Ako na čo sú dobré takéto príspevky?! Tak to napr. diskutujme o tom na čo nám je prilba? Ved ked ma zrazí kamion, tak aj tak mi to nepomôže, nie?
Snžíme sa Vám tu len vysvetliť (asi väčšinou mladším ročníkom), že pri jazdení (behaní, chodení) je potrebné sledovať situáciu a čím viac zmyslov k tomu využívame, tým nám to môže viac pomôcť!


načo? nato. V téme skúsenosť s vodičmi som si dovolil napísať svoju skúsenosť s vodičmi ( po ktorej som sa ocitol v sanitke ) a ta je že sluchátka nesluchátka, natrafil som na strelca a mam šťastie že to nakoniec odniesol len material. Diskutujete tu o sluchátkách a tie by napríklad môj stret žiadno neovplyvnili nezapríčinili ho a ani mu nezabránili. A nepodstrkuj mi tému prilby, mne pomohla.
Samozrejme že súhlasím stým že je potrebné sledovať situáciu a čim viac zmyslov k tomu využívame tým viac nám to môže pomôcť ale ale, a teraz by som zas napísal svoj pôvodný príspevok :)
02.02.2012 - 18:32:04
00
Ako na čo sú dobré takéto príspevky?! Tak to napr. diskutujme o tom na čo nám je prilba? Ved ked ma zrazí kamion, tak aj tak mi to nepomôže, nie?
Snžíme sa Vám tu len vysvetliť (asi väčšinou mladším ročníkom), že pri jazdení (behaní, chodení) je potrebné sledovať situáciu a čím viac zmyslov k tomu využívame, tým nám to môže viac pomôcť!


Nechem sa stále opakovať ako nejaký papagáj, ale ja nosievam muziku od svojich 15-tich rokov a momentálne mi ťahá na 34....a nepamätám si že by muzika v ušiach nejako ovplyvnila moje zmysly pri jazde na biku. Ako som už tiež XYZ krát písal, jazdím v drvivej väčšine cestu,kde sa držím určitej dráhy po (alebo pri) krajnici, čiže miesto kde by auto nemalo zajsť a už vôbec nie pri obiehaní cyklistu,čiže sa dá povedať že som v tej "bezpečnej" časti cesty. Ak tam však niekedy nejaký blbec zájde a trafí ma, tak silne pochybujem že by mi pomohlo keby som sluchátka na ušiach nemal,pretože zo zvuku za mnou idúceho auta ja nemám ani páru či ma bude obiehať s 2 metrovým odstupom alebo ma prevalcuje. A ak obieham nejakého iného cyklistu, alebo sa vyhýbam dieram v ceste, tak vždy mrknem za mňa či je čistý vzduch (a vídavam mnoho, naozaj mnoho cyklistov,ktorý ani len nemrknú za seba a sebavedome vletia do cesty aby obišli dieru v ceste ( hlavne že im netrčia kábliky z uší :x ).

Ostáva mi tiež záhadou prečo toľko cyklooblečenia alebo cyklobatohov má pripravený otvor na vývod káblika so sluchátkami :?: . Žeby zateplená bunda spolu z cyklobatohom boli fakt len na indoorové použitie, napr. na spinning :o ?? A takisto dosť veľký výber športových sluchátok ktoré sa "zaháknu" za uši :?: .
02.02.2012 - 21:22:58
00
Nechem sa stále opakovať ako nejaký papagáj, ale ja nosievam muziku od svojich 15-tich rokov a momentálne mi ťahá na 34....a nepamätám si že by muzika v ušiach nejako ovplyvnila moje zmysly pri jazde na biku. Ako som už tiež XYZ krát písal, jazdím v drvivej väčšine cestu,kde sa držím určitej dráhy po (alebo pri) krajnici, čiže miesto kde by auto nemalo zajsť a už vôbec nie pri obiehaní cyklistu,čiže sa dá povedať že som v tej "bezpečnej" časti cesty. Ak tam však niekedy nejaký blbec zájde a trafí ma, tak silne pochybujem že by mi pomohlo keby som sluchátka na ušiach nemal,pretože zo zvuku za mnou idúceho auta ja nemám ani páru či ma bude obiehať s 2 metrovým odstupom alebo ma prevalcuje. A ak obieham nejakého iného cyklistu, alebo sa vyhýbam dieram v ceste, tak vždy mrknem za mňa či je čistý vzduch (a vídavam mnoho, naozaj mnoho cyklistov,ktorý ani len nemrknú za seba a sebavedome vletia do cesty aby obišli dieru v ceste ( hlavne že im netrčia kábliky z uší :x ).

