Zdravim chcem si kupit bike no predtym som sa tomu nevenoval tak nemam paru aky coho sa mam drzat .. chcel by som to pouzivat na polne cestu do kopcov a tak ziadne extremy... dalej neviem ani velkost mam 182cm a 75kg tak ak by ste vedeli poradit budem vdacny .. kedze nejsom zadny profik tak cena by nemusela byt tiez nejako moc velka :/

na nete som kukal a nasiel neco taketo:
http://www.trekbikesbb.sk/horske-mtb-hardtail/bicykel-ctm-terrano-2011/

ten je pekny lenze tie suciastky mi nic nehovoria...
15.02.2012 - 22:59:08
00
a co tak vyskusat ten krasobajk....aspon sa zapises do analov tohoto sportu ... co ty na to?
16.02.2012 - 00:52:56
00
za prve ten bicykel je iba vo velkosti 21 co bude asi velky na teba
a za druhe bicykle lacnejsie ako 500 EUR nepovazujem za bicykle :?:
tiez nemam peniaze na drahe bicykle ale ak chces zacat jazdit tak musis kupit nieco drahsie. ja som si 6 rokov dozadu ako student pozical na cestny bicykel 800 EUR a doteraz este dlhujem polovicku.peniaze dlžím sestre takze je to v rodine. snad jej to raz vratim vsetko :lol:
a minuly rok som kupil svoj prvy MTB bicykel za 760 EUR a nelutujem. nie je spickovy ale na moje lahsie jazdy a zaciatky plne postacuje. dva maratony su uz za mnou :)

co chcem tym povedat sam neviem ale ja by som bicykle s lacnymi suciastkami nekupoval, nic to nevydrzi, zly komfort, zle to vyzera a lietat s takym bicyklom dolu kopcom by som sa bal o zdravie a ten nasledny servis..
priatelka si minuly rok tiez kupila svoj prvy bicykel, ukazal som jej krasy bicyklovania a co sa nestalo, zapacilo sa jej jazdenie a teraz si ide kupovat cyklodresy. drahy bicykel nekupila ale investovala 500 EUR co je jednoducho zaklad
16.02.2012 - 00:59:04
00
tiez sa viac priklanam k bikom za tych cca 500€, ale zas zavisi, kolko mimog najazdi. Obycajne to cloveka chyti a potom uplne zakladny bike prestane stacit.
16.02.2012 - 07:34:30
00
urcite by som siel aj ja do bike aspon nad tych 550e aj viac... skus pokukat aj dake inzeraty popripade starsie modely ktore byvaju dost zlacnene. Radsej pockat posetrit ako potom nadavat :) a aka vhodna velkost ramu na bike? najlepsie si zajst niekde do predajne a vyskusat si ako sa sedi na urcitych velkostiach a urcite ti poradia aj predajcovia.
16.02.2012 - 08:04:56
00
ako ti chalani radia kúp radšej niečo lepšie už na začiatok a budeš mať pokoj aj ked spotrebák je spotrebák to vieš ale aspon to potom nebudeš musieť všetko čo ti nebude vyhovovať a stačiť s chuťou narastajúcim požiadavkám meniť ako ja :rofl:

čo sa tika velkosti tu máš niečo orientačné http://www.bicykle.net/ako-na-velkost-bicykla no najlepšie je si osobne vyskušať hlavne ked máš výšku na rozhraní
16.02.2012 - 08:15:31
00
Moja skusenost.

