Bikefest Bikecentrum Kálnica

19.08.2011 - 21.08.2011
Downhill
BMX/4X
MTB maratón
Kálnica (Slovensko)

Pozvánka
raver: ak si mal c. 56, tak si to bol ty :)
23.08.2011 - 07:55:18
00
Ja som bol v nedelu a musim povedat ze akcia a myslienka je to super ale to prevedenie v Kalnici nestalo za vela. Zajazdil som si super o tom potom ale do fakt dobre akcie to ma daleko. Spomeniem len take pre mna do oka moc bijuce veci. Zle az ziadne znacenie xc trati, sice boli na papieri pripravene zo 4ry ale to je taky problem kupit ciernu,ruzovu, zelenu a modru stuzku a sem tam to priviazat na konare stromu??? sem tam tam boli take zlte brnbolce ale pre ludi co to tam absolutne nepoznaju to nestacilo takze sme pobludili trosku. to iste plati aj o downhillovych tratiach, kde bolo oznacenie obtiaznosti??? a ich detajlnejsia mapka??? uz ked sme sa hore vytiahli tak sme nevedeli kam mame ist, ono pre ludi co to tam poznaju je to blbost ale ja som tam bol prvy krat, downhill som jazdil prvy krat a som rad ze zijem!!!!!! k obsluhe vleku neviem ci ma vobec vyznam vyjadrovat, ja som ziadnu nevidel v nedelu a myslim ze vlek je omnoho nebezpecnejsi v lete s bikom ako v zime na lyziach a to sa on stara minimalne jeden clovek dole a jeden hore. Len tak okrajovo napisem co sa mne stalo, prva jazda vlekom s bikom v zivote, oka tak nie som slepy kuknem 10 chalanov jak to robia a idem, cesticka rozbita popod vlek, no dalo sa, hore sa chcem odpojit, rachot praskot a kotva spriecena medzi koleso a blatnik (netusim naco ma allmountian bike za 5000e zadny blatnik) a uz ma tahalo po zemi, samozrejme ze hore v budke pri vleku ani nohy ze by ho zastavil. Tak ja uz smrt pred ocami, v hlave obraz jak bezim za bikom dole kopcom popri vleku a kukam jak ten 5000e bike trieska z prava do lava, no nastastie som to rychlo vytrhol stade, doskretie celie nohy, vyklepany zo zivota, adrenalin na maxime a potom davaj rovno do tej australie kde som radsej 2 krat zosadol z biku a zniesol ho. ako zazitok na mrte dva, ked sa toto stane nejakemu 10 rocnemu chalanovi tak sa vam na ten downhill vytoto na cely zivot.
A ako citam k tomu maratonu v sobotu, tak ja som tam schvalne nesiel ked pisu ze hobby ze to bude moc easy a oni im z toho nakoniec spravia xcko???!!!!

O rok pridem urcite zase lebo takychto akcii je na slovensku minimum, len dufam ze level strediska a organizacia sa trosku zdvihne ;)


Naposledy upravil Andobiker dňa 23.08.2011 - 15:49:22, celkovo upravené 1 krát.

23.08.2011 - 10:59:24
00
Tiez som sa na Bikefeste v sobotu zo zvedavosti zastavil a musim povedat, ze nesklamal. Bol to prvy(nulty) rocnik, boli tam aj nejake nedostatky, ku ktorym sa uz ludia vyjadrili, takze priestor na vylepsovanie sa najde :) Pokial si organizatori zoberu uvedene postrehy k srdcu, mohol by sa z Bikefestu stat v nasledujucich rokoch pekny bikersky sviatok. tot vse ;)
23.08.2011 - 12:10:52
00
To znacenie-neznacenie XC trati sklamalo aj mna. Mam taky pocite, ze to niekto len nakreslil na mape ;)
Jedna trasa tozit viedla zarastenou, pravdepodobne uz neexistujucou lesnou cestou. Alebo som len zabludil?
24.08.2011 - 10:13:54
00
To znacenie-neznacenie XC trati sklamalo aj mna. Mam taky pocite, ze to niekto len nakreslil na mape ;)
Jedna trasa tozit viedla zarastenou, pravdepodobne uz neexistujucou lesnou cestou. Alebo som len zabludil?


