Dobry den chcem sa opytat jazdi/jazdil to niekto Avid Elixir 3 alebo 5-tky,? Lebo je to novinka na trhu a chcel by som si ich kupit:) Oplati sa priplatit na 5-tky ? Alebo je to vsetko na to iste koleno?Dufam,ze nebudu ako ich starsie modely nepodarene.Alebo dajte inu alternativu :)


http://www.kupkolo.cz/produkty/Komponenty-horske-brzdy_29/Brzdy-kotoucove_83/avid_719/Avid-ELIXIR-3,-predni-+-zadni---BEZ-KOTOUCU_90764.html
http://www.kupkolo.cz/produkty/Komponenty-horske-brzdy_29/Brzdy-kotoucove_83/avid_719/Avid-ELIXIR-5-White!-predni-+-zadni---BEZ-KOTOUCU_90760.html
Ta cena ma dost zlakala :)
02.01.2012 - 12:05:28
00
Cau. Akurat dnes som jazdil 3th ale iba zadnu (predna stroker trail). Predtym som mal juicy 3. Dojmy su pozitivne(len po vybaleni som sa zlakol ze packa je z plastu:-) , je to kov). A aj elixir3 su biele(ja ju mam). A rozdiel medzi nimi je asi len vizualny-hadicka z nadrzky.
02.01.2012 - 14:48:29
00
Nepiskaju moc,? Su lepsie ako shimano 595 nevies mi povedat,? :(
02.01.2012 - 16:06:40
00
ja jazdím 5ky 185/160 na fulle zo 140mm a som spokojný majú príjemné a citlivé dávkovanie a brzdná sila je tiež dobrá určite dostatočná, na agresívnejšie enduro jazdenie by som dal kotúče 185/185 no záleží aj od hmotnosti jazdca a preferencii...
trojky som nejazdil, ale myslím že nejaký velky rozdiel medzi nimi a 5kami nebude
moc nepískajú :)
02.01.2012 - 18:16:07
00
Dakujem Imro :) Mam 55kg a dal by som tam 203 a 185 alebo az 203 este sa uvidi :)Dufam,ze budu dobre brzdit..:)
02.01.2012 - 18:28:42
00
no 203 kotúče by som tam pri tvojej hmotnosti určite nedával, teda nenapísal si čo chceš jazdiť a na akom biku, ale také kotúče asi len na FR alebo DH bike menej je niekedy viac ;)
02.01.2012 - 18:52:36
00
jaaj nerozumiem sa moc do toho chcem s tym jazdit freeride..Preco by si nedaval pri mojej hmotnosti?? :)Bike bude dartmoor hornet 2011:)
02.01.2012 - 19:18:16
00
no ja mám 85 kg a vzadu 160 kotúč takže asi preto :) , no FR nejazdím takže mi to stačí, myslím že keby si dal dozadu 203 tak by to na teba bolo moc, no na to by sa mal skôr vyjadriť niekto kto jazdí FR a má podobnú váhu ako ty
02.01.2012 - 19:50:08
00
Čaute mám problém s mojimi elixírmi a potrebujem poradť.
Na biku mám elixr 3 vpredu aj vzadu. Vpredu som maximálne spokojný, ale zadná brzda je na tom horšie.
Pokúsim sa popísať: keď idem na biku, tak po nejakých 10 km niekedy až po 30 km začne zadná brzda dosť hlasno pískať bez toho aby som sa čo i len dotkol páčky. Pritom prasa je nastavené správne a ani trocha nešúcha o kotúč
Pripadá mi to ako keby sa piesty po nejakom čase samy od seba vysunuli. Keď pribrzdím tak to vôbec nepomože. Skúšal som viac roztiahnuť rozpernú pružinku na platničkách, ale nepomohlo to :(
Vie mi s tým niekto pomôcť ?.
04.03.2014 - 13:28:06
00
Už tu bolo viacero debát o brzdách, tak sem niečo vložim:
Ja mám zlé skúsenosti s Avid Elixírmi a je nás celkom vela. Na predošlom bajku som mal elixir 7. Funkčne boli dobré. Brzdná sila a všetko bolo ok a žiadne zavzdušňovanie nech som robil čo koľvek. Bolo veľmi naročné ich nastaviť a bolo to treba často robiť. Takmer po každej jazde som ich dolaďoval čo mi platne šúchali rotor. Po asi 6 mesiacoch jeden piest vypovedal a po zabrzdení sa platnička nevracala dobre, bolo treba servis - to len na mna padla štatistika si myslím. erikmir, to je myslím, že aj tvoj prípad teraz. Pokiaľ sa v tom fakt nevyznáš, radšej stým nič nerob. Hyd. brzdy všeobecne si vyžadujú odborníka, neznalec by to mohol len viac pokaziť.
