Dubnický Maratón

25.08.2012
MTB maratón
Nová Dubnica (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (60)
200931kubo10Adik0_0AdrianKaJoNandyapobimjeamBlsnycatcherxxdivoHazardhopsalicemanjamajkajanci30jey_svkjoziCCjozino83Kefrinkirikocnerekopecky.iKTM-145MagicMamutkomartin91maxxspMcDuromickelson99michelinomirecpdoboroliver99ovepetobikerado.tilandyrasto.bredfileRoboKRockstarRebelromixSimonSvksir Pallospeedracer1sportman11swordiksyskaTomino115tomPytomy89tripeteunigenavulpeculawaldoWladixyoggiZetorWRCzuzula
tak v prvom rade skoré uzdravenie všetkým letcom, dubničák je moja srdcovka aj napriek tomu že sa mi z rôznych dôvodov posledné ročníky nepodarili dokončiť,vždy sa naň teším ,ale sledujem aj nejaký neidentifikovateľný úpadok kvality. Neviem neviem. Som veľmi rád za každého blázna ktorý sa dá na usporiadanie cykloakcie a je mi jedno či je to dedinské XC alebo akcia zo 17 ročnou tradíciou, ale moje nároky na kvalitu a očakávania sa rôznia. Takže ďakujem organizátorom, ale to že dubničák je už starý mazák tento rok vidieť nebolo.
29.08.2011 - 09:15:04
00
:-D
Ešte pri obliekaní som zvažoval, či si dám pamätný dres zo zimného maratónu, ale že nie... Chyba, s ním by som určite nespadol. Ale mám aspoň peknú sekvenciu fotiek.
29.08.2011 - 09:24:18
00
Nezacal som zbesilo brzit ja, ale moj bike. :-) Stalo sa mi to prvykrat v zivote, zaseklo sa lanko na V-ckach. Kedze som vedel, ze so zablokovanym prednym to neudrzim, tak som vypol tretry a vyskocil na nohy. Takze lahol len moj bike, nie ja. Aj ked vela nechybalo. :whew:



Heh, tak si to bol ty :) No tak to som nevedel ako to bolo, len zrazu vidim ako flekujes a uz som sa videl ako ta naberiem, nastastie som preskocil do druheho "pruhu" :D
29.08.2011 - 09:30:16
00
tak v prvom rade skoré uzdravenie všetkým letcom, dubničák je moja srdcovka aj napriek tomu že sa mi z rôznych dôvodov posledné ročníky nepodarili dokončiť,vždy sa naň teším ,ale sledujem aj nejaký neidentifikovateľný úpadok kvality. Neviem neviem. Som veľmi rád za každého blázna ktorý sa dá na usporiadanie cykloakcie a je mi jedno či je to dedinské XC alebo akcia zo 17 ročnou tradíciou, ale moje nároky na kvalitu a očakávania sa rôznia. Takže ďakujem organizátorom, ale to že dubničák je už starý mazák tento rok vidieť nebolo.


Presna identifikacia "upadku kvality" by nam mohla pomoct. Tento rok zostalo zachovane vsetko dobre z uplynulich rocnikov a to zle sme vylepsovali. Z pohladu organizatora islo jednoznacne o podareny rocnik. Kde presne je problem?
dik
29.08.2011 - 09:53:46
00
tu sa asi hovorilo o mne :emo:
no zijem...
takze v skratke lebo iba prstekom tukam... :D
od startu az po osudny pad v iliavke sa mi islo super.. asi najlepsie v zivote na dubnicaku a tento sen mi nebolo dopriate dosnivat ;(
zmeny na trati ma dost sklamali/na harde-krasne serpentinky dole do teplickeho parku, alebo lucny zjazd do 4lip/ ta zvaznica bola hrozna...
dlhu dobu som sa viezol s katkom, co sa mi este nikdy nestalo takze ked zacinal mat dost a ja som sa este citil fit tak som mu trochu usiel :muscle: dost ma povzbudila aj informacia regulovcika na il.slucke, ze som 20ty!!! :rock: pre mna fakt sen a tom tu slucku hravo preletel.....a potom prisla osudna iliavka kde v zjazde za tlacnou lukou v nejakych 40-45km/h mi vletelo koleso do brazdy co ma nasledne vymrstilo do vzduchu a prisla rana na helmu a nasledny pad na chrbticu na koren ci nieco dost vystupene, ze som myslel ze mam zlomene stavce.. mal som vyrazeny dych takze to bola 1vec co ma zaujimala ako sa nadychnut :punch:
stale som si myslel, ze to rozdycham a pojdem dalej.. ale zial pri strasnej bolesti v chrbtici a bolesti v lavej ruke(zlomene 2 prsty) mi zacinalo byt jasne ze tu som skoncil ;( |( :worried: ... este som sa zvladol odplazit k regulovcikovi asi o 100m vyssie na cestu kde som cakal z tazkym udelom asi 20min na zachranarov...premietali sa mi v hlave obrazky z 2002 kedy som skoncil podobne so zlom.kluc.kostou....osud??!??
tolko moj pribeh ktory mal asi 3hodinovu dohru v tn chirurgii...ako z americkeho filmu cakas a cakas...aj ked som ledva dychal a bol trochen krvavy :(
rentgen nepreukazal ziadnu zlomeninu na chrbate...ale dnes som stravil cely den v bolestiach takze nevim nevim...ale nastastie miecha je urcite v poriadku, ak cosi tak rebra riadne narazene zozadu...