to si zabludil, tam sme bol aj my nechcene. Ale sme sa spytali toho pana co mal povyrezavane figurky v zahrade a ten nas naviedol, trebalo pred prvou drevenicou odbocit do lava na ten most :)) bola tam aj ta zlta pucvola na moste len kotuha jedna tak dobre splyvavala s okolim.
24.08.2011 - 10:47:20
00
Vcera sme absolvovali Bikefest v Kalnici. Postrehy:

Plusy:
1/ skvela akcia.
2/ prijemny personal v stankoch so zapozicavanim bikeov.
3/ dobra organizacia.
4/ ziadne dlhe rady, stale sa nieco dialo.
5/ vsetky drahy perfektne! vhodne aj pre zaciatocnikov aj pre profikov.
6/ k dispozicii testovacie bicykle naozaj aj modely na rok 2012.
7/ prilezitostny predaj cykloprislusenstva, chcelo by to viac veci v ponuke. Moznost kupit testovacie bikes.
8/ nadherne hostesky v stanku s alkoholom v skumavkach.
9/ pocasie vyslo az na zaciatok okolo 13:30 hodinova burka...
10/ parkovisko rovno v mieste akcie, dostatocne velke.

Minusy:
1/ najslabsia cast je vlek, obsluha ziadna, ocohota vlekarov pomoct nulova, totalna ignoracia menesich deti. Neochotnych vlekarov treba vytahat za usi, nech si nezvykaju, su tu pre nas a nie naopak a nech si zacnu robit svoju robotu.
2/ opat vlek a to konkretne vyjazdene neprijemne kolaje pod vlekom, kde ked zapadne koleso mate co robit, aby ste sa z toho dostali, viaceri padali na vleku ako hrusky a zdatne nadavali na vlek.
3/ strava na kopci OK, v bufete vsetko teple (napoje:-)) avsak prijemna obsluha. V kolibe pod centrom totalne neochotny spomaleny personal, nechutne vysoke ceny napojov a naviac okrem polievky nejedla strava.
4/ ziadne detske bicykle a trat nevhodna pre mensie deti.
5/ v zmluvach na pozicanie bicykla je uvedene, ze treba zlozit zalohu v hodnote bicykla. fakt ftipne. nastastie to nikde nebrali vazne.

Zaver:
Super akcia na ktoru treba ist, tesime sa aj na buduci rok. Dakujeme organizatorom!


Ďakujeme za pozitívne hodnotenie ale hlavne aj za tie mínusy. K mínusom:

1/ budúci rok chceme na vlekároch popracovať, aby tam bol človek, ktorý bude neustále pripravený podať kotvu a pomôcť pri nastupovaní na ňu a bude ochotný
2/ koľaje - skúsime to vylepšiť budúci rok, je to vec ktorú musíme technicky vyriešiť s Bikecentrom Kálnica, predpokladám, že koľaje by sa mohli dať technicky nejako vyriešiť, budeme to určite riešiť, len teraz neviem povedať ako, poradíme sa s Bikecentrom
3/ Tie teplé nápoje budúci rok už budú chladené :-) S Kolibou však neurobíme bohužiaľ nič, keďže nepatrí Bikecentru. Mal som pocit že majiteľ tej Koliby žije ešte pred 20-timi rokmi. To čo ešte zlepšíme je servis v bufete pod svahom, ktorý patrí Bikecentru, ale na Kolibu sa obávam že dosah nebudeme mať.
4/ Detské bicykle sú zatiaľ problém, keďže ani importéri nemajú testovacie bicykle pre deti - takže nechcem sľubovať že budúci rok budú. Maratónska trať tento rok bola náročná, budúci rok chystáme novú, hlavne čo sa týka výšľapov tak budú podstatne jednoduchšie, tie zjazdy na maratónskej trati však zostanú, keďže boli zaujímavé a v pohode zjazdné pre každého (hovorím z vlastnej skúsenosti, keďže aj ja som hobík a hore som len tlačil, dole to bolo fajn)
5/ záloha v hodnote bicykla - v zmluve bolo napísané že buď doklad totožnosti alebo záloha v hodnote bicykla, takže každý kto mal občiansky preukaz tak nemusel platiť nič. Záloha v hodnote bicykla bola len pre ľudí bez akéhokoľvek dokladu totožnosti.

