Latanka, ten iPhone by som určite v tom púzdre na riadidlá nedával. Mám niečo podobné od Krusselu pre Samsung Galaxy S II.

... Ale cez noc by sa tak snáď dobíjať dalo, nie? A myslím týmto i na Edge. Ten som si už vysníval a chvíľu potrvá, kým zájdem do Dakoty či Oregonu.

Keď si si Edge 800 vysníval, tak si ho kľudne kúp. Tiež neurobíš chybu. Aj keď nie je na tuškové baterky ako Oregon. Na druhej strane je oveľa ľahší a kompaktnejší. Má aj barometrický výškomer, snímač rýchlosti, kadencie a tepovej frekvencie. Je to výborný prístroj. Nabíjať ho budeš jednoducho v noci, budeš sa možno viac starať, že kedy, kde a z čoho, ale to sa dá prežiť.

Vrstvu s lesnými cestami a chodníkmi si k mape Slovakia Topo 3 doinštaluješ a ak budeš chcieť tak si patchneš firmware a vyrobíš si vlastné rastrové mapy, ktoré budú určite oveľa lepšie ako vektorová Slovakia Topo. Tie rastrové mapy sa samozrejme dajú z rôznych zdrojov vyrobiť aj pre územia mimo Slovenska. Ak budeš chcieť, samozrejme pomôžem. Sú tu na fóre na to vytvorené témy.
20.08.2011 - 23:07:28
00
Ďakujem Laco, už dnes nemám veľa otázok. Len sa chcem spýtať toto:

Napríklad sa vyberiem 200 km za ukrajinskú hranicu do hôr okolo Hoverly. Nasmeruješ ma, ako a kde si pre Edge stiahnem-vyrobím kvalitné podrobné mapy? Z Hoverly možno dovidím až do Rumunska a zmyslím si, že sa pozrem ešte na Fagaraš. Poradíš mi aj v tomto? A ak mi na Fagaraši preskočí a vymyslím si 1000mil.cz, je Edge 800 vhodný aj na to? Napríklad či ho môžem dobiť v prírode z toho externého zdroja bez veľkého rizika. Ďakujem ešte raz a už by si si mal oddýchnuť.
20.08.2011 - 23:27:45
00
Zhodou okolností sme Hoverlu riešili nedávno tu: http://www.gpsforum.sk/index.php/topic,4371.0.html Rastrová mapa je tu: http://www.4shared.com/file/be36P6OH/Vychodne_Karpaty_UA.html Dokonca aj v JNX formáte, ktorý bude vedieť zobraziť patchnutý firmware Edge 800. Ak je vhodný zdroj máp, tak sa do Garminu dá dostať hocijaká rastrová mapa. Zdrojom môže byť aj zoskenovaná papierová mapa. Dobíjanie z externého zdroja nebude problém. Samozrejme musí mať správne výstupné (nabíjacie) napätie (zhruba tých 5,2 až 5,5 V) a musí vedieť poskynúť nabíjací prúd aspoň tých 200 mA.
20.08.2011 - 23:43:38
00
Perfektné, ďakujem pekne za všetko.
20.08.2011 - 23:57:50
00
si patchneš firmware a vyrobíš si vlastné rastrové mapy...

Mam otazku: Je to reverzibilne, alebo ide o stratu zaruky? Dik.
21.08.2011 - 08:05:37
00
Mam otazku: Je to reverzibilne, alebo ide o stratu zaruky? Dik.