inak co do organizacie tak tentorok som mal pocit, ze to bolo dost odflaknute, akoby niekto chcel ryzovat na prestizi tohto maratonu.. niekde/kde vzdy boli tak neboli regulovcici,ani pasky-konkr. zjazd do omsenia na teplickej slucke kde si mnohy dali zjazdik a vyslap navyse :worried: .. este bolo zopar usekov, fotografi skoro ziadny a to som bol tentokrat medzi tymi rychlejsimi...inak obcerstvovacky boli fajn tam sa nic nezmenilo, aby som len nekritizoval... ;)
chodim tu uz roky ale teraz som mal pocit ze to stracalo uroven...mozno tym, ze uz je to dlho a nic okrem sponzora sa tu nemeni...

aj napriek mojmu padu to bolo super to co som zazil...a trat je jedna z mojich TOP3 takze pokial bude fajn pocasie tak saj o rok 8)




V prvom rade Ti prajeme skore uzdravenie. Dost ma mrzi to "ryzovanie" ktore si spomenul - rovnako ako ostatni ucastnici nemate ani tusenie co vsetko sa skryva za organizaciu tejto akcie. Kolko stoviek hodin sme celorocne na Dubnicaku odmakali, kolko kamaratov a znamych nam dobrovolne pomaha. Mozes mi verit, ze nam to nikto nikdy adekvatne nezaplati, skor naopak. Tento rok sme prisli o generalneho partnera preteku a na poslednu chvilu sme zohnali SPECIALIZED. Napriek tomu, ze podpora z ich strany sa nemoze rovnat podpore ktoru sme mavali z Kelllysu sme im nesmierne vdacny. Treba si uvedemomit, ze Dubnicak sa tento rok takmer vobec nekonal. Sme otvoreni vsetkym pripomienkam a tak nam mozes kludne napisat co sa ma zmenit, kedze ako pises, nic sa nemeni. Podla nas to pravda nie je.
Za vsetky neprijemnosti, ktore sme sposobili sa samozrejme ucastnikom ospravedlnujeme.
29.08.2011 - 10:07:18
00
Aj ja by som chcel pridať nejaky ten postreh...Isiel som klasika, ako tradicne velmi naročna ale pekna trať so vsetkym co k tomu patri.
Nakolko poznam celu trat skoro naspamat vyjadrovat sa k znaceniu trate by bolo nefer...ale co ma trosku zarazilo bol ten 1000 x spominaný zjazd do Omšenia...Myslim že tu na to bolo z organizacie slabo zvladnute a vela bikerov na to doplatilo...
K obcerstvovackam na trati netreba nic dodať, vsetkeho bolo dostatok a personal ako vzdy ochotní pomôcť...
Ale tiež mam pocit že dubničak ma v posledných rokoch upadajucu atmosferu...myslim ze je to vidieť aj v počte učastnikov...podľa mna momentalne toto podujatie ťaží zo silneho mena v ušiach bikerov, ale to nejde večne...
Nerad nieco kritizujem lebo sam viem ake je naročne zorganizovať nejaku akciu, ale ked sa nieco zmeni (i ked zatial netusim co :-) ) buduci ročník bude opat skvely...
Aj tak chcem podakovať všetkym od organizatorov, bikerov, zdravotnikov....a aj toho tam hore že nam doprial "trosku" tepla za skvele stravenu sobotu!!!
29.08.2011 - 12:40:10
00
kedysi davno v roku 1992 mi jeden biker z talianska dal dobru radu:ak nieco nevidis tak chod opatrne najma na horskych lukach.preto moj vyssie spomenuty nazor, preto ked vidim travu tak logicky v nej mozu byt vymole,kolaje,jamy,kamene,tehly....fantazie sa medze nekladu.a ten kto sa nechce zabit alebo skoncit na voziku sa podla toho zariadi. :) to ze je tam trava a ze su tam aj kolaje to je fakt vidiet na prvy pohlad /a to nosim okuliare -4dioptrie/ takze ked to vidim ja z chorymi ocami tak to musi vidiet aj ten kto ma oci zdrave.ide len o to ze skoro v kazdom momente mtb maratonu moze kazdy padnut staci chvila neporoznosti.druha vec ze clovek v tuzbe dosiahnut co najlepsi vysledok casto ide na hranicu svojich moznosti a niekedy aj zdravemu rozumu a myslim si ze tych par sekund ktore tam ziska riskovanim svojho zdravia v zjazde nestoji za to.ja odkedy mam deti idem zjazdy o 10-30km/h pomalsie a na spominanej luke som siel cca.20-max.30km/h lebo som mal strach.prajem pekny den a preteky bez padov :)
abbe: ak by to bolo vidiet na prvy pohlad tak ako pises, tam tam tolko ludi nepopada... nic v zlom.


