Ahojte, cestak mam asi rok a pouzivam ho ako doplnok k svojmu sportu takze sa do toho skoro vobec neviznam. Momentalne mam specialized allez, ram z alu. zliatiny a chcel by som ist do karbonu. Znamy mi doniesol tento ram Simplon vision, no neviem onom nic zistit. Vedel by mi niekto prosim poradit ze ci do toho ist? cena je 300e
Budem vdacny za kazdu radu

Prílohy:

Fotografia0014.jpg
Fotografia0014.jpg 226.43 KiB thumb_up0thumb_down

23.08.2011 - 15:07:37
00
kamos ma simplon pride a je spokojny , inak tento strieborniak je co ? predpokladam ze karbon , si to odvaz a ak to bude do 1400 gr ,to co je na fotke, tak myslim ze pohoda ....
23.08.2011 - 17:57:57
00
ano je to celokarbon, nemam moznost to uplne presne odvazit no ta vaha co tu je mi dava cca 1700g (ako ta vaha az taka zla nieje)
Mne bolo povedane ze karbon dokaze tlmit nerovnosti a pritom jak slapem ze sa nestrati skoro ziadna sila zo zaberu, alebo ze si by som si to mohol "zalepit" doma na kolene ak by som ho pri pade pukol (narozdiel od al. zliatiny) co je natom pravda?
23.08.2011 - 18:35:54
00
ano je to celokarbon, nemam moznost to uplne presne odvazit no ta vaha co tu je mi dava cca 1700g (ako ta vaha az taka zla nieje)
Mne bolo povedane ze karbon dokaze tlmit nerovnosti a pritom jak slapem ze sa nestrati skoro ziadna sila zo zaberu, alebo ze si by som si to mohol "zalepit" doma na kolene ak by som ho pri pade pukol (narozdiel od al. zliatiny) co je natom pravda?


Oprava karbónu nie je taká jednoduchá ako píšeš, chcel by som vidieť ako by si niekto doma bez materiálu, potrebných znalostí... opravil karbónový rám. Ale ak to dáš niekomu kto to robí tak v tom nie je problém - tuhosť sa na tom opravovanom mieste dokonca ešte zvýši a tam kde nie je tuhosť potrebná- ten opravár to vie urobiť tak aby tam taká nebola. Takže sa to dá v prípade pádu opraviť(ale neviem aká by bola cena u takej opravy- pretože už len ten materiál sám o sebe je dosť drahý). Ale príde mi ten rám ako starší ročník, nevieš o ňom viac ? aspoň rok výroby?

napr.:
http://www.sunsetbike.cz/?Opravy-karbonovych-ramu-v-Sunsetbike-Slany,115
23.08.2011 - 19:00:54
00
neviem o nom nic, zda sa mi byt stari asi 3-4 roky, je ten vek nejak moc podstatny?
23.08.2011 - 19:49:22
00
tak niektore znacky uz vtedy vedeli robit karbon ale za 300e nad tym nejak moc dumas , v poslednom rade mas iba dve moznosti kupit to alebo nekupit to a ak ti sedi rozmer ramu na tvoju vysku myslim ze nemusis mat obavy a ak si este k tomu zaciatocnik heh tak rozdiely nespoznas aj tak ....mozno by som si popytal este sedlovku k ramu aj s origo objimkov na tento ram a mas to vybavene
23.08.2011 - 22:39:15
00
no, skusal som aj cyklojazdu BA-Jasna a bol by som nerad ak by mi to tam o rok puklo ;)
Ale v podstate ste mi odpovedali, a aj dvaja kamarati vraveli ze to je dobre (podla foto) takze to berem, DAKUJEM za vase rady
24.08.2011 - 17:25:29
00
keyboard_arrow_up