Zdravím,

som tu nový, tak hello, všetci. :)

Viem, že takýchto tém - poraďte s výberom, je tu habadej, ale napriek tomu, skúste mi poradiť, páč ja o tom prdľajs viem. (len to čo som si prečítal na nete - čo môže byť celkom klamlivé)

Takže. Hľadám bicykel, ktorý by sme asi mohli oštítkovať ako AM/EN, s ktorým by sa dalo celkom vyblbnúť.
Nehľadám super-stroj, ktorý zvládne všetko na 1-čku, ale skôr nejaký kompromis na 50% skoky, zjazd, hory, 25% cesta a 25% hore kopcom. Inými slovami, chcem sa dostať po ceste pod horu, chcem ju aj vyjsť a chcem ju aj zbehnúť (to je primárne :)) a vrátiť sa nejako domov. + blbnky, občas si poskočiť a tak (avšak žiadne super štýlo triky - na to nenosím moc pastelových farieb - nerád sa predvádzam. :)).
Teda hľadám obratný bicykel, ktorý zlieza, skáče, šplhá a na ceste sa doň aspoň ako-tak opriem.

Mno a som: 170cm malý, 70kg ťažký
Cena: do 1700 EUR
Výber: Ak by ste mi navrhovali niečo z iného ako môjho výberu, prosím len SVK predajcov, chcem si ho odskúšať a teraz nemôžem moc cestovať

Tieto som si predbežne vybral ja:
http://www.kubicasport.eu/produkt/1962/Haibike-TrailStar-SL-2010--moznost-vybavy-XT-/ TrailStar SL '10 pozdáva sa mi systém zamykania, teoreticky by to mala byť výhoda na cesty, správne? 140mm sa mi zdá málo.
http://www.kubicasport.eu/produkt/1959/Haibike-RockStar-SL-2010/ RockStar '10 160mm, ak tie dva centimetre vôbec znamenajú rozdiel... Myslím, že je vhodnejší na živšiu jazdu ako TrailStar, správne?
http://www.lapierre-bikes.sk/2010/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_main.tpl&product_id=195&category_id=43&option=com_virtuemart&Itemid=137 - No a toto sa mi asi najviac pozdáva. Akurát neviem, ako sa to bude správať, ak sa raz rozhodnem s tým prejsť 20-40+km po ceste?

Výber má ešte nejaký čas, aspoň týždeň, kým mi zložia sadru z ruky, tak zatiaľ ďakujem všetkým za rady. :)
17.08.2011 - 08:50:37
00
Ak chces na ten kopec vyslapat tak froggyho nie.140 je na Enduro málo ale Trailstar sa mi osobne velmi paci.
Ideal ostava Rockstar na 160 si už môžeš čo to trufnut ale pritom ma tlmič z Propedalom a vidlicu zo znizovaním (Znizovanie tu asi nebude doprevádzat tolko negatívnych vlastností ako na nízkych zdvihoch)
17.08.2011 - 10:05:55
00
pises ze bike si chces vyskusat, to je dobre. len aby si nebol prekvapeny: to ze je na RP2ke alebo DHXku napisane uzamykanie, neznamena ze sa tlmic aj uzamkne! iba sa stane lenivejsim, slapat sa s tym v pohode da, len treba vediet aspon trochu slapat do kruhu a nie dupat do toho ako klaun. 140mm ti uplne staci ak fakt nechces robit vacsie prasaciny, avsak ja by som zobral z tychto troch asi rockstar, avsak slapat do kopca sa na nom bude tazko, a system uturn je podla mna dost neprakticky. v tejto cenovej kategorii si vsak nemozes vyberat takze budes spokojny:) viem ze chces slovenskych predajcov, ale len pre predstavu co sa da kupit po prilozeni 150eur..
Nerve AM
Radon
17.08.2011 - 10:25:49
00
Hm, asi by som si mal ujasniť, čo naozaj chcem. Vyberať "bastarda" je vždy, a vo všetkom, komplikované, lebo z každého vie niečo ale nič poriadne.
Noldo: Skutočne je to tak poznateľný rozdiel, do kopca na Froggym a RockStare?
mnavak: No áno, Canyon sa mi veľmi páči, rozmýšľal som aj nad tým. Ale skutočne by som to pred kúpou rád odskúšal. Ak je naozaj poznateľný rozdiel 140-160-180mm na ceste/do kopca/dolu, tak si ešte raz musím prehodnotiť priority. Viac sa prikláňam k tým prasačinám, pravdupovediac.
17.08.2011 - 11:02:06
00
Pisal si, ze chces chodit aj hore kopcom. V tom pripade sa na to pozri aj z hladiska hmotnosti - froggy je dost tazky na slapanie, celkovo je to FR bike, cize viac dole ako hore, ale da sa na nom poslapat...Rockstar je o viac ako 2kg lahsi+ma znizovanie zdvihu, cize na nom sa bude ovela lepsie slapat aj hore a ked pojdes dole, tak len vysunies vidlicu a ides, no a ten Trailstar to je bike na take pohodove jazdenie, sem tam mozno aj dlhsi asfaltovy vyjazd. Ale predsa si vyskusaj tie biky, aby si vedel, ktory by sa ti najviac pacil...nemusi ti sadnut ani jeden...na tvojom mieste by som zvolil zlatu strednu cestu :)
17.08.2011 - 13:07:25
00
froggy je dost tazky na slapanie, celkovo je to FR bike, cize viac dole ako hore, ale da sa na nom poslapat...


