Kacer, povedz mi ze naco ti budu 6 piesty? Zase chces jazdit zjazd? Myslim si ze 4piesty musia stacit uplne kazdemu cize aj tebe. A dalsia vec ze naco/kam si ich chces namotovat? Tvoj home-made bike je v realite vzdialenej niekolko svetelnych rokov...
31.01.2012 - 01:00:56
00
:-D no ostala nám jedna 6 piesta v obchode a mám doma už elektromotor , baterky a nejaké veci od miuana, tak pracujem na celoodpruženej elektrokolobežke :-D a už keď tam ten hope leží, tak čo s ním... na prd je len to, že nie je čas kua.
31.01.2012 - 11:30:21
00
olejové brzdy sú mäkšie ako brzdy z dot, teda aspoň na tých brzdách čo som jazdil alebo pár krát vyskúšal, nehovorím že nechcem počuť nič o olejových, ale chcem vyskúšať niečo z dot náplňou...
31.01.2012 - 15:35:35
00
to by ma teda zaujimalo ake brzdy si drzal ked su olejove maksie.. :) kvapalina je nestalcitelna k si pamatas zo zakladnej skoly... A teda brzd som drzal v rukach neurekom ale tvrdost urcite nezalezla od toho ci tam bol olej alebo brzdovka...
02.02.2012 - 16:45:03
00
Hayes by som vôbec neriešil,sú to šmejdy...Ešte by som do výberu zaradil HOPE,jazdím staré MINI 2001,brzdný účinok nepatrí k najlepším,ale chod páčky,tvar páčky,spolahlivosť je najlepšia z bŕzd ktoré som skúšal,a k tomu ešte kvalitné spracovanie (CNC),lahko sa ovzdušnujú.


Naposledy upravil THE-END dňa 03.02.2012 - 09:10:01, celkovo upravené 1 krát.

02.02.2012 - 17:06:21
00
možno to robia len tie moje tektro, no viem že mám zabrzdené a ešte trošku stlačím páku a zavzdušnené niesu, možno je to len pocitovo, vďaka za názor, ja som toho veľa nenaskúšal, takže privítam každú radu,
hope sa mi páčia, ale ak sú mono mini trošku slabšie, tak radšej nejaký ostrejší model, ale hope ja nepoznám, takže by som chcel chcel poprosiť o tipy a rady ohľadne modelov, ak je to možné...
02.02.2012 - 23:24:11
00
http://www.koloshop.cz/sk/brzdy-kotoucove-brzdy-99/hope-tech-x2-kotoucova-brzda-predni/

http://www.koloshop.cz/sk/brzdy-kotoucove-brzdy-99/hope-tech-x2-kotoucova-brzda-zadni/

Tieto vyzerajú fajn,záleží aj na rozpočte pretože niesu zrovna lacné :tmi:
03.02.2012 - 09:08:54
00
možno to robia len tie moje tektro, no viem že mám zabrzdené a ešte trošku stlačím páku a zavzdušnené niesu, možno je to len pocitovo, vďaka za názor, ja som toho veľa nenaskúšal, takže privítam každú radu,
hope sa mi páčia, ale ak sú mono mini trošku slabšie, tak radšej nejaký ostrejší model, ale hope ja nepoznám, takže by som chcel chcel poprosiť o tipy a rady ohľadne modelov, ak je to možné...


vies to je ako porovnavat skodovku a ferrari pretoze oboje jazdi na benzin. lenze ked vo fabii das plyn na podlahu nevystrelis ako raketa. neviem ci je to chyba len v tej jednej fabii alebo vo vsetkych kazdopadne ferrari by som nechcel pretoze tiez jazdi na benzin.
03.02.2012 - 12:03:36
00
povedz rovno že nieje olej ako olej, myslím že ak robí olejové brzdy shimano, tak to nieje len tak a má to nejaký zmysel, ale keď je olej taký dobrý tak prečo nerobia olejové brzdy na dh bajky, taký saint napríklad? prečo chcem dot to viem, ale aké sú výhody oleja? ako by si porovnal olejové brzdy z dot brzdami? a to aj výhody aj nevýhody...

rozpínavosť oleja je 4-6%, podľa teploty a hustoty oleja, pri stlačiteľnosti som našiel akurát to že olej je stlačiteľný, aj keď ide iba o veľmi malé údaje...
06.02.2012 - 00:14:56
00
Shimano Saint je naplnena mineralnym olejom ;-)
06.02.2012 - 01:15:38
00
:$ hups, to som sa sekol potom :D ja som jazdil trošku avid code, tie mali dot, tak som si myslel že dot je aj v iných štvorpiestoch, pardon, a vďaka za opravu, mal by som mať lepší prehľad :)
vedel by niekto porovnať, alebo popísať rozdiel olejových a dot bŕzd? má to tu niekto vyskúšané?
a z tých troch bŕzd ktoré som spomínal na začiatku teraz dosť zvažujem tie xtr, tak by som chcel poprosiť niekoho kto ich má alebo mal, ak by mi mohol poradiť a povedať aké sú tie brzdy v praxi, ako sa správajú a tak...
06.02.2012 - 13:15:55
00
podla mna to mas pomylene, moj nazor znie takto:
shimana-kusavejsie, trocha horsie sa davkuju (aspon moje kotvy) vraj tie nove2012 su na tom ovela lepsie (nemyslim saint ale tie nove modely, slx, xt, xtr a myslim ze aj deore dostali novu packu)
avidy-ovela lepsia sa davkuju, niesu kusave (aspon moje elixiry boli take ale tie boli nejake divne)

mimochodom-shimana maju mineralny olej, avidy DOT. rozdiel v tom ako normalny uzivatel neuvidis dokym si ich nebudes chciet doma odzvdusnit
06.02.2012 - 16:52:31
00
tak ktorú radšej? xtr 2012 alebo avid elixir 9 carbon?

aj aký je rozdiel pri tých xtr obyčajných a trail? okrem toho chladiča tam nevidím nič iné

môžte mi prosím niekto trošku priblížiť alebo vysvetliť čo je trail? nemám v tom veľmi jasno. a rozhodnutie nakoniec padlo na xtr, len ma zaujíma ten rozdiel oproti trail brzdám...
06.02.2012 - 20:32:28
00
keyboard_arrow_up