chcem sa opýtať či sa to už niekomu stalo...pri zábere v kopci...počuť také jemné pukanie...neviem čo s tým mám robiť...ďakujem
08.08.2011 - 09:48:27
00
:) viď nový biker

za pukanie môže zvyčajne nečistota v pohyblivých častiach resp v častiach ktoré sú silovo namáhané. možnou príčinou môže byť aj slabé dotiahnutie dielov (ideálne doťahovať primerane pokiaľ nie je momentový klúč)

kamarátovi som práve na XTčku robil "hlavnú opravu" kvôli praskaniu, všetko v strede rozobrať / vyčistiť / namazať vodeodpudivou vazelínou (pohyblivé časti)

najčastejšie toto praskanie vzniká nečistotami na ľavej kľuke /styčná plocha tisíchran/ avšak už som videl aj prípad kde problém vznikal praskaním od skrutiek na jednotlivých prevodníkov, tam je vhodné po vyčistení použiť fixačné "lepidlo" na závity.

ALE dôležité je diagnostikovať odkiaľ praskanie ide, pretože je to veľmi mylné... kľudne môže ísť od pedálov. Jeden môj kamarát raz rozobral a vyčistil celý bike a nevedel si rady kde to praská... :D nakoniec sa zistilo že to bolo v sedlovom upínaku. tam sa blato dostane veľmi jednoducho.
08.08.2011 - 10:34:30
00
ďakujem veľmi pekne vyskúšam... :)
08.08.2011 - 10:47:48
00
ako vraví Djexpres .. pukanie vie pekne znepríjemniť výjazd, tiež som sa pred časom trápil s pukaním z oblasti stredu, napokon to robili pedále - stačilo zhodiť, prečistiť, závit do kľúk potrieť vazelínou a znovu namontovať
08.08.2011 - 13:10:06
00
cron
keyboard_arrow_up