Ten dopravný servis som aj ja tak myslel, len aby nevraveli, kde merajú, hliadkujú, kontrolujú...zvyšok mi tam nevadí.

K jazdeniu. Mám vodičák 2 roky za ktoré som najazdil cca 35 000 km po Slovensku, jazdil som na desiatkach áut od Š120 po BMW 535d (30 - 300 koní) a čoto som zažil na cestách, či ako spolujazdec, či ako šofér, ale bez jedinej (mnou zavinenej) nehody. Ale čo sa deje v poslednom čase je nenormálne. Poznám veľa ľudí, z každej skupiny čo si popísal, čo majú autá (120?), no môžem povedať, že max 5% z nich (vrátane mňa donedávna), môže povedať, že jazdí zodpovedne. Toto leto mi zahynul na ceste kamarát na "20 ročnom tunovanom aute", a asi ďalší traja svojou jazdou rozbili "svoje" autá na totálku.
Toto mi dalo jednu bezsennú a bezspánkovú noc, že čo by sa stalo keby mi to alebo to nevyšlo v minulosti a ako ľahko sa niečo zvrtne.
Nevravím, že som furt jazdil nebezpečne, ale občas ma zlákalo, že aké to je ísť takú zákrtutu v takej rýchlosti. Tiež som si uvedomil, čo za hovadiny som robil až potom čo sa stalo inému. Aspoň môžem dať ruku na srdce a povedať, že svojim štýlom jazdy som nikoho zatiaľ neohrozil ani nezranil a už približne 2 mesiace jazdím slušne, ohľaduplne a hlavne s rozumom.
19.08.2011 - 21:10:44
00
ja to nevidim az tak zle. Jazdim od 90-teho roku a mam za sebou uz viac ako milion km. Dnes sa jazdi uz opatrnejsie ako zaciatkom 90-tych rokov. Asi preto, ze mnohi maju niekolko silnych vozidiel za sebou, vyblaznili sa a dospeli. Ked sa po revolucii zacali vozit ojazdene auta, kazdy chcel vyskusat silny motor, ktory dovtedy nezazil. Navyse to boli lacne vraky. Dnes si ludia kupuju nove auta a su vyjazdeni. Moj osobny pohlad na premavku je pozitivnejsi ako vtedy. Avsak je hustejsia premavka a skor dojde k nehode. Ja som nikdy neriskoval, i ked svaty nie som. Napr. v noci jazdim po Roznavskej 70-80km/hod., na obchvate cca 100-kou, na rovinach mimo obci tak 100-110. Ale s ohladom na inych. Nelepim sa na inych, nepredbieham cez plnu, do zakrut a ine kusky. Jazdit svizne a arogantne je velky rozdiel. V horach napak jazdim dost pomaly, ak treba aj 60-70. A vtedy ma obiehaju borci, ktori si to letia cez tie zakruty 100 a v kazdej ich vynasa. To ma ide slak trafit !
20.08.2011 - 00:02:44
00
problém že vtedy mali deti škodovky, dnes majú podstatne silnejšie autá.. zbohatlíci a ich decká rovno na tuaregoch, Q8, X6 a podobne..
a hlavne som zvedavý ako to bude vypadať teraz keď sa vďaka TSI motorom každému trckovi dostane do ruky auto so 150k aj bez tuningu..
20.08.2011 - 06:22:12
00
heh, ma tak napadlo ....intrigujeme tu na soferov a chcel by som vidiet nejake moto fora ako tam kydaju na cyklistov :-)
Ruku na srdce, ked vidim "akoze cyklistov", ktori nadrbani, v radiovkach, bez osvetlenia prchaju v noci z krcmy domov, vyuzivajuc celu sirku cesty ......... hm....chcel by som vidiet tie prispevky, hehe
20.08.2011 - 12:38:22
00
jasné, to je všade tak.. my tu na šoférov, psíčkarov, turistov a na svojom piesočku oni na nás :D
vždy a v každej skupine sa nájdu ale hovadá na ktoré sa nadávať dá.. u nás sú to rádiovkári (alebo TMAX s DYNATOMom :D )
20.08.2011 - 12:56:01
00
Sedí si medzi štyrmi kolesami a ďalekohľadom sleduje lietajúce čudá okolo Stránika a má na saláme, že stojí na cyklistickej cestičke... Veď cyklisti sú podľudia, čo zavadzajú na cestách... :finger:

Prílohy:

Polovodič.jpg
Polovodič.jpg 463.36 KiB thumb_up0thumb_down

29.11.2011 - 16:51:43
00
co si mu nedal sedlovkou po hlave? :-))
29.11.2011 - 17:00:33
00
Radšej som ho ani nefotil 5 m od neho, ale cca 100 m a priblížil si ho. Zažil som rôzne reakcie vodičov. Naposledy po nedaní prednosti trolejbusom na križovatke (vytlačil ma na chodník - aby som nespadol na obrubníku, musel som prudko brzdiť). Ukázal som mu "kam mám ísť" a točil rukou okolo hlavy. Trošku neskôr, za autobusovou zastávkou ma dobehol s otvorenými prednými dverami a čosi kričal a spravil na mňa vlnu = volant strhol vpravo na mňa a potom vyrovnal. DPMŽ sťažnosti rieši len cez mail doložený papierovo. Nechcelo sa mi kvôli kktovi bežať kúpiť farbu do tlačiarne. Ďalšia reakcia z minulosti: keď sme boli v partii na tréningu a vodič dodávky nemohol prežiť, že musel dať prednosť asi 12tim cyklistom, začal trúbiť a pľuť z okna po nás, keď sa na drzovku natlačil vedľa nás. Nič cyklistovi nepomôže, keď sa vodič rozhodne spraviť zo svojho auta X tonovú zbraň. :-(
29.11.2011 - 17:17:44
00
Mne dal tiež dnes šofér autobusu takú tesnotu :whew: že som to ledva ustál. Dostal tiež zopár kkt ale oni si z toho nič nerobia.Autobusáci sú najväčšie hovädá medzi šoférmi! :fubar:
29.11.2011 - 17:29:46
00
Česť výnimkám, ktoré občas milo prekvapia veľmi ohľaduplným predbiehaním. Ako decko som bol presvedčený, že vodičom autobusu (trolejbusu) môže byť iba najzodpovednejší vodič z nákladnej dopravy v jednotlivých podnikoch... Môžeš sa spýtať Jarozu, čo nám spravil pred Lietavskou Lúčkou vodič prímestskej linky. Mal šťastie že sme nečumeli hneď po ev.čísle. Na najbližšej zastávke boli už tri rovnaké autobusy z viacerých smerov, tak sme nemohli naraz zmlátiť všetkých troch :lol:
29.11.2011 - 17:53:38
00
to je pravda, autobusaci su najarogantnejsi idioti na zemeguli.
29.11.2011 - 20:02:35
00
u nas su dvaja autobusari cyklisti, vozia si v batozinovom priestore bike a ked maju prestoje tak jazdia...
inak ja mam zlu skusenost so zasobovacmi (musia sa stale ponahlat)
29.11.2011 - 20:13:32
00
Lord Klaymen :

nemyslíš --> zaplatíš
myslíš --> investuješ do antiradaru

:)
29.11.2011 - 20:19:02
00
LittleFox ako súvisí antiradar s rešpektovaním zákona? (prednosť v jazde, ohrozovanie ostatných ...)

andrej25, pri dennom dochádzaní do Martina zo Žiliny veru veľa "dodávkárov" riskovalo a predbiehalo aj v zákrutách, kde mohlo ísť každú chvíľu auto v protismere. Potom poľskí kamionisti. Neraz tam boli Vyko..tení vo svahu. Neraz sme museli kvôli takým Šumacherovcom čakať v kolóne, kým ich upracú. Raz tam zbierali chladničky a práčky :-) Skrátka daj debilovi vodičák a auto a zabije či rozbije všetko čo príde...
29.11.2011 - 21:00:54
00
http://turiec.sme.sk/c/6160656/martincan-pocas-rychlej-jazdy-usmrtil-cyklistu.html
29.11.2011 - 21:40:16
00
keyboard_arrow_up