Ostáva mi tiež záhadou prečo toľko cyklooblečenia alebo cyklobatohov má pripravený otvor na vývod káblika so sluchátkami :?: . Žeby zateplená bunda spolu z cyklobatohom boli fakt len na indoorové použitie, napr. na spinning :o ?? A takisto dosť veľký výber športových sluchátok ktoré sa "zaháknu" za uši :?: .

OK, v pohode... Poznáš to staré slovenské príslovie o tom džbáne a o vode? tak asi tak...
A o dizajne športového oblečenia - niektorí zákazníci si to asi želajú, tak to tam výrobca dá... nestojí ho to skoro nič a má ďalší údaj na štítku o funkčnosti takmer zadarmo :) a sú možno na svete lokality, kde sa dá bezpečne športovať aj s nasadenými slúchatkami :)
03.02.2012 - 07:36:52
00
Však tiež v pohode, len vždy mi toto "odsudzovanie" cyklistov s muzikou na ušiach príde trošku odveci ;) a často mám pocit že dotýčný to možno neskúsil ani raz,alebo hudbu vôbec nepočúva ani v súkromí a už vôbec nie zo sluchátok. A to, ak si niekto pustí muziku nahlas a potom nepočuje nič čo sa deje v jeho okolí, to je len a len jeho problém....aj hlasitosť si treba nestaviť s rozumom :D .


S tým oblečením si myslím opak....práveže sú to náklady :cash: navyše, samo sa to určite neurobí.
03.02.2012 - 12:24:38
00
no a preto chodime na vyjazdy v skupine a vzdy mame o com kvakat a netreba nam ziadne burcovace hormonov(hudbu) , ked sa zahlasi ze posledny plati pivo tak sa rozbehnem jak namydleny blesk :D
09.02.2012 - 00:56:01
00
davnejsie som pocuval muziku potom som prestal a asi opet zacnem. predsa len je nuda slapat sam. hlasitost si nastavim tak, ze pocujem vlastnu rerat skripat :D
12.02.2012 - 00:00:16
00
Tak aj ja teda sa podelím so skúsenosťami. V BA si to idem v lete cez deň po Karloveskej po krajnici, asi 30m pred ani za mnou nikoho a na úrovni Kaktusbiku ( ako sa vchádza od kaktusu na hlavnú - po hlavnej som šiel ja ) stálo auto a tá baba sa aj kukala mojím smerom, no ale nevšimla si ma. A tak keď som bol na jej úrovni, rozbehla sa priamo do mňa, potlačila ma zo zadu a pridala. Ja neviem ako som padal...ale odreniny celkom boleli ( bedro, zadok rameno ) v každom prípade ležal som na pri stredovej čiare.Ako som tak ležal na zemi pár sekúnd a čakal na náraz do chrbta (od dákeho iného rozbehnutého auta najviac čo ma trápilo bolo že som si rozbil novú prilbu ktorú som akurát išiel vyskúšať :D .Kupodivu bola nedotknutá :D. No a šoférku som len videl ako v rýchlosti uchádza do neznáma ( nakoniec za ňou išiel taxikár ktorý našťastie ubrzdil a nevletel do mňa. ) No a ja som si zdvihol bike a zošrotované nové kolesá a čakal kým dojdu policajti. Nakoniec z toho vyviazla s vodičákom, tušim okolo 100,-. A to sa jej vyhrážali že na 3 roky vodičák, do autoškoly a 150,- pokuta. JA som na ňu ani nezdvihol hlas ( úprimne bol som rád že som v jednom kuse )...a tá koza chcela aby som vzal chybu na seba. ( zakrútil som hlavou) úprimne ani neviem prečo som sa zachoval tak kľudne. O problémoch s poisťovňou ani nehovorím, nakoľko som v šoku ani nevedel čo všetko treba popísať v tom tlačive z auta.
To isté sa mi stalo už raz pred rokom ale to bol iba taký ťuk zo zadu a ustál som to.
na záver ... Nikdy nehovor nikdy. Možno takú botu vyvediem aj ja za volantom a tiež omylom :/ z debilnej nepozornosti
12.02.2012 - 10:23:02
00
v skratke doplním svoje počínanie augustové :) týždeň pred nehodou som spadol v dúbravke na zastávke ( po daždi bola plná koľaj (od áut) vody a ja som ju vôbec neregistroval na mokrej vozovke. Zobral som hranu koľaje kolesom, podšmiklo predné. a v asi 35tke na cestu :/ . autá vtedy išli zhruba mojou rýchlosťou tak to skončilo iba s odreninami. Chcem teraz vyzdvihnúť duchaprítomnosť vodičov že všetko registrovali aj keď som sa im vlastne hodil pod kolesá. rovnako ako týždeň na to. Všetko to bolo na cesťáku. A Horal Tour som si pekne odsr.l nakoľko som sa s odreninami nevedel poriadne usadiť na tých našich pohodlných sedlách a nasadanie jedna báseň :Dhauk
12.02.2012 - 10:30:20
00
Niektorí majitelia motorových vozidiel sú naozajstní tupci a ignoranti. Raz, keď budem mať chuť, dám si vyrobiť nálepky v zmysle "jazdím ako *okot" a budem ich lepiť takýmto indivíduám na čelné/zadné sklo. A pekne také, ktoré nepôjdu ľahko dole. Tento týždeň ma opäť vytočil chlapík, ktorý mi nedal prednosť (obmedzil ma), mobil v jednej paprčke, volant ledabolo v druhej a ešte čudne zazeral, keď som mu ukázal "ahoj"...
12.02.2012 - 13:24:41
00
ty najprv začni od seba a jazdi na bicykli tiež podla predpisov a výhlášky potom lep nálepky.. alebo si preventívne aj s dynatomom nalepte jednu na čelo a jednu na zadok..
14.02.2012 - 08:52:21
00
Ja keď ich stretávam v aute, tak jazdia normálne
14.02.2012 - 15:06:21
00
Ja keď ich stretávam v aute, tak jazdia normálne
ja ani to....niektorym by som fakt dal zopakovat vyhlasky,lebo tie rocniky 60 a viacej nevedia ani kde ziju....
14.02.2012 - 16:04:06
00
ja ani to....niektorym by som fakt dal zopakovat vyhlasky,lebo tie rocniky 60 a viacej nevedia ani kde ziju....


