Kusok juznejsie? Ako velmi?
08.01.2012 - 14:52:52
00
Ak MTB, tak som myslel Cerovú vrchovinu + sever HU a ak cestu tak.. ja neviem.. od LC po Hatvan? Neviem maďarsky a fiľakovskí parťáci sú nejakí málo akční. V pohraničí v Maďarsku som zatiaľ objavil niekoľko parádnych singlov aj málo frekventované lokálne asfaltky, stálo by to za hlbší prieskum :y:
08.01.2012 - 15:10:32
00
Nuz,mas pravdu preskumat by to bolo a zaznamenat.Kolko je Filakovcanov,nejazdia na juh alebo vseobecne jazdia malo?
08.01.2012 - 16:00:07
00
Vidim, ze sa tu rozprudila celkom ziva debata :)
Michal_LC : dakujem za pochvalu na fotky, ale fotky su pracou aj ostatnych, takze zdielam pochvalu :) aj ja som si myslel, ze minuly rok pojazdim co som chcel, no vacsinu musim znova presunut na tuto sezonu
1977 : Ked uz ste boli s Rastom na bikoch tak mu musim povedat, aby siril info o vyjazdoch dalej a potom nas bude vacsia skupina
08.01.2012 - 18:01:37
00
Michales,jestvuje stranka http://ckmytna.szm.com/, a mam vedomost ze tam na fore dohadujete akcie.Takze Rasto nezabudol na osvetu ,mam to od neho :)
08.01.2012 - 18:31:39
00
Tak je potom dobre :) , no nie vsetky akcie mam cas nahadzovat aj na stranku. Vacsinou sa den/dva (niekedy aj par hodin) dohodneme a ideme, preto je lepsie osobne info. Ale napad dohodnut si vyjazdy na stranke mozme skusit zrealizovat ;)
08.01.2012 - 19:51:36
00
Rasto mi prislubil ze najblizsie da vediet aj mne o akciach ,tak uz len nech ta zima taha ta.Ani mne sa nepodarilo pojazdit v 11-tom roku co som chcel,tak snat tento rok bude laskavejsi k nam lightbikerom.
08.01.2012 - 20:08:10
00
Nuz,mas pravdu preskumat by to bolo a zaznamenat.Kolko je Filakovcanov,nejazdia na juh alebo vseobecne jazdia malo?

Všeobecne jazdia málo, väčšinou už majú malé kakajúce ratolesti, tak na bajk nevychádza čas. Ja som 5 rokov jazdieval len v okolí Žiliny, kde bolo bajkerov na štvorcový kilometer o dosť viac ako tu - v zime, v noci, vždy :D Určite by som sa pridal, keby ste mali niečo v pláne prejsť. Stačí písnuť na http://www.mtbfilakovo.wbl.sk/ODKAZOVAC.html alebo ešte lepšie na www.trm.sk
08.01.2012 - 21:17:19
00
No teda chalani,tu to vazne nejak oziva..len oci otvaram hehe,este len januar a uz sa tu jazdi o dusu :-) ked to takto pojde dalej tak to bude uplna parada a rozbehne sa to tu,len tak dalej :y:

1977: Pekne kolecko ste si teda dali.Pocasie ste si asi na objednavku zaobstarali.Inak na vysielaci Trebelovce som bol len raz,stupacik riadny,co je ale horsie,vyhlady odtial takmer ziadne,aspon ked som tam bol ja.Nieco bolo vidiet cez stromy ale nic moc,co je skoda lebo cesta je tam dobra.Inak necrnkol som,lebo ja vazne nikam moc teraz nechodim..tento rok som bol 2x z toho raz 15 a raz 10km tu v okoli prihrady kohariho doliny a tak.Asfaltovat sa mi moc nechce na mojich 2.35 galuskach :lol: a v terene je po ***** blata.Ved na jadenie cas este pride :handshake:

Marki007: Zdravim ta chlape.Musim sa priznat,ze ja juzne nejazdim takmer vobec.Hadam najjuznejsie co som bol za poslednu dobu tak bol spominany vysielac trebelovsky :-) Mna to skor viac taha do kopcov,7 chotarov,budina,javor,vrch dobroc,tanovo a tie tahy :-) Pozeral som si ten web filakovsky mtb a musim povedat ze partia tam vypada byt dobra,paradne fotocky z vyjazdov.Verim ze aj juznejsie sa daju prejst paradne miesta.Hlavne vyhliadka Karanc vypada zaujimavo ale to je vraj dost strme ako som cital,neviem,nebol som tam este :-) Na Obrucnej mame chatu a tam su tiez dost pekne trasy,ale nemam to zjazdene len na peso trochu.A ak mozem,ako sa chalan od Ziliny dostane az do Siatorskej Bukovinky?Prizenil si sa? ;-)

