Zopár drobností.

Prílohy:

cvpp0.JPG
cvpp0.JPG 434.25 KiB thumb_up0thumb_down

30.08.2011 - 19:16:22
00
Kolko stala ta pumpicka od Crankbrothers? Nedavno som sa rozhodoval, ktory z tych olejov od Finish Line kupit. Nakoniec som kupil ten s teflonom a nemozem sa stazovat. Ten Ceramic je vraj lepsi na cestu. Ake s nim mas skusenosti?
30.08.2011 - 21:52:53
00
je pekne "lepkavy", do prasneho prostredia sa nehodi
30.08.2011 - 21:57:55
00
Nemám s ním skúsenosti, chcel som vyskúšať niečo nové. Uvidíme. Pumpa CB- 29€.
30.08.2011 - 22:00:52
00
2 Andrej25: Presne to som o nom pocul, ze vytvori peknu vrstvicku na povrchu retaze a tak by mala ostat dlhsie namastena, ale vela ludi sa na BF stazovalo, ze sa lahko splachne vodou a v prasnom prostredi sa vraj nan nalepuje vela bordelu (prachu, jemneho piesku). Mam ten teflonovy a sice sa nan tiez nalepi dost bordelu, ale staci pretriet handrou, dat dalsiu vrstvu a je pohodicka. Nabuduce asi vyskusam ten zeleny XC.
30.08.2011 - 22:12:33
00
naposledy som ho pouzil na maratone v Partizanskom, tam sa teda ozaj pekne prasilo, retaz bola strasne zasvinena
30.08.2011 - 22:21:12
00
No tak ten som používal doteraz, vydrží dosť, aj zopár potokov, ale takisto prenádherne lepí bordel.
30.08.2011 - 22:21:19
00
Ten zeleny finish line (wet lube) je proste do terenu a tazsich podmienok. Ked sa nanesie vecer pred a potom sa dobre otru zvysky pred jazdou tak to s tym bordelom nie je vobec zle. Inak ked viem, ze idem iba na 2 - 3 hodky a je prasno a sucho davam ten cerveny, nechyta bordel ale zase staci trocha vody a je fuc. Na cestu tiez ideal...
31.08.2011 - 10:20:30
00
Ako pise Imro, zeleny do blata, vody, ale nie do prasneho a pieskoveho .. to nalepi bordel. Tam treba ten na sucho (sice vyrazne menej vydrzi, ale nelepi ten prach). Na cestu (asfalt) je lepsie zeleny (hlavne ak je uz retaz po zenite svojej obvyklej zivotnosti :D), retaz je tichsia. Ale vzdycky treba po aplikacii vytriet retaz, inak to strasne zasvini kladky a kazetu. Ale je to otravne to s tymi mazaniami :(
31.08.2011 - 10:32:23
00
tiez som vcera zadelil na skusku ten zeleny wetlube... otestujem v osterajchu a dam vediet ;)
31.08.2011 - 10:42:47
00
Dlhodobo pouzivam Ceramic Wax (pozor, nie Ceramic Wet, ako na obr. od STN!) http://www.finishlineusa.com/products/ceramic_wax_lube.htm. Na Slovensko sa vraj udajne nedovaza, ale da sa kupit napr. na Suncycle, CRC a pod. Je to vosk s prisadou "nano-castic" boron nitridu a mikro castic fluoropolymeru, bez oleja, uplne suchy, nelepi prach. Po kazdej jazde zotriem handrou prach a prevoskujem. Retaz je hlucnejsia, ako pri olejovani, ale cista kazeta, retaz a prevodniky mi za to stoja. Nehodi sa do blata, dazda, mokreho snehu, ale kedze maratony nejazdim, tak si s nim vystacim po cely rok (aj v zime, az na male vynimky).
Pozn.: Vyskusal som rozne viac alebo menej suche maziva, vratane "exotiky" (Yarrow Racing Wax, Prolink ProGold, Rock'n'Roll, Squirt Lube, FinishLine KryTech, ...), ale toto sa mi javi najlepsie. Raz som este testoval (jedno mazanie) Wurth vosk v spreji (neviem presne oznacenie), tiez sa javilo ako dobre, dlhodobu skusenost vsak nemam.


Naposledy upravil peterg dňa 31.08.2011 - 13:15:27, celkovo upravené 1 krát.

31.08.2011 - 11:22:17
00
Aký bol ten FinishLine KryTech ?
31.08.2011 - 12:37:28
00
Wax (vosk) je vinikajuci do sucha, nelepi prach (ani iny bordel), ale staci trocha vody a je dolu
moja skusenost: ak nieco drzi na retazi aj po kontakte s vodou, je to lepkave - ma sklon to na seba lepit bordel, ak to na seba nic neprichyti, nedrzi to poriadne ani na retazi
31.08.2011 - 12:48:04
00
Ja tiez pouzivam na jeden bajk ten Ceramic wax a som spokojny, kedze som nemal prehnane ocakavania. PeterG to popisal presne - vyssia hlucnost retaze a nevhodny do blata, ale ciste prevody bez potreby udrzby. Momentalne zijem svoj davny sen o cistom pohone. :) Ine "mazadlo" ani nie som ochotny na ten bajk aplikovat (aspon jeden chcem mat cisty).

A to podstatne a zaujimave - naposledy som po cca 50 km vyjazde (pred vyjazdom som "namazal") umyl bajk v potoku vratane retaze, kazety a prevodnikov (len jemne blatko, ziadny mastny bordel keby chcel nejaky ochranar rypat) :) a ked som na nom potom siel na dalsi vyjazd, tak som nestihal retaz znovu "namazat". Dal som 60 km a no problem, slo to uplne hladko. Cize naozaj sa vytvori urcity "film" na povrchu a funguje dlhodobo, nielen prvych par km vyjazdu.
31.08.2011 - 12:59:55
00
Aký bol ten FinishLine KryTech ?

Podla testov v nemeckom BIKE by to malo byt jedno z najlepsich mazadiel vobec. Ak si dobre spominam, retaz je skor hlucna (menej km), ako pri Ceramic Wax.
31.08.2011 - 13:18:03
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up