ale namakas sa ako prasa, teda aspon ja na mojom mam pri dlhsom slapani dost.
ale aspon u mna je to bajk na vozenie dole nie hore :-)
17.08.2011 - 13:47:36
00
toto nie je o vybere bastarda alebo nie. ja som vyberal presne ako ty. k najblizsiemu lesu to mam 5km, prevysenie 200m. takze potrebujem bike ktorym sa tam dopravim, a potom na najblizsi kopec je to 4km a prevysenie tusim tiez 200m. jasne, dalo by sa to vytlacit, ale koho to bavi? vybral som 140/140 bike, takze si viem vyslapat naozaj vsetko co je v mojich silach, a dole kopcom ma bike nijako meobmedzuje kedze nijake velke skoky neskacem a peknou technickou jazdou sa da prejst vselico.. este by som mozno uzivil dobru 160/160 (v predu s talasom a v zadu nehupavy system s propedalom), avsak na to nie su financie. podla mna 140 alebo 150 je idealny vsetkobike, z vlastnej skusenosti. ak sa ti chce tlacit hore kopcom, tak samozrejme 180/180 je lepsia volba a na vyber si aj ine biky.. ja takom by som vsak 20-40km turu isiel len velmi nerad, a vyslapat jeden kopec tri krat na to aby som sa zviezol 5 minut dole je trapenie a strata casu.
17.08.2011 - 13:48:13
00
Hm. Rozumiem. Dobre, tak dajme 140-tky preč a bavme sa o 150+ až do tej 180-tky (no tak som tvrdohlavý :)).
Vypadá to, že ruka ešte ostane v sadre, čo je blbé, takže kúpa sa asi posúva o nejaký piatok ďalej. V takom prípade sa poobzriem aj po značkách, ktoré u nás nie su distribuované. Canyon ma celkom zaujal, vedeli by ste poradiť nejakú aleternatívu k tejto značke a rade Nerve a Strive?
17.08.2011 - 14:08:31
00
tak zaujal ta canyon a chces k nemu alternativu? toto bude dlhy vyber, citim to v mojich nepolamanych kostiach:) fakt si najprv ujasni co chces.. pojazdi na par bikoch ked sa ruka uzdravi a zistis. od pocitaca budes mat kazde 2 hodiny vybraty iny bike...
17.08.2011 - 15:05:05
00
Mnaviak: Nebyť ruky, tak sa vozím na TrailStare a buď by som ho miloval, alebo už predával... :D Asi máš pravdu. Nechám to tak na teraz, len vymýšľam blbosti od PC a cestu neuvidím ešte boh vie ako dlho. Tak môžme, na teraz, túto tému uzavrieť.
17.08.2011 - 15:46:19
00
mudre rozhodnutie. mne sice nerve sadlo ako rit na serbel, ale to som mal skor stastie. keby kupujem teraz tak by som vyskusal aspon 10 bikov nech viem ktory je pre mna najlepsi..
17.08.2011 - 16:02:42
00
v prvom rade daj mesto a možno si aj tie "nedostupné" biky budeš vedieť vyskúšať nabudúce ;-)
17.08.2011 - 16:34:08
00
Co tak Spicy? Ja som na neho presiel rovno z HT cka a nestazujem sa :) Tu mas nove za "akciove" ceny
http://sport.bazos.sk/inzerat/9678479/Lapierre-Dopredaj-modelou-2010.php
18.08.2011 - 00:22:35
00
keyboard_arrow_up