Dano, to cim si tie "fotky" fotil, rychlo zlikviduj podla zasad nakladania s elektroodpadom, tzn. neodhadzovat do komunalneho odpadu. :) Aj najlacnejsi mobil dnesnych dni spravi ak nie kvalitnejsi, tak minimalne nerozmazany zaber. Alebo este jedna moznost - skus niekedy vycistit objektiv...


Máš pravdu,foťák som mal len tak vo vrecku v kraťasoch,že sa kvalitne prepotil som zistil až doma keď som fotky natiahol do PC,budem ho voziť asi radšej v ruksaku ...
05.10.2011 - 07:37:07
00
.


Naposledy upravil wukie dňa 25.10.2011 - 08:46:33, celkovo upravené 1 krát.

05.10.2011 - 08:16:57
00
Ja som tento rok po dlhom case znovu objavil caro Kukly. Bol som tam uz dva krat.
Odporucam trasu: Zoska - Tri kopce - Kukla - Pred vrchmi - Fugelka - Tri kopce - Medvedia skala
Pod Kuklou je strmy zjazd a treba tam chvilu tlacit aj dole kopcom. Smer, ktorym to siel Matvej11 je preto na bike uplne nevhodny.

Krasne technickejsie useky su najma Tri kopce - Kukla a Tri kopce - Medvedia skala
05.10.2011 - 08:31:28
00
Máš pravdu,foťák som mal len tak vo vrecku v kraťasoch,že sa kvalitne prepotil som zistil až doma keď som fotky natiahol do PC,budem ho voziť asi radšej v ruksaku ...

Vo vrecku kratasov je to dost nestandardne, moze zavadzat pri presune za sedlo a spät, pripadne moze aj vypadnut. To potom radsej daj do vrecka dresu na chrbat (tak ho nosim ja ked idem nalahko). Ale zasada c. 1 - ak ide elektronika typu fotak, mobil a pod. "na telo", tak jedine v igelitovom sacku. Inak na nej skondenzuje vlhkost/pot, a to je dost agresivna zalezitost, takze casom sa moze prejavit korozia plosakov a problemy.
05.10.2011 - 10:01:44
00
Len tak informačne:

v nedeľu bude v Pezinku v Kučišdorfskej doline horský beh 4. ročník „Memoriál Ivana Prokopa“. Trať bude lesný terén. Prevýšenie cca 600m. Čiže bude zvýšený výskyt bežcov pod Veľkou Homolou...

Viac o tej akcii je tu: http://www.horskybeh.estranky.sk/
05.10.2011 - 13:26:14
00
Máš pravdu,foťák som mal len tak vo vrecku v kraťasoch,že sa kvalitne prepotil som zistil až doma keď som fotky natiahol do PC,budem ho voziť asi radšej v ruksaku ...

Kup si puzdro nejake a zaves ho na ramenny pas ruksaku
05.10.2011 - 15:17:19
00
otazka do plena:Bol z Vas niekto na kopci Kukla s rozhladnou nad Dubovou? Je to zaujimave miesto? Vyjazd na biku je mozny? ak ano z ktorej strany.
Diki


Na Kuklu jazditelne sa da dostat bud z Dubovej na Fugelku (po modrej) potom po zltej na tri kopce a odtial doprava opat po modej na vrchol a rozhladnu. Opacny smer na kuklu po modrej je nejazditelny. Este alernativa ako sa dostat k trom kopcom je po zelenej z Harmonie alebo oz Zochovej chaty po zltej smerom dolu.
05.10.2011 - 15:41:43
00
diki vsetkym za radu ohladne Kukly, snad tam este stihnem zajst za pekneho pocasia.
05.10.2011 - 19:00:43
00
Dnes som sa na konci vyjazdu rozhodol preskumat trasu zeleznice co viedla z Majdanu pod Zaruby. Pre mna neznamy bol najma usek asfaltka z Jahodniku - Polamane. Z cesty z Jahodnika teleso nie ja takmer vobec vidiet, ale po par metroch je uz zretelne, ale rastu na nom vysoke stromy ako vsade naokolo. Najviac je vidiet nasypy pri potokoch. Mosty uz davno nie su.
Trasu som priblizne vyklikal na mape.
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html?plt=forum.mtbiker.sk/resources/file/85421
Usek od Polamaneho popri potoku je pre bike uplne nevhodny - enduro krizom cez les. Ja som skoncil na lukach nad Losoncom. Koniec na Majdan som nesiel vobec, ale viem, ze pri Majdane je to oplotene.

Historicke mapy tu:
http://oldmaps.geolab.cz/map_viewer.pl?z_height=1000&lang=cs&z_width=1700&z_newwin=1&map_root=3vm&map_region=75&map_list=4659
09.10.2011 - 14:16:50
00
tak dnes uz bol pravy jesenny vyjazd, aj s :rain: , ktory bol dost silny tak som musela otocit pod Somarom
odmena bol krasny statny jelen pasuci sa par metrov odo mna. :y:
Inak dnes aj ciapka pod helmu bola dobra, na to ze vo stvrtok som bola este v kratasoch a v kratkych rukavoch to je dost velky skok.
Dnes som videla jedného bikera, mal kraťasy-blázon :fubar:
09.10.2011 - 16:02:52
00
ja som to otocil este v strede mesta, ked zacalo chcat :-D
09.10.2011 - 16:21:53
00
silva: ja som zase za vcera videl 2x tolko vevericiek nez za posledny rok :D (jednu cervenu a jednu ciernu :D) .. ale mala si ho cvaknut, ci bol jelen agresivny :o .. v utorok ma by zase 21 stupnov (jeden den) .. pocasie je :x .. inak prsalo tam nejak vela ? Lebo v meste len tak zlahka, nic velke..
09.10.2011 - 16:42:42
00
to Ito: nebol agresivny, fotit by som nestihla,zbadal ma par sekund po tom ako ja jeho a prchal.
Pod Somárom smer VO lialo, aj som vytiahla goretexove gate. Nebolo az tak mokro, ale ked vidim ako leje teraz, tak asi to bude horsie. ;) ako som sa vracala tak lialo az po Jur, tam potom zasa svietilo slnko. April v oktobri :D
09.10.2011 - 17:35:43
00
Jáááj tak .. počul som od nezávislých pozorovateľov, že si v kopcoch rýchlejšia než puma v Smoleniciach :lol:, tak sa nedivím, že si chudáka jeleňa prekvapila :D Takto plašiť poľovnú zver :lol: (no offense)

ps; hlavne, že včera SHMÚ tvrdil, že dnes bude polojasno až jasno a 13 stupňov .. asi ich prekvapilo, že nie je mesiac pekne a teplo, tak ich počasie zase nachytalo na hruškách :D
09.10.2011 - 17:47:13
00
jj, od rana som sa chystal. Kukal z okna a tlacil ocami ortut teplomera na tych aspon slubovanych 13°C a nic. Fukalo, trosku poprsalo a nakoniec som sa rozhupal a aj tak nic z toho. Aspon mame dokonalu regeneraciu pri TV :-D
09.10.2011 - 20:12:13
00
keyboard_arrow_up