Dunaj minule som objavil slovenskeho vyrobcu, predajcu okuliarov, celkom sa mi zapacili a dobre mi sadli modely od http://www.optimalsport.sk/
Chalan mi ukazal, nasiel som si podla specifikacie vsetko, mal aj nejake diopttricke klipy do nejakych. Vyhoda, ze on ked sa ti poskriabu, vie opravit. (Ciastocne madarska veta asik :))
29.02.2012 - 22:33:37
00
2Raver - Je to určite najlepšie riešenie, len by si mohol pridať detaily, aká značka okuliarov alebo typ rámu (hovoríme o športových a slnečných okuliaroch, ktorých sklá sú dioptrické, že?)a aký typ skiel, kto to vyrobil (optika?), tiež by ma zaujímala cena. Ja zatiaľ používam dioptrické klipy, niekedy mám však s nimi problém s rosením. Zaujímal som sa o Oakley, oni to dávajú len s dioptrickými sklami (vraj), takže dáš udaje, pošlú to do USA, vyrobia žiadané dioptrické sklá pre konkrétny typ rámu, zacáluