce jazdi tak ako ma ..je sprinter a to na ukor kopcov ...nikto nemoze byt dokonaly ..ale sprintery na tour jazdia kopce pekelne rychlo....samozrejme vrchary este rychlejsie :)
ved si len spomenme na Jana Svoradu ...excelentny spurter a nemal problem vyhravat tazke majstraky CSR...
cyklistika je individualny sport na kazdy si to musi odtiahnut sam ...podpora tymu je velka pomoc ale stale je to iba podpora ...
nech mu to ide takto dalej a hlavne nech ma s kym pretekat a my sa mozme tesit na krasne spurterske suboje ...
ako donedavna cippoliny vs svorada vs zabel... a spol ...

Aby som ťa trocha podporil. Mark je vraj veľmi dobrý človek. Vraveli mi to spoľahliví ľudia. Nikdy neodmietne fanúšikov, novinárov a tiež je veľmi štedrý. Mnohí ľudia z tejto branže ale hlavne cyklisti ho obdivujú ako to všetko zvláda. Ja ho tiež nemám veľmi rád, celkovo šprintérov nemusím ale cyklista je tiež človek a súdiť niekoho cez televíznu obrazovku je trocha povrchné. Na nikoho z vás tu samozrejme neútočim.
08.08.2011 - 00:21:00
00
:D ved vy tu normalne riesite ci je clovek co 20 alebo kolkorat vyhral etapu na tour de france dobry cyklista. ved to je na smiech. dantes chod si to skusit ked je cav velka nula
08.08.2011 - 16:05:52
00
Cav je pan Sprinter s velkym S, viac to nema zmysel pitvat.

video zo zaverecneho vyhlasovania vysledkov Okolo Polska s Petom na stupnoch vitazov
08.08.2011 - 16:12:35
00
ajaj... :-)

http://www.velonation.com/News/ID/9348/World-champion-Thor-Hushovd-signs-three-year-deal-with-BMC-Racing-Team.aspx
09.08.2011 - 19:50:21
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up