Pisal sa rok 2003, mal som 17 rokov a konecne som si po druhej celoletnej brigade kupil svoj prvy bicykel. Dovtedy som len chodil ku kamosovi asi rok a par krat sa povozil na jeho starom horaku a krose.
Kedze som z Bratislavy tak rozhodnutie padlo na Krosovy bicykel, hlavne kvoli hradzi, s tym ze sa s nim da ist aj do lahsieho terenu (polne cesty) a to bez odpruzenej vidlice. Katalogova cena 460 eur so slabou vybavou (prehadzovac Alivio) ale bicykel sa mi pacil. V predajni boli ochotni, aj ked si myslim ze mi vybrali velky ram. Vtedy som to ale nevedel, do bicyklov som sa vobec nevyznal... Samorejme som si hned kupil aj prilbu. Nejazdil som s nim nejak vela, ale zato som ho nesetril. Obcas som isiel aj do lesa s kamosmi co mali MTB. Sice na mna cakali a pekne ma v zjazdoch vytriaslo ale dalo sa. Hlavne si to odniesol neodpruzeny predok, kedy s a z predneho kolesa postupne stavalo vajce. Postupne som bike vylepsoval, dokupil novy predstavec, SPD pedale, naslapne tretry, cyklodres. Nakoniec som zistil ze do lesa s nim asi nebude dobre chodit a viac ma to preddsa len taha na tu cestu a hradzu. Postupne som nasetril nejake peniaze a v roku 2009 si kupil cestny bicykel. Skoro 2 roky som na kross nesadol, az ma prestala bavit MHD (pomer cena/vykon) a minuly rok som si povedal ze budem do prace jazdit na bicykli. Aj ked za tych 9 rokov nebol nikdy v servise, nikdy na nom nebola menena suciastka (minuly tyzden som tam dal novu retaz a kladky) tak ten bicykel stale ide v pohode, obcas strajkuje radenie ale aj to sa da nastavit. Rozmyslam ze z neho spravim SingelSpeed a s prehazdovanim uz nebudem mat problem ;-)
Nakoniec som minuly rok kupil aj horsky MTB bicykel (jazdeny), kedze som chcel jazdit s kamosmi, ktori mali MTB a zucastnovat sa aj hobby zavodov, ktorych je predsa len viac v kategorii MTB ako cesta. Postupne som zistil ze nieje uplne podla mojich predstav a tak som ho vylepsil, kupil inu vidlu, predstavec, kolesa...

Podla mna je teda dolezite aby sa ti hlavne prvy bicykel pacil, Nezalezi aku bude mat vybavu, ale ked ho budes mat rad, tak aj vela zlych veci na nom prehliadnes a nebudu ti az tak vadit. Vzdy sa da vecsina suciastok vymenit, takze v tom by som az tak problemm nevidel. Kamosovi som pred rokom tiez poradil Kross (v zivote nemal bicykel), zohnal tusim z CykloABC peknu Meridu, dokonca na Shimano Deore za 370 eur. Bol som s nim v lete na 60km vylete okolo dedin aj po polnych cestach a bol s nim spokojny.
Takze ja radim Kros podla vlastneho vyberu, zobrat ten, ktory sa ti bude pacit.


Naposledy upravil Peto02 dňa 16.02.2012 - 08:58:52, celkovo upravené 2 krát.

16.02.2012 - 08:49:02
00
kludne si kup taky aky sa ti lubi. vzdy je co vylepsovat ci je to bike za 1000 alebo za 400. podstatne je aby ste si sadli.
16.02.2012 - 08:57:51
00
tak tak, kup si daky co sa ti paci aj ked aspon trocha do toho treba investovat nech to nie je z tesca :). V kaktuse maju zlavy na kona tak si mrkni bol tam daky za 230 myslim. Ja mam 183cm a ram 21" kros, neviem ci je mi to velke ci nie ale nestazujem si :)
16.02.2012 - 09:39:05
00
Ja meriam 170 cm a mam 20" kros :D. Je to sice na hrane (sedlo mam tak 10 cm nad hornou trubkou) ale s otocenym predstavcom dole sa to da :-) Podobne som na tom aj s cestnym M-kom ci horskym 18", proste som si zvykol na vecsie...
16.02.2012 - 10:29:25
00
http://www.youtube.com/watch?v=MU_P7-M4zmI
16.02.2012 - 11:13:10
00
Ja už sezónu jazdím na vedore camouflage xc 800 hodil som lastovičky a bicykel my slúži bez závady a to jazdím xc a sem tam do hory lajt mtb. Nezáleží či Máš BICYKEL ZA XY€ ALEBO ZA 360€ KEĎ SA BUDEŠ ON STARAŤ TAK TI ViDrží. Ale zasa pravda keď kúpiš s tesca tak mu nepomôže ani svätená voda :D
16.02.2012 - 12:48:13
00
"a to jazdím xc a sem tam do hory lajt mtb." Vysvetli mi prosím
16.02.2012 - 13:23:04
00
Turbi: Proste klasická jazda po lesných chodníkoch.
16.02.2012 - 13:55:50
00
jasné ...ctmky hlavne taketo terrana to je nič ziadna kvalita za tu cenu...dospor a kup niečo ine ...
mozes aj s CTM nič nemam proti značke CTm ale drahšííí... drahší-kvalitnejší ;)
16.02.2012 - 14:15:31
00
keyboard_arrow_up