Keď som už začal kritizovať, tak to aj dokončím. Je zábavné sledovať ako sa zopár cyklistov chváli vyhratými pohármi, super bikeami(niektorí majú napr. len dva prevodníky, vraj tretí používajú len turisti). Mnohí majú motto v duchu, dôležité je zúčastniť sa. Zrazu, keď človek číta výsledkovú listinu kategórie HOBBÍK, tak tam aj zopár takýchto nájde. Asi nevedia, pre koho je táto KATEGÓRIA VYTVORENÁ. Ak sa dá ego zväčšovať v súboji so skutočnými hobbíkmi, hrdosť je potom kde? Skutočne výborní cyklisti reprezentujúci "super special" bike kluby pretekajú v kategórii hobby? Pre tieto kluby je to podľa mňa antireklama a vďaka tomuto si myslím o nich svoje. Česť skutočným maratónskym a polmaratónskym borcom.


Riešené 100 krát, za každým to isté, už je to trápne, tak ako tu bolo písané, nech jazdí každý to, čo chce, hobíci aj tak nemajú ambície na bedňu, ale idú sa spraviť príjemný víkend!!! Ja som šiel orvý krát hoby trať v brezne, inak jazdím stredné :)
04.10.2011 - 19:03:15
00
Riešené 100 krát, za každým to isté, už je to trápne, tak ako tu bolo písané, nech jazdí každý to, čo chce, hobíci aj tak nemajú ambície na bedňu, ale idú sa spraviť príjemný víkend!!! Ja som šiel orvý krát hoby trať v brezne, inak jazdím stredné :)


Aj mne by to bolo s takou výkonnosťou trapné. A prečo nemôžu mať hobíci ambície na bedňu? Však na to majú svoju kategóriu. Ale keď sa im tam strepú taký kvalitní pretekári, ktorí sa ešte aj na štarte postavia do prvej rady, však?


Naposledy upravil alfi1 dňa 04.10.2011 - 20:54:14, celkovo upravené 1 krát.

04.10.2011 - 19:23:23
00
Tebe by uz malo byt aj tak trapne :D
04.10.2011 - 19:25:37
00
a preco by mal byt trapny? :fubar:
04.10.2011 - 20:11:05
00
kto napisal ze by mal byt trapny? hmmm
04.10.2011 - 20:21:58
00
Tebe by uz malo byt aj tak trapne :D

neriesim ze si tu niekto napisal svoj nazor. o tom je toto forum. a neries ze mam malo prispevkov.dakujem.
04.10.2011 - 20:31:20
00
podla mna by sa mala cela cms preorganizovat a aj pravidla.fakt nie je fer ked niekto startuje za klub...co s platenim startovneho je urcite ine ako ked ide sam clovek za seba. a to radsej nebudem riesit tombolu lebo za posledne roky vyhravaju tie iste mena ktore su v top 10. ja som nevidel cislo ktore losovali.len komentator povel ze cislo xyz vyhrava.....
dobru noc prajem.
04.10.2011 - 20:45:13
00
Pôvodne som nechcel reagovať ale nakoniec mi to nedalo. Nie som v žiadnom klube (to len na vysvetlenie) ale myslím si, že členstvo v klube nie je automaticky o vyššej výkonnosti a už vôbec nie člen klubu = pretekár. Predstava, že každý klub platí všetkým členom štartovné je v dnešnej finančnej situácii tiež nereálna. V štartovkách sú často uvádzané "kluby", ktoré si vymyslelo pár priateľov aby tam mali niečo napísané. A prečo nie? Však nech je sranda. Čo je teda fér a čo nie na členstve v klube? Mal by som si tiež posťažovať. V celej sérii je strašne veľa nefér bikerov čo ma stále predbiehajú :) a preto sa nikdy nedostanem na bedňu. Ak teda chcem vyhrať musím trénovať a nie si sťažovať, že je niekto lepší v mojej kategórii. Ak vyhrať nechcem je mi jedno kto v mojej kategórii je v akom klube. Hlavne, že nás to baví.

Tombola. Tu by sa vážne mohol niekto z organizátorov nahnevať za ohováranie bez dôkazov. Mne sa už podarilo vyhrať aj som videl ako to mašinka žrebuje a zdalo sa mi to ok. Ak niekto tvrdí, že tombola je podvod, nech predloží dôkaz a vec sa bude musieť riešiť. Ak dôkaz nemám tak si nedovolím pustiť do sveta takéto tvrdenie.

