Ahojte..., mam pocit ze pri dlhom zjazde a brzdeni sa tieto brzdy prehrievaju a stracaju ucinnost..., je jasne, ze tymto trpia vsetky brzdy..., ale je nejaky model na trhu, co znasa teplo lepsie ? Predsa len, tu packu treba stisat pomerne silno, aby to brzdilo. Je cas prejs na 4 piesty ??? Dik .... ,
01.10.2011 - 23:46:10
00
je čas vymeniť platničky, kvapalinu a odvzdušniť brzdy....
02.10.2011 - 08:09:44
00
namontuj sintrované platničky Goldfren-zohrievaním brzdný účinok stúpa-mám to odskúšané,iné platničky už nechcem ...
02.10.2011 - 09:04:49
00
Ked som mal naposledy Formule(ORO K24), tak pri dlhom brzdeni tiez vadli. Ked som dal na prednu metalicke platnicky a po dvoch rokoch vymenil kvapalinu, tak to bol podstatne lepsie. Cim stasrsia kvapalina tym je nizssi varu koli obsahu vody v kvapaline
02.10.2011 - 09:24:30
00
...kocnere tým chcel povedať, že brzdová kvapalina má žiaľ takú vlastnosť, že časom "nasaje" vzdušnú vlhkosť a pri dlhom brzdení, kedy sa brzdy moc zahrejú, sa tá "voda" začne variť, vznikajú pri tom miniatúrne vzduchové bublinky v systéme a brzda stráca účinok. Preto sa vo všetkých brzdách kde je použitá brzdová kvapalina DOT odporúča túto kvapalinu meniť každé dva roky. Za pokus to každopádne stojí...
02.10.2011 - 12:26:32
00
Dik za odpovede chalani...., ale brzdy maju ani nie pol roka..., takze predpokladam, ze kvapalina by mala byt viac menej ok..., ale platnicky urcite kupim nove - tie povodne uz su skoro uplne dead. Pri zohriati brzdy necitim tvrdnutie alebo maknutie packy ..., takze to naozaj asi bude "prehriatim" oblozenia a kotuca...., ale nemam dobry pocit z tychto brzd...., ci sa na ne mozem spolahnut :-/. Mam taky pocit, ze tato brzda nebola navrhnuta na zjazd alebo freeride. Myslite, ze magura Luise by bola lepsia volba ? Alebo formula R1 ?
02.10.2011 - 19:47:58
00
ja mam Luise BAT 180/160mm a max spokojnost. Na rozdiel od Formul je v Magurach mineralny olej takze odpada starost s vymenou brzdovej kvapaliny kazde dva roky. Olej staci vymenit raz za pat rokou, olej nie je taky agresivny ako brzdova kvapalina. Magura ma on-line zaregistrovanie brzd na ich stranke, ked si tam zaregistrujes brzdy tak mas potom pat roku zaruku na tesnost systemu
02.10.2011 - 21:35:31
00
keyboard_arrow_up