Zdravím mám staršie radenie Ergopower Campagnolo XENON 9 Speed, je málo jazdené a v ľavej páke mi dosť hrká (v tej na ovládanie prešmykača), ale iba ak idem po nerovnostiach, na bežnej ceste napr. po záplatach, hrboľatejšom asfalte a pod., vtedy mám z páky hrkalku, už to hrkanie časom dosť nabralo na intenzite. Chem sa spýtať na čo by som sa mal pozrieť, či nemôže byť niečo uvoľnené, čo by sa dalo jednoducho dotiahnuť, alebo podobne, už som na to pozeral, ale nič som nobjavil, lebo neveľmi sa chcem púšťať do úplného rozobratia páky, ak má niekto podobnú skúsenosť, alebo by vedel niečo odporučiť, budem rád ak poradí.

img256.imageshack.us
10.11.2011 - 12:31:12
00
moze hrkat ukoncenie lanka (ten valcek) skus to vystlat vazelinou ....
10.11.2011 - 20:11:35
00
Najprv skús pritiahnuť páku. Môže sa tváriť, že je pritiahnutá (nekýva sa), ale pri jazde po hrboloch môže hrkotať.
Na 10 sp. treba stiahnuť gumu zhora nadol a dosť hlboko nájsť inbusovú skrutku. Ide tam dosť tenký inbus - snáď trojka. Možno je to podobné aj na 9sp.
10.11.2011 - 20:28:36
00
Tak páky boli pritiahnuté skoro na smrť, tam to nie je, a to hrkanie, to je akoby hrkal ten kompozit, tá umelá hmota (či ako to nazvať), lebo XENON má páky z kompozitu, nie duralové.
Akoby hrkal ten prepínací nit na uvoľnenie páky do polohy pre uvoľnenie brzd, aby sa dalo vytihanuť koleso, alebo páka samotná, lebo je tam vôľa trošku.

A k tomu lanku, vazelínu skúsiť dať na brzový či prehadzovací bowden ? ale zdá sa mi, že tým to asi nebude.
11.11.2011 - 15:29:47
00
Lankom to nebude. Mám tie isté páky a nehrkocú. Predpokladám, že bude uvoľnený mechanizmus radenia. (Prístup je zo spodu po odmontovaní pák z riadítok). Na predchádzajúcich pákach veloce mi po dvoch pádoch na pravú páku praskla jedna rohatka či ako sa to volá a radenie začalo blbnúť (visieť v medzipolohách a pri otrasoch radiť dolu).
11.11.2011 - 18:00:13
00
Nie je divu,ved je to cele plastikove. Starsie paky mali iny vnutorny mechanizmus, xenon 9 kolo zacal inovatorsku vlnu.
11.11.2011 - 20:46:43
00
keyboard_arrow_up