Zaujimalo by ma aky je rozdiel medzi tymito tipmi carbonu:3K vs 12K.Pri kupe biku pre ktory by ste sa rozhodli alebo aj komponentu?
31.12.2011 - 12:31:58
00
rozhodol by som sa pre UD kvoli krajsiemu vzhladu.. :) a rozdiel nie je ziaden.. 3k je drahsi ako 12k .. thats all
31.12.2011 - 14:05:41
00
No nie som odbornik, ale pokial viem, tak toto je jeden z najmenej podstatnych udajov. Udava vlastne hustotu vlakna, z ktoreho je utkany. Ak je 3K, tak zvazok vlakien pozostava z 3 000 tenuckych vlaskov, ak 12K tak 12 000. Ale vplyv na vyslednu kvalitu karbonu ma hlavne kvalita materialu, z ktoreho sa samotny karbonovy material pripravuje a rovnako aj samotne technologicke postupy. Nehovoriac o tom, ze su miesta na rame, ktore treba mat viac poddajne a ktore treba mat naopak co najtvrdsie. Tj potrebujes opacne vlastnosti. No a nakoniec, karbon sa vrstvi a to, ze mas navrchu nejaky nadherky 3K s jemnou vzorkou, este neznamena, ze pod nim nie je niekolko vrstiev nejakeho lacneho odpadu a cena vysledneho vyrobku je potom podozrivo nizka. Takze ja by som neodporucal sa pri vybere karbonovych materialov zaoberat nejakymi ciselkami ale isiel by som po zarucenych znackach a dal by som na skusenosti tych, co to uz jazdili.

Precitaj si tento clanok http://www.velocite-bikes.com/carbon-fiber.html?sl=EN
31.12.2011 - 14:38:14
00
Dakujem za odpovede a link zaujimavy clanocek.Mam este jednu otazocku pri pevnej vidlici je co lepsie nech je cela carbonova alebo kombinacia napr. krk al?Co lepsie tlmi narazy a co ma dlhsiu zivotnost?
31.12.2011 - 15:23:52
00
keyboard_arrow_up