Ešte raz ďakujem za tvoje zhodnotenie festivalu a verím, že sa vidíme aj budúci rok
Robo
07.09.2011 - 22:50:17
00
To znacenie-neznacenie XC trati sklamalo aj mna. Mam taky pocite, ze to niekto len nakreslil na mape ;)
Jedna trasa tozit viedla zarastenou, pravdepodobne uz neexistujucou lesnou cestou. Alebo som len zabludil?


Budúci rok určite zlepšíme značenie XC tratí a verím, že už sa nebude blúdiť.
07.09.2011 - 22:55:27
00
Ja som bol v nedelu a musim povedat ze akcia a myslienka je to super ale to prevedenie v Kalnici nestalo za vela. Zajazdil som si super o tom potom ale do fakt dobre akcie to ma daleko. Spomeniem len take pre mna do oka moc bijuce veci. Zle az ziadne znacenie xc trati, sice boli na papieri pripravene zo 4ry ale to je taky problem kupit ciernu,ruzovu, zelenu a modru stuzku a sem tam to priviazat na konare stromu??? sem tam tam boli take zlte brnbolce ale pre ludi co to tam absolutne nepoznaju to nestacilo takze sme pobludili trosku. to iste plati aj o downhillovych tratiach, kde bolo oznacenie obtiaznosti??? a ich detajlnejsia mapka??? uz ked sme sa hore vytiahli tak sme nevedeli kam mame ist, ono pre ludi co to tam poznaju je to blbost ale ja som tam bol prvy krat, downhill som jazdil prvy krat a som rad ze zijem!!!!!! k obsluhe vleku neviem ci ma vobec vyznam vyjadrovat, ja som ziadnu nevidel v nedelu a myslim ze vlek je omnoho nebezpecnejsi v lete s bikom ako v zime na lyziach a to sa on stara minimalne jeden clovek dole a jeden hore. Len tak okrajovo napisem co sa mne stalo, prva jazda vlekom s bikom v zivote, oka tak nie som slepy kuknem 10 chalanov jak to robia a idem, cesticka rozbita popod vlek, no dalo sa, hore sa chcem odpojit, rachot praskot a kotva spriecena medzi koleso a blatnik (netusim naco ma allmountian bike za 5000e zadny blatnik) a uz ma tahalo po zemi, samozrejme ze hore v budke pri vleku ani nohy ze by ho zastavil. Tak ja uz smrt pred ocami, v hlave obraz jak bezim za bikom dole kopcom popri vleku a kukam jak ten 5000e bike trieska z prava do lava, no nastastie som to rychlo vytrhol stade, doskretie celie nohy, vyklepany zo zivota, adrenalin na maxime a potom davaj rovno do tej australie kde som radsej 2 krat zosadol z biku a zniesol ho. ako zazitok na mrte dva, ked sa toto stane nejakemu 10 rocnemu chalanovi tak sa vam na ten downhill vytoto na cely zivot.
A ako citam k tomu maratonu v sobotu, tak ja som tam schvalne nesiel ked pisu ze hobby ze to bude moc easy a oni im z toho nakoniec spravia xcko???!!!!