Na aktuálnom bicykli som mal elixir 3 (2012, možno aktuálne sú lepšie), presne to isté. Nič sa na nich nepokazilo, no to neustále šúchanie kotúča a nastavovanie, stým som stratil nervy. Už cca 1,5 roka mám Shimano XT BR 785 2012 a sú fantastické. Jak som ich prvý krát namontoval tak sa od vtedy nepohli!!! Odporúčal by som skôr SLX. Sú rovnaké ako XT, len nemajú nastavenie free stroke (chod páky na prázdno) čo je zbytočnosť, len to pridáva na cene. Brzdná sila je taktiež dobrá a fantasticky sa dá regulovať oproti elixirom.
matko.c, ak ideš kúpiť nové brzdy, tak rozhodne Shimano!!! Od 2012 redizajnovali ich brzdy a sú hodne lepšie ako ich staršie modely a mnohí hovoria, že majú riadne na vrch od Avidov. Odporúčam ti SLX, alebo Deore ak máš tesnejší rozpočet (model 2012, alebo novšie samozrejme).
06.03.2014 - 09:07:03
00
Ak sa nemýlim tak okrem Deore sa na Shimano brzdách od roku 2012 nič nemenilo. Takže to je jedno aký budu ročník, ale jednoznačne odporúčam aj ja íst do Shimano Slx som mal a nakoľko som mal pred nimi juicy 3 tak to bola neskutočná zmena. A Deore podla mňa za tu cenu bezkonkurenčné brzdy. Takže čokoľvek od Shimana bude dobrá voľba ;)
06.03.2014 - 09:48:35
00
Bohužial na nové brzdy nieje rozpočet. Možno cez leto nejaká brigáda by to zaplatili. Zatiaľ zostanem pri avidoch. Skúsim ich dať odvzdušniť a skontrolovať. Pri páde sa mi zalomila hadica (síce to tam neslzí, ale zvažujem jej výmenu). Ale aj tak mi nejde do hlavy prečo to začne pískať až po niekoľkých najazdených kilometroch.
Inak na tie brzdy od shimana čítam len chválu, tak asi sa oplatí do nich ísť ako spomínate (aj keď dizajnovo sa mi vôbec nepáčia, v tom jasne vedú avidy)
06.03.2014 - 10:39:11
00
RaptorPro, to snaď nemyslíš vážne. Ešte že si napísal "ak sa nemýlim". To sa teda mýliš a poriadne!!! ;) Od 2012 Shimano brzdy Deore, SLX a XT (ostatné neviem) sa výrazne zmenili. Však už len ked sa na ne pozrieš tak to je úplne iný dizajn. Aj iné platne šli do 2011 a staršie, take okrem diery tam mali daky hák, bolo to komplikovanejšie na výmenu. Aké boli Shimano 2011 oproti Avidom neviem, zrejme tam nebol až taký rozdiel v kvalite ako teraz. Takže aký budú ročník je to najpodstatnejšie.
Dizajn je dosť subjektívna vec, rám bicykla sa samozrejme musí aj páčiť, no erikmir prosím ťa, snad nebudeš riešiť dizajn BRZD. Pokiaľ nestojiš vedla bicykla, tak už len trochu z dialky sú všetky černé. Ale samozrejme, musí to aj dobre vypadať.
06.03.2014 - 10:56:54
00
Nechaj v tych elixiroch vymenit brzdovu kapalinu (nie len odvzdusnit, ale nech ich riadne preplachnu). Avidy pouzivaju DOT a ta je hygroskopicka t.j. nasava vzdusnu vhlkost cim sa casom znehododnoti.
06.03.2014 - 11:00:43
00
drifter_00 Zle si ma pochopil ja som to myslel tak že od kedy prišli tie nové, nový dizajn a Ice tech tak od vtedy sa nič podstatné na nich nemenilo a Slx 2012 su rovnaké ako 2014 okrem deorečiek ktoré sa prerábali na ice tech... Bolo to myslené že nieje podstatné aký bude ročník od 2012-2014 nakoľko som staré ani nespomínal :)
06.03.2014 - 11:22:22
00
keyboard_arrow_up