Je to reverzibilné. Kedykoľvek sa dá vrátiť k hocijakému inému, nižšiemu alebo vyššiemu, patchnutému alebo nepatchnutému firmvéru.
21.08.2011 - 11:15:27
00
ma ten Holux Funtrek 130 % merania stupania apod veci ako Garmin,nikde som sa nedozvedel paramatre co ma garmin poriadne v popise o pristroji
16.04.2012 - 04:58:00
00
Ma to vsetko, pozri toto forum, resp. blog:
http://www.gpsforum.sk/index.php?topic=4462.0
http://mobiledev-jans.blogspot.com/2011/10/torch-for-holux-funtrek-130-pro.html
16.04.2012 - 08:52:21
00
Na Garmine mi pride ako najlepsia feature connect.garmin.com. Ma to Holux nieco podobne?
16.04.2012 - 13:10:25
00
Ako nazov sluzby napoveda, ide o produkt konkurencnej firmy, ktory ma viac funkcionalit. Ak by si napisal, co konkretne vyuzivas, vedel by som ti skor odpovedat. Musis to formulovat konkretnejsie.
16.04.2012 - 13:16:10
00
connect.garmin.com je internetová aplikácia Garminu na ukladanie výjazdov.
Neviem v akom formáte exportuje dáta Holux, ale na connect.garmin.com je aj funkcionalita ručné vloženie výjazdu (aktivity). Tým pádom by malo byť možné dostať dáta z holuxu do aplikácie.
16.04.2012 - 13:41:00
00
Na Garmine mi pride ako najlepsia feature connect.garmin.com.


Toto je ale úplne nepodstatné. Takých a naviac free webových aplikácií je plno. Využívať ich môže aj majiteľ Holuxu aj majiteľ Garmina.

Osobne používam Garmin Oregon 450, ale na obranu Holuxu musím povedať, že jeho obrovská výhoda je tá, že používa narozdiel oproti Garminu otvorený operačný systém Windows Mobile CE. Pre Windows Mobile CE existuje spústa aplikácií splňujúcich vyššie spomínané požiadavky a aj požiadavky, ktoré možno budú spomenuté neskôr.

Mám podobný prístroj s Windowsom ako tento Holux - Magellan Mobile Mapper 6. Tiež na ňom používam hlavne OziExplorer. Ako som spomínal, mám aj Garmin Oregon 450, ktorý som si však kúpil až vtedy, keď sa objavila možnosť ako doň dostať rastrové JNX mapy (napr. z Cykloatlasu) bez obmedzenia. A kľudne si viem predstaviť, že by som si kúpil aj ten Holux a určite by mi slúžil dobre. (Len to s ním treba vedieť.) Momentálne na riadidlách bicykla používam Oregon 450. Väčšinou mi však stačí aj androidovský mobil s Locusom (samozrejme vo vaku a nie na riadidlách).
16.04.2012 - 14:00:08
00
Ja pouzivam Holux s OziExplorerom. Mam tam vlastne zaujmove mapy a trasy exportujem v standardnom GPX formate.Nahravanie tras ide automaticky od zapnutia po vypnutie aj bez Oziho. Holux sam ma k tomu aj peknu aplikaciu na vyhodnotenie zaznamov v PC: poloha, vyska, pulz, kadencia, GPS vyska, barometricka, atd. vsetko je v tom GPX v textovom tvare. Jedine, co je nepouzitelne (pre mna) su tie origo mapy od Smartmaps. Takze do terenu Ozi, na cestu I-GO, ale ako som spominal, vsetko je popisane na tych linkoch vyssie.
16.04.2012 - 14:34:46
00
sa rozhodujem medzi garmin 500,800 a holux pro...chcem nieco co ma mensiu navigacnu mapku,len preto,aby som sa vedel dostat domov,minule som napr. zabludil a musel som sa pytat ludi,ktorou trasou sa dostanem na ten a ten smer,ked idem na dlhsiu jazdu,tie 800 a Holux sa mi zdaju az moc nakamane pre mna....skoda ze ta 500ka nema v sebe obycajnu klasicku GPS mapu z klasickych ciar spravenu dedinky,mesta apod
16.04.2012 - 14:42:42
00
mne sa na gps nepaci to ze presne odmerat prejdenu trasu je problem, a hlavne ked je clovek dakde v lese alebo medzi vysokymi budovami a strati signal.., v tomto nema na klasicky tachometer. ale zas zaznam trasy je fajn :). na navigaciu mi pride sikovnejsi mobil, sice nie je tak presny ale zas netreba mi to na meter a hlavne ked som na bajku tak sa pokrutim horedole lahko, nie jak na aute :). co sa mi ale na gpsku paci je vydrz na baterky. dalsia vyhoda mobilu je internet
16.04.2012 - 16:39:40
00
keyboard_arrow_up