Na ozaj tazke podmienky a dlhu jazdu odporucam Finish Line Ceramic Wet Lube. Je to mala flasticka, takze sa da aj strcit do vrecka na drese a pripadne pocas vyjazdu pouzit opatovne. K tomu motorovemu oleju sa radsej nevyjadrujem ;)
23.09.2011 - 13:29:36
00
mne sa najviac osvedcili teflonove maziva ale snazim sa vyhybat dazdu a mokru, inak to vydrzi docela dlho

takze asi by som kupil flasticky Finish line Dry a Finish line Wet, striedat podla pocasia

nechapem ze je niekomu luto vyhodit 6€ za flasticku oleja co vydrzi aspon rok, hlavne ze sa drahe komponenty menia ako ponozky...
23.09.2011 - 13:42:08
00
K tomu motorovemu oleju sa radsej nevyjadrujem ;)

Ale no. Predsa len sa skús vyjadriť, nech sa niečo dozvieme. ;) A keď sa už k tomu budeš vyjadrovať, skús sa trochu rozpísať aj o tom Finish Line Ceramic Wet Lube, nech sa dozvieme ešte viac. :)
23.09.2011 - 14:42:32
00
No, nevyjadrujem sa, lebo som to nikdy nepouzil a teda to ani neviem realne posudit. Ale ten Finish Line pouzivam bezne a vrele ho doporucujem.
23.09.2011 - 15:42:51
00
Škoda. Čakal som nejaké porovnanie, pretože ja zas nemám skúsenosti s Finish line.
23.09.2011 - 16:44:04
00
finislajn wet lube prave pouzivam a celkom fajn , dlho vydrzi aj v prachu a blate....
23.09.2011 - 17:02:11
00
Celá táto diskusia je na dve veci. Každý píše, že ten jeho prípravok je super. Ale nevidím tu žiadne porovnanie, žiadne vlastnosti, ktoré by tie prípravky odlišovali od iných. Jediný ako tak zmysluplný príspevok napísal tuším iba Podpolanec. (nečítal som všetkých 8 strán tejto témy) Napr. to že "finišlajn je celkom fajn a dlho vydrží", to je asi tak hodnotná informácia ako "RST Gila je OK, mám ju na bajku už 2 roky"
23.09.2011 - 17:23:11
00
marvin a co si cakal? kazdy ti napise svoj subjektivny nazor na mazivo/maziva ktore pouziva/pouzival. ved inak sa ani neda, nato aby si zistil co chces pocut by to asi chcelo laboratorne podmienky. ved predsa kazdy to mazivo nanasa na rozne typy retaze, ktore boli pred mazanim nove/ocistene/spinave a jazdilo sa s nimi nasledne v roznych podmienkach.

pridam dalsie subjektivne odporucanie...tento rok mazem s Pells Chain Lube Bio a maximalna spokojnost ( pouzivam na cestaku a netreba to ani tak casto mazat ako napr predtym FL Ceramic Wax )
23.09.2011 - 18:06:51
00
mozno kusok od temy ale ani velmi nie...to posudte vy :lol: moj bike ma asi tak mesiac a pol a retaz mam uplne zadrbanu a lepkavu,ako smola. Skusal som to dat dole aj Cyklostarom a aj wapkou ale nejde.V obchode mi povedali ze je to konzervacny tuk a ze to sa ma zjazdit...no neviem...co s tym mam robit? mam to olejovat alebo najprv cele niecim vycistit,alebo nechat tak?


Až m reťaz KNC, tak to cyklostárom nejde, zober PET fľašu, daj tam reťaz a zalej vriacov vodou, prilej ciklostár, takto to opakuj pár krát, ja som to dal ešte do sava (kyseliny) a tiež to dalo dole zvyšok oleja, ale stredné články stmavli :)
23.09.2011 - 18:29:06
00
Čakal som niečo na tento spôsob:
"predtym som používal výrobok X a mal som s tým takéto skúsenosti, a teraz používam výrobok Y a je to lepšie v týchto veciach ale nelúbi sa mi na tom táto vlastnosť" Alebo "Používam výrobok Z, vydrží na reťazi X kilometrov, atď..."
Takže od tvojho príspevku by som čakal, že vysvestlíš čo si predstavuješ pod max. spokojnosťou. Čiže po koľkých km to začne vŕzgať pri jazdení po ceste, ako sa to aplikuje, ako to smrdí atď. (neviem čo všetko považuješ za zaujímavé vlastnosti)

Aby som aj ja prispel do témy. Ja používam ako som napísal ten motorový olej. Keď sa nechá dobre zatiecť do reťaze a potom sa čo najlepšie poutiera, vydrží na asfalte stovky kilometrov. Prach sa na to extrémne nelepí. V teréne tomu vadí prach viac ako vlhko. Keď je veľmi sucho a prašno vydrží to možno 100 - 150 km. V blate sa snažím nejazdiť.
23.09.2011 - 18:31:38
00
Ja som doteraz pouzival teflonovy sprej, ale nedavno som kupil modry finish line 1-Step tak uvidime co to povie
24.09.2011 - 15:04:52
00
pouzival som finish line dry-nanic, mazanie aj dvakrat do tyzdna,finish line wet-lepsi,ale neskutocne na seba chyta necistoty, ktore tazko idu dole, teraz pouzivam Motorex Wet Lube WAX-OIL- zatial najlepsi, nechyta tolko necistot, netreba celkom dlhu dobu mazat retaz-rozumej interval cca 2 tyzdne. jazdim denne za kazdeho pocasia a aj celu zimu.
24.09.2011 - 18:09:37
00
máte niekto skúsenosť s olejom Pells Chain Lube Bio aj v teréne?
ako to chytá sa seba prach? hlavne pri jazde v lese a po poliach, viem že samozrejme budem musieť čistiť reťaz vždy po pár výjazdoch, ale nerád by som zase čistil niečo také ako som mal raz teflonové "lepidlo" :)
30.01.2012 - 16:08:37
00
Ja som sa este nestretol s mazadlom, ktore nechyta na seba spinu...Take asi neexistuje
30.01.2012 - 16:22:35
00
existuje, olej na reťaze z Lidlu, jediný jeho problém je, že treba mazať každých 30km aj pri asfalte :D

to som si samozrejme vedomý, ale aby reťaz po jednom výjazde nevyzerala ako by som ju v blate vyváľal a netrebalo to kefou zoškrabávať, ako sa mi to stalo pri MOL teflonovom oleji na motorkové reťaze :)
30.01.2012 - 16:24:48
00
keyboard_arrow_up