Naposledy upravil abbe dňa 29.08.2011 - 13:50:01, celkovo upravené 1 krát.

29.08.2011 - 12:49:44
00
clovek casto ide na hranicu svojich moznosti, myslim si ze tych par sekund ktore tam ziska riskovanim svojho zdravia nestoji za to.


presne tak, ked dobre usek nepoznam, nevidim pred sebou rovnu cestu tak nejdem na hrane a kludne aj spomalim ked neviem co v tej trave moze byt. len frajeri si to risknu a idu uplne bez brzdenia do stopy ktora nie je dobre vidiet a tak to potom aj vyzera kotrmelce...
29.08.2011 - 13:16:11
00
V prvom rade Ti prajeme skore uzdravenie. Dost ma mrzi to "ryzovanie" ktore si spomenul - rovnako ako ostatni ucastnici nemate ani tusenie co vsetko sa skryva za organizaciu tejto akcie. Kolko stoviek hodin sme celorocne na Dubnicaku odmakali, kolko kamaratov a znamych nam dobrovolne pomaha. Mozes mi verit, ze nam to nikto nikdy adekvatne nezaplati, skor naopak. Tento rok sme prisli o generalneho partnera preteku a na poslednu chvilu sme zohnali SPECIALIZED. Napriek tomu, ze podpora z ich strany sa nemoze rovnat podpore ktoru sme mavali z Kelllysu sme im nesmierne vdacny. Treba si uvedemomit, ze Dubnicak sa tento rok takmer vobec nekonal. Sme otvoreni vsetkym pripomienkam a tak nam mozes kludne napisat co sa ma zmenit, kedze ako pises, nic sa nemeni. Podla nas to pravda nie je.
Za vsetky neprijemnosti, ktore sme sposobili sa samozrejme ucastnikom ospravedlnujeme.