Hehe este taka drobnost,dnes som zistil ze mi tachometer rata aj celkove kilometre co som nevedel co to je TOTAL ODO ci ako to tam pise,tak od augusta od kedy mam novy bajk som nabehal okolo 1400 km co sa mi ani verit nechcelo :D viem,pre mnohych asi nic moc,ale tak potesi a to sa uz koncom jesene a cez zimu moc nejazdilo.V kazdom pripade som zvedavy kolko to narata do konca roka :D
09.01.2012 - 13:58:34
00
2Michal_LC: lepší vysielač je na Veľkom Bučni - to je ten kopec s bielou guľou na vrchole - parádne ho je videť z Lučenca. Nová asfaltka až hore je dlhá 5,5 km a prevýšenie je okolo 350 m. Výhľad je odtiaľ lepší ako z Blatného vrchu nad Trebeľovcami. No a je tam aj veľa MTB cestičiek na vrchol, z ktorých mnohé ani nepoznám. Na Budinej je krásne, len je to kus ďaleko pre mňa (min 110 km) - tam ak idem na bajku, tak väčšinou len na slickoch. Chatu na Obručnej určite využi ako základný tábor bikevýjazdov, budeš prekvapený ;) Na Karanč vedie čo viem 5 trás - najdlhšia po zvážnici má 12 km, najkratšia 3 km - tá najkratšia sa technickosťou blíži k zjazdom z malofatranského hrebeňa do Rajeckej doliny - prevýšením samozrejme niee :lol: no ak máš rád kopce, určite si tu prídeš na svoje, napr. moja obľúbená trasa takmer bez asfaltu: http://www.siatbukovinka.sk/pre-turistov/cyklistika/salgo-a-somoska.html
A inak ja som odtiaľto - pôvodne z Fiľakova, teraz zo ŠB - v ZA som len študoval. Bike som mal z pochopiteľných príčin v ZA a cez leto som nejazdil kvôli brigádam v Prahe... Tak to tu teraz znovuobjavujem :rock:
09.01.2012 - 17:58:01
00
Marki007: Dik za tipy na vylet na ten Bucen atd.Tu "gulu" si vsimam dost casto,ani som nevedel ze sa to tam tak vola hehe.Ja som myslel, ze je to kus dalej ale teraz som kukal do mapy tak myslim,ze to zaradim medzi svoje planovane vyjazdiky 2012 :-) dufam ze sa k tomu aj dokopem.A inak ja som si vzdy myslel ze je to daky radar alebo nieco take.Hm ved to,ze niektore miesta co by stali za navstevu mame kus od ruky,ako spominany Karanc.Ten je zas pre mna dost daleko,ale presiel by som si to :y: z tej vyhliadky musi byt fajny vyhlad.Aj okolie obrucnej mam chut pobehat,takze by bol hriech nevyuzit to.Len tak mimochodom,mate to pobehane,cele je to CHKO cerova vrchovina,nemali ste niekedy problem z nejakymi ochranarmi?

Tak ja som si dnes zapisal dalsich 19km do zbierky KM-2012 :y: Ked som rano videl ako sa sneh drbe hned bolo rozhodnute ze sa ide na bajk.Sice iba tu po okoli ako za poslednu dobu,ale ten siezik parada.Boli ste dnes niekto?Ja som to otocil ponad priehradu,singlik lesom,cez potok poza priehradu naspat a potom este hore cez kupele,kohariho dolinu az na vrch kohariho doliny.Tam som to otocil a isiel trasou cez zahradky a poza cintorin domov :-) Fajne sa islo,hore snehu ani ako keby zima bola :y: Dufam ze sa ten sniezik este par dni udrzi.Pre Lucencanov zname miesta,ale aj tak pridavam dake fotocky ak by to niekto nepoznal hehe..a aby to tu kus ozilo,vela tu z nasho okolia nepribuda tak niekde zacat treba :lol: :D

Prílohy:

Komentár súboru: ..vyhlad od zahradiek,zamracene,ani 7 chotarov nevidiet..
13.jpg
13.jpg 174.65 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: po"narocnom vyslape"trosku oddychu
12.jpg
12.jpg 166.1 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Vianocna krajina na vrchole,miestami 10cm snehu
11.jpg
11.jpg 178.29 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: "narocny vyslap" ale islo to fajne
10.jpg
10.jpg 155.35 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Lucenske kupele,renovacia,ktovie co tam bude,snad bude kam na kofolku chodit
9.jpg
9.jpg 187.06 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: "prebrodenie" Tuharskeho potoka
8.jpg
8.jpg 178.3 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: ciernava nad Maskovou
6.jpg
6.jpg 178.21 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: male odpocivadielko nad priehradou na modrej znacke
5.jpg
5.jpg 181.39 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Velke odpocivadlo pri priehrade
4.jpg
4.jpg 184.16 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Hehe mala mapka kade som isiel+cisla fotociek..
mapka10_1_2012.jpg
mapka10_1_2012.jpg 429.52 KiB thumb_up0thumb_down

10.01.2012 - 20:09:07
00
Este dake fotky tam mi uz nevosli :D

Prílohy:

Komentár súboru: Lucenskym lesom,islo sa fajnovo
7.jpg
7.jpg 182.48 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: MESTSKE LESY LUCENEC hehe+mapka cyklotrasy lesom
3.jpg
3.jpg 150.24 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Cela zamrznuta,cez leto je tu aj tak o dost krajsie..
2.jpg
2.jpg 156.18 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Priehrada zamrznuta,nikde ani nohy..
1.jpg
1.jpg 149.18 KiB thumb_up0thumb_down

10.01.2012 - 20:13:42
00
2Michal_LC: Tá guľa bude patrí letisku M.R.Štefánika, takže to asi bude nejaký radar. Raz nás tam odchytilo bratislavské auto, že aj cesta je ich a že tam nemáme čo hľadať, ale odkedy im spoluobčania "znárodnili" železnú závoru, tak je kľud :lol: Ochranárov v CHKO som ešte nestretol, no teším sa na to :clap: Bežne tam jazdia na motorkách a štvorkolkách, takže sa už neobmedzujem. Navyše im občas vyzbieram odpadky po peších turistoch. Náučný chodník na Šomošku je už ale v najvyššom stupni ochrany, tam sa krotím aj ja - netreba zbytočne dráždiť, navyše počas sezóny je tam aj tak plnkna. Aby si nemusel liezť na Karanč kvôli vyhiadke, tu je webkamera: http://karancs-medves.starjan.hu/

Ak niekto pozná MTB trasu Lučenec-Mučín, bol by som vďačný - hlavný dôvod prečo obmedzujem ten smer je práve nezáživná asfaltka cez Rapovce a ešte nezáživnejšia po hlavnej :(
10.01.2012 - 22:17:07
00
Na Mucin vravís? tak daco popatram,len trpezlivost
11.01.2012 - 00:19:30
00
Marki007: Hehe,tak s tou prihodou na Bucni si ma moc nepotesil,esteze vas nezbalili za spionaz :D Tak ja este porozmyslam ci tam ist.Faaajne,kamerku na Karanci som uz pred par dnami objavil na vasej stranke.Dnes som pozeral,u nas v meste skoro cely den hmla a na Karanci slnecno.Dokonca tam aj niekto bol na vyhliadke.Musis sam uznat,ze ziadka kamera sa nevyrovna osobnemu zazitku,ale aj tak dik :D

Hm,na Mucin som este nesiel cez blatny vrch ale postnem ti sem kade som ja isiel z blatneho do LC.Nieje to prave MTB ale zase aspon ze to nieje asfalt ;-) Dnes som si to bol prejst ale iba LC po Trebelovce na tvoj podnet.Takze z blatneho som isiel po asfalte dole na hlavnu,potom do prava do Trebeloviec a tam potom niekde za obchodom po lavej strane som to dal smerom k cintorinu.Dalej sa asfaltka konci a zacinaju polne cesty.Prejdes velky most c.1 pojdes rovno, prides k druhemu mostu a tam mas moznost ak chces co najskor prist do LC tak sa das bud rovno do Mikusoviec,alebo pojdes do lava kde po par stovkach metrov zabocis do prava smer Mikusovce tam o chvilu zacne asfalka popri solarnych paneloch a to uz len po hlavnej a popri Masokombinate,Johnson Control prides az do LC.Ale ked nechces asfalt,ja radsej na moste c2 zabocim do prava a idem cely cas po hradzi popri potoku,velmi pekna klukata cesta,vacsinou vyjazdena od polovnikov,popod masokombinat,popri cisticke tam prejdes kolmo po moste stale rovno kym neprides k dalsiemu kolmemu mostu,ten krvopotne podlezsies a cez kolajnice si rovno pri Bille v lucenci.Dufam ze to je zrozumitelne.Je to bez problemu zjazdne.Pripajam aj fotocky ak by to niekoho zaujalo,sice iba z mobilu a v hmle ale na ukazku stacia.Od Mucina na blatny podla mapy vedu dake cesticky tak to by si mal zvladnut 8) Dufam ze niekomu pomoze,to je ucel cyklotras :D Bajku zdar!

Prílohy:

Komentár súboru: Vyklikana mapka z blatneho smer LC po hradzi
Blatny vrch do Lucenec.jpg
Blatny vrch do Lucenec.jpg 456.85 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Ciel na dohlad LC Billa
Snímka0063.jpg
Snímka0063.jpg 191.56 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Tento most treba podliezat :-)
Snímka0062.jpg
Snímka0062.jpg 208.25 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Cisticka za Lucencom
Snímka0061.jpg
Snímka0061.jpg 194.63 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: LC ako na dlani..na plochej dlani :-)
Snímka0060.jpg
Snímka0060.jpg 183.75 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Klukate cesticky po hradzi
Snímka0059.jpg
Snímka0059.jpg 186.09 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Most c1
Snímka0048.jpg
Snímka0048.jpg 192.97 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Most c2
Snímka0053.jpg
Snímka0053.jpg 165.03 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Popod masokombinat LC na dohlad
Snímka0057.jpg
Snímka0057.jpg 180.06 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Z minuleho roka,LC kotlina,naokolo same kopce..
_MG_2628.jpg
_MG_2628.jpg 166.77 KiB thumb_up0thumb_down

11.01.2012 - 19:18:43
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up