teraz myslíš starých bikerov alebo vodičov?
14.02.2012 - 16:29:32
00
ty najprv začni od seba a jazdi na bicykli tiež podla predpisov a výhlášky potom lep nálepky.. alebo si preventívne aj s dynatomom nalepte jednu na čelo a jednu na zadok..

4 ks pre Mira,... :lol: Raz niečo spravíš zle a už to s tebou ide celý život...

Dnes by som hneď lepil. Idem po Kopčianskej z juhu, pri ŽST sa zľava chystá pripojiť nejaký ignorant. Najprv čaká, asi odhaduje rýchlosť alebo čo, keď som bližšie, vyjde na hlavnú do môjho pruhu. To by nevadilo, cesta je široká, oproti nič nešlo. Ale on si asi myslel, že má polomer otáčania ako nákladiak, tak ma tesne lízol. Veľmi tesne. Hneď som mu zabúchal na dvere (nebolo sa treba natiahnuť, stačila pokrčená ruka), ale on hneď rozhadzoval ručičky, cítil sa určite ukrivdený, aj vyhodil blinker a snažil sa ma zavrieť vpravo ku krajnici, nech zastavím. Chcel sa pravdepodobne "porozprávať". Nemal som na neho chuť a ani čas (ten by som si našiel). No zjavne absolútne nepochopil, čo urobil. Debata by bola preto zbytočná. Bodaj by mu dvere na tej Corolle Verso odpadli! :-D
14.02.2012 - 16:52:57
00
Najlepšie je drbnúť rukou zhora nadol po zrkadle... Moc to nebolí, lebo zrkadlo povolí a potom tak zaujímavo visí na pár drátoch...

Mohol si v pohode o neho zastaviť a to by bolo zaujímavé, ako by sa pred policajtom vykrúcal, že on ťa nezblokoval, ale má odrené dvere. Prípadne môžes do tých dverí aj kopnúť a na kapotu hodiť bicykel. Záleží od toho, koľko je svedkov a ako sa cítiš byť silný... Treba jednať bleskove, nedať mu šancu. A ak sú tam ľudia, okamžite začať vykrikovať, že sa ťa pokúsil zabiť - ak budú svedčiť, tak v tvoj prospech, aj keď to nevideli.
14.02.2012 - 18:23:05
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up