A mám nový rekord. Takýto dlhý príspevok som tu ešte nenapísal :) .
04.10.2011 - 21:41:19
00
Ja keď som začínal s cyklistikov, na bedňu som ani nepomyslel, ale časom keď som jazdil viac a viac, veril som, že sa to raz podarí, už keď, HOBBY trate by nemali byť vyhlasované, alebo len tak bez rozdielu veku, kategorie a pohlavia. Čo myslíte, prečo je to niekedy robené tak aj teraz? Nezamysleli ste sa, a nepozreli ste si výsledky, že to vždy vyhrá dakdo iný? Asi nie. Názov HOBBY aj tak iba naznačuje dĺžku trate a nie výkonnosť, Kulhavý keď vyhráva XC, máva cca 25km a 1:45:00 čas a je zato HOBBY, že krátko preteká? Keď niekdo chce jazdiť do hodky a pol, može aj HOBBY :) A kto má podľa vás vyhrávať HOBBY trate, keď ste takí múdry? možte raz ísť vy HOBBY a pokúsiť sa ju vyhrať, som zvedaví, či sa vám to podarí, mne sa to nepodarilo, potom sa možme rozprávať o HOBBY a NEHOBBY
04.10.2011 - 21:50:59
00
Pôvodne som nechcel reagovať ale nakoniec mi to nedalo. Nie som v žiadnom klube (to len na vysvetlenie) ale myslím si, že členstvo v klube nie je automaticky o vyššej výkonnosti a už vôbec nie člen klubu = pretekár. Predstava, že každý klub platí všetkým členom štartovné je v dnešnej finančnej situácii tiež nereálna. V štartovkách sú často uvádzané "kluby", ktoré si vymyslelo pár priateľov aby tam mali niečo napísané. A prečo nie? Však nech je sranda. Čo je teda fér a čo nie na členstve v klube? Mal by som si tiež posťažovať. V celej sérii je strašne veľa nefér bikerov čo ma stále predbiehajú :) a preto sa nikdy nedostanem na bedňu. Ak teda chcem vyhrať musím trénovať a nie si sťažovať, že je niekto lepší v mojej kategórii. Ak vyhrať nechcem je mi jedno kto v mojej kategórii je v akom klube. Hlavne, že nás to baví.

Tombola. Tu by sa vážne mohol niekto z organizátorov nahnevať za ohováranie bez dôkazov. Mne sa už podarilo vyhrať aj som videl ako to mašinka žrebuje a zdalo sa mi to ok. Ak niekto tvrdí, že tombola je podvod, nech predloží dôkaz a vec sa bude musieť riešiť. Ak dôkaz nemám tak si nedovolím pustiť do sveta takéto tvrdenie.

A mám nový rekord. Takýto dlhý príspevok som tu ešte nenapísal :) .


Konečne rozumná reč, všetci povinne prečítať !!!! :)
04.10.2011 - 21:52:42
00
ja s bonom uplne suhlasim
04.10.2011 - 21:59:46
00
ja s tomasom to co napisal, tie trate su tam na to, aby sa na ne prihlasil ktokolvek, co komu brani prihlasit sa na 25 km ? Kazdy ma nejaky dovod, to, ze mohol byt v tyzdni chory, to ze .. neviem co, nemusi to byt iba o tom, ze ide kratku trat, mimochom alf, ci ako sa volas, skus si dat tu 25 km v tempe a potom hovor, ze to bolo hobby. Kategoria aj trat je tam na to, aby sa prihlasili ludia na nu nemyslis ? Ak s tym mas problem, tak to ries s organizatorom a nekompenzuj si to, ze si nebol na bedni, tym, ze to tu vytahujes, je na to neskoro ..

To k tej tombole .. Top 10 ? Uvedomte sa ! Ludia budu vzdy nespokojni, pokial nevyhraju oni, ze ? Znamy bol prvykrat na maratone v Brezne, nikdy predtym nikde nebol, ako je mozne, ze v tej tombole vyhral. Fakt, niektori, keby radsej hubu drzali, ako tu pisat blbosti.
04.10.2011 - 22:34:40
00
Ja som šiel orvý krát hoby trať v brezne, inak jazdím stredné :)

a v Súlove si šiel akú? :?: 8)
04.10.2011 - 23:19:46
00
ja som bol na 21 pretekoch a nevyhral som ani párok v rožku tak o čo ide? :D :D :D
04.10.2011 - 23:27:03
00
neriesim ze si tu niekto napisal svoj nazor. o tom je toto forum. a neries ze mam malo prispevkov.dakujem.

Ano mas pravdu, toto forum je o pisani svojich nazarov a malo tvojich prispevkov poukazuje v tvojom pripade na malo skusenosti.
podla mna by sa mala cela cms preorganizovat a aj pravidla.fakt nie je fer ked niekto startuje za klub...co s platenim startovneho je urcite ine ako ked ide sam clovek za seba. a to radsej nebudem riesit tombolu lebo za posledne roky vyhravaju tie iste mena ktore su v top 10. ja som nevidel cislo ktore losovali.len komentator povel ze cislo xyz vyhrava.....
dobru noc prajem.
Mylis si pojmy s dojmami. Clenstvo v klube nezarucuje ziadnu vykonnost, ani ine vyhody oproti tym, ktory clenmi ziadneho klubu niesu. Kluby su väcsinou obcianske zdruzenia, vzniknute z XY dovodov a tie dovody nemusia byt iba " bednove ambicie " ale mozno iba take prozaicke ako napr. spolu jazdit, stretavat sa, pouzivat spolocne meno, logo, dresy atd atd. Tieto kluby ziju z vlastneho rozpoctu a ver tomu, ze malokto ma za sebou nejakeho sponzora, ktory ich financne podporuje. Aj my mame " nas " klub, ale jedinou vyhodou, ktoru nasi clenovia maju je ta, ze maju moznost pouzivat a nosit klubovy dres, na ktory si spolocnymi aktivitami zarobili. Takze zjavne hovoris o niecom co je absolutny nezmysel. O manipulacii s vysledkami tomboly radsej pomlcim, ale dam ti otazku : Fak si mayslis, ze organizator akejkolvek akcie ma o taketo praktiky zaujem ? To asi tazko. Takze nabuduce skus otvorit oci a pis iba o tom comu fakt rozumies.
05.10.2011 - 02:45:06
00
keyboard_arrow_up