Nazdar,

chcel by som sa spytat ci tu niekto ma nejake skusenosti s dovozom bikov z USA,
hlavne, co sa tyka colnych a danovych zalezitosti, na co treba dat pozor a podobne ???
06.07.2005 - 22:36:17
00
pozor hlavne na colnikov :D

neviem a neda sa to doviezt nacierno? akoze ze som nanom uz odchadzal z tadeto?
07.07.2005 - 10:03:30
00
no ved o to prave ide,
kupil som tu bike, a planujem ho zobrat sebou domov lietadlom a okrem toho by som este chcel kupit jeden, lebo su tu o viac ako 50 percent lacnejsie ako u nas.
prilietam do Viedne, tak hadam by mi nikto nemal robit problemy.

ale okrem toho som s brachom rozmyslali, ze by sa tu tie biky, napr. Cannondale dali nosit a vedeli by sme ich predavat za ovela vyhodnejsie ceny ako slovenski dealeri, ktorych marza je aj po cle, DPH a preprave viac ako 30 percent
07.07.2005 - 19:56:42
00
Nezabudni ku svojim nakladom pripocitat vedlajsie vylohy: Tvoj cas, naklady na korespondenciu/vybavovanie, skladovacie priestory, zlozenie biku, garancku, zarucne opravy, ... Ak Ti na toto vsetko zostalo tych 30 % z ceny, tak by som sa nad tym na Tvojom mieste asi zamyslel. Pri malom pocte bikov si, podla mna, len narobis zbytocne starosti. Ale to je len moj nazor.

P.S. Nerobim sice s bikami, ale dovazam na SLovensko rozlicne stroje a mam s tym svoje skusenosti...
08.07.2005 - 11:01:33
00
Mas pravdu ked to clovek vsetko zrata tak sa na tom nejako moc neda zarobit...okrem toho prave dnes som zistil, ze napr Cannondale dava zaruku na bike kupeny iba v danej krajine...co je dost od veci
08.07.2005 - 19:58:54
00
keyboard_arrow_up