Potrebujem pouzit zadny vzduchovy tlmic urceny pre bicykle na podvozok mobilneho robota s hmotnostou cca 60 kg. Robot ma 4 kolesa, kazde je na samostatnom pruzeni, cize na jednom tlmici bude posobit sila cca 15 - 20 kg. Aj najmaksi pruzinovy tlmic co som nasiel (400 lbs) sa pri takomto zatazeni nestlacil. Moja otazka teda znie, da sa vzduchovy tlmič nastavit tak, aby vyhovoval nasim potrebam a teda sa aj pri takej malej hmotnosti stlaci aspon trocha?

Za odpoved vopred dakujem.
13.10.2011 - 11:40:50
00
Pri tak nizkom tlaku (60 kg rozdelenych rovnomerne na 4 kusy tlmicov) bude funkcia asi nulova. Totiz vzduchove bajkove tlmice su stavane na vyrazne väcsie zatazenie, tzn. sice ich vies nafukat na pozadovany extra nizky tlak, aby sa pri tak malom zatazeni zanorili (aj to je otazne vzhladom na velky odpor tlmenia), ale podla mna nebudu fungovat v takom nastaveni ako pruziace elementy, ale maximalne tak ako znizenie svetlej vysky podvozka bez schopnosti vratenia sa do zakladnej nulovej polohy. Cize podla mna ani vzduchove bajkove tlmice Tvoj problem neriesia. Popytaj sa radsej na modelarskych forach, tam by Ti mali vediet poradit nieco pouzitelne. Snad...
13.10.2011 - 11:47:01
00
keyboard_arrow_up