prepac s tym "ryzovanim" som to asi prehnal :wasntme: naozaj si vazim vasu pracu a viem,ze martin p.& co. chce to naj pre bajkerov. ..mozno ta strata sponzora -aj ked ja som si myslel, ze spesl je daleko lepsi a hojnejsi(???) sponzor :?: ...
ako som spomenul- z mojho pohladu- chybali regulovcici na zakrute v teplickej slucke v zjazde do omsenia ( vzdy tam boli super baby :devil: ),..potom spominane kricie po zjazde do teplic po cerv.zn., a zavora tak to bol naozaj trapas....mozno keby ste na to pred startom upozornili brali by to jazdci inak ;) ,,,2 zjazd po traverze popod machnac do teplic to bolo tiez ochudobnenie..tie serpentinky v zjazde su velmi hrave ;( ...momentalne ma nic ine nenapada, asi len tak pocitovo, kedze na dubnicak chodim uz mnoho rokov tak sa mi to tentorok zdalo tak trochu slabsie..ani neviem nejak podlozit ten moj subjektivny pocit tak sorry :$ mozno vam naozaj krivdim.
inak co sa tyka poslednej zavory, programu a tak k tomu sa ja uz vyjadrit nemozem, tak daleko som sa nedostal, ale pomoci sa mi dostalo dobrej diky panom z horskej sluzby :handshake: ;) pre mna blby koniec super maratonu. dubnicak aj napriek nejakym tym nedostatkom co som spomenul je a bude stale asi najmaraton na slovensku- jedinecna trat, profil aj povrchy ake inde v takomto zlozeni nepoznam :y: :muscle: :)
inak nepocul som ci sa tento rok tradicne odovzdavala aj krvavnicka maratonu?? - nie ze by som si ju zrovna ja zasluzil( jednu uz vlastnim2002 :rock: ), lebo uz v nemocnici som sa stretol z nejakym chalanom ktoreho zosivali co si to nasupoval 4km pred cielom do plotu a vraj ich tam bolo v ten den pozehnane :tmi: :u: len som nepocul o nikom kto toto prestizne ocenenie ziskal tento rok :^) ;)
29.08.2011 - 14:20:19
00
:)
img8.rajce.idnes.cz
29.08.2011 - 19:04:58
00
njn, Homolka...
29.08.2011 - 19:09:14
00
Organizacia bola super :) velke plus davam moznosti pozicat si 29 spesli (mal som tu cest na bola to vynikajuca skusenost)
Zaprezentovany som bol uz v piatok. Prespavali sme v hoteli Dynamic (dalsia super vec kedy sme mohli uzivat *** hotelik za vyhodnych 11evry i s ranajkami- jedina skoda bola ta ze sa nam tym padom neoplatilo tahat stany :D )

Trat vyborna- na zjazd do omsenia ma pred startom zihadlo upozornil kedze som na dubnicaku v zivote nebol. Prevalil som to nastastie cele bez padu comu dopomohli aj 29 kolesa a 110/110mm zdvihu.

Co vylepsit? Nuz kedze som nesiel na svojom iontaku ale naberal som na kazdej obcerstvovacke vadilo mi ze vsade mali nejaku inu prichut. Nastastie bola asi rovnaka znacka kedze ma kopcom necakala hnacka :D ... aj tak to bolo stale o tom ze zvyskok vyliat naliat 2/3 noveho a doliat vodou. Cize do buducich rocnikov rovnaky iontacik poprosim ak je to mozne :)
So znacenim nebol problem kedze som sa tahal so zihadlom az po 45km a potom sa tam objavilo hejno hobby jazdcov ktory ma sprevadzali skoro az do ciela- niekedy zavadzali menej niekedy viac- taketo kluckovanie nebyva na mnohych pretekoch a ak ano tak len "v poslednom zjazde". Ale aspon som sa tesil ze stale niekoho obieham kedze krce sa ozvali a od 50km to slo nejak pomalsie :D

Tricko paradne :) velky like a i ked som si ho musel dokupovat potom spravil som to rad :)
30.08.2011 - 10:45:43
00
Mohol by mi niekto poskytnut GPS zaznam trasy Klasiku? Chcel by som si prejst ten usek na Baske a vyskusat ci by som to buduci rok zvladol ;)
31.08.2011 - 10:23:39
00
Hard 2011
Klasik 2011

Az teraz som si vsimol, ze to zmizlo z oficialnej stranky.


Naposledy upravil AdrianK dňa 31.08.2011 - 13:16:12, celkovo upravené 1 krát.

31.08.2011 - 12:22:01
00
Mohol by mi niekto poskytnut GPS zaznam trasy Klasiku? Chcel by som si prejst ten usek na Baske a vyskusat ci by som to buduci rok zvladol ;)


dohodneme sa a pojdeme spolu, ja som pomaly jazdec tak nam to dobre pojde :)
31.08.2011 - 12:47:25
00
keyboard_arrow_up