Caute.

Pred par dnami som predal svojho Freddyho a rozhodol som sa postavit si do-it-all bike s ktorym budem jazdit Am/EN, rohatku a sem tam nejaky bikepark ako napr semmering. Samozrejme chcem na nom dost slapat. Svoj vyber ramov som zuzil na tieto tri:
Cube Fritzz
Specialized Enduro 2006
Rocky Mountain Slayer SXC

Cital som tu uz vela tem o do it all bikoch ale v ziadnej sa nerozoberali konkretne tieto ramy. Takze by som sa chcel spytat na vase skusenosti ktori ste niektory z nich jazdili. Zaujimali by ma vase pocity, pripadne nedostatky na ktore vam vadili. Pripadne mi poradte ze ktory by bol zhruba najlepsi pre moje vyuzitie. Cena ramov za ktoru sa daju zohnat je +- rovnaka od 400 do 600e, ale s tym ze mozno sa bude dat kupit fungel novy Fritzz s tlmicom za 600e rocnik 2009 alebo 2010 (ale neni to vsak na 100% iste)

Ktory ram z nich by ste uprednostnili a preco?

Diki za odpovede.
30.10.2011 - 19:35:59
00
Pokial by si mohol mat novy fritzl, siel by som do toho... novy ram je novy. Umiestnenie tlmica je na nom ale tragicke a zadna stavba je tiez spegetoveho charakteru co sa tyka tuhosti. Najlepsie mi z nich vychadza spesh, ale 06 asi uz ma co to odzite..toho by som sa bal, inak je to legendarny a kvalitny ram.. rm je pekny ram, ale viac do xc a zadna stavba vo mne nevzbudzuje prave doveru v jej tuhost+ked pridame predelenu sedlovku...
31.10.2011 - 01:00:46
00
Novy 2010 fritz by siel do 400, ale boli snad uz len 16ky. Za tie peniaze bezkokurencne aj ked me sa tiez konstrukcia nepaci. a to stacilo len umiestnit tlmic niekde inde trebars na hornu rurku a neviest tie sedlove vzpery tak nizko a bol by to perfektny bike.
31.10.2011 - 16:24:06
00
Umiestnenie tlmica je na nom ale tragicke a zadna stavba je tiez spegetoveho charakteru co sa tyka tuhosti.


Zle predosle skusenosti ? :) Co sa tyka umiestnenia toho tlmica, vobec to nie je take tragicke ako to na prvy pohlad moze vyzerat.
Neviem co naznacujes tym spagetovym charakterom. Pls vysvetli.

@sunto: Kludne kup fritzz. Krasne to ide hore a este krajsie dole. Za ten penaz neni o com.
RM sa mi tiez pacia, len trosku overpriced.
Spesl - neviem ako jazdia, ale z principu si spesla nikdy nekupim. Nemam rad big ass korporacie.
31.10.2011 - 22:26:10
00
Situacia sa zmenila, new ram za 600e nebude, lebo sa s nimi jednak neda skontaktovat a dozvedel sam sa ze tie ramy vlastne niesu ani nove ale pouzite (WTF?!)
Takze co sa tyka vyberu tak ma zacina odradzat od speslu a slayera ten vek. Predsa len 5-6 rocny ram asi bude mat daco za sebou. Silno uvazujem nad tym, ze asi poriesim toho fritzzka ale od niekial z inzercie.
31.10.2011 - 23:02:41
00
keyboard_arrow_up