O rok pridem urcite zase lebo takychto akcii je na slovensku minimum, len dufam ze level strediska a organizacia sa trosku zdvihne ;)


1/ zle az ziadne znacenie XC trati - buduci rok bude podstatne lepsie, trate aj mimo maratonskej trate budu jasne oznacene
2/ DH trate a ich obtiaznosti - suhlasim tuto vec sme nedomysleli, kedze sme nepocitali ze okrem DH jazdcov by niekto chcel ist na DH trat, buduci rok budu DH trate urcite znacene podla obtiaznosti. Nechcem sa vyhovarat na to ze to bol prvy rocnik, len nikto z nas doteraz neorganizoval akciu, ktora bola urcena tak pre DH, XC ako aj dirt a BMX komunitu, cize nedomyslene veci vznikli z nevedomosti a nie z toho ze by sme to nechceli spravit. A myslim, ze ak by si sem nenapisal tento koment, tak by nas to ani nenapadlo, preto uprimne dakujem
3/ zadny blatnik na AM biku - ani ja netusim preco
4/ vlekari - buduci rok to budeme riesit ako jednu z priorit, kedze to nie je jedina staznost
5/ maraton - vyslapy boli tento rok brutal, buduci rok budu podstatne jednoduchsie, zjazdy vsak zachovame kedze boli zaujimave a neboli narocne

Verim, ze sa vidime aj buduci rok a dakujem za koment k festivalu
07.09.2011 - 23:06:44
00
boli sme sa tam s priatelkou pozriet aj sme chceli sutazit,chcem totiz slecnu nahovorit aby zacala trenovat ale vobec to nebol hobby malicky maratonik ale tazky XC zavod a dost ludi bolo z toho sklamanych lebo cakali nieco lahke a viac ako polovicka sutaziacich musela tlacit dlhe tiahle stupania :) pol kolecka ludia vedeli tlacit svoj bicykel a cakalo ich to 4 krat :) sme stali zrovna v kopci a smiali sa ako sa tvaria pri tlaceni sranda :) ved ja nic proti trati len ten nazov dost klamal lebo technicky zjazd ako v XC na dohnanoch :) tak sme sa nezucastnili a teraz toho lutujem.pekny areal, vsetko sa mi tam pacilo az ten nazov, malo sa to volat zavod v cross-country

tu je štart závodu: http://www.youtube.com/watch?v=X49qfu13y3s


dakujem za nazor, v zasade suhlasim, buduci rok bude trat maratonu zmenena - stupania budu jednoduchsie aby ludia nemuseli tlacit. Zjazdy vsak boli v pohode a preto by sme ich chceli do buduceho roka zachovat (hovorim z vlastnej skusenosti, aj ja som hobik - hore som celu cestu tlacil, dole to vsak bola sranda)
07.09.2011 - 23:10:58
00
No pre hobíkov to nebolo veru ľahké, :rock: :rock: a vôbec to už nebol "hobby maratón". Síce účel to splnilo, účasť bola dobrá,ale hobíkov to skôr znechutilo. Ako festival cyklistiky super, aj počasie vydarené. Ja som si zajazdil úžasne, rozjazd pred maratónom 50 km po maratóne 58 km, takže krásna sobota. Na budúce treba spraviť naozaj hobby trať , alebo jednoducho časovku na zrub a príde zasa kopu nadčencov.


suhlasim, pre hobikov to nebolo veru lahke. Buduci rok zmenime cele stupanie, bude podstatne jednoduchsie, aby nebolo treba tlacit. Zjazdy vsak boli v pohode a myslim ze boli fajn, takze tie by mali zostat
07.09.2011 - 23:14:43
00
no, kukal som dnes nový Biker, samé nahaté ženské tam boli... :D dobrá akcoška :-)
27.09.2011 - 19:12:53
00
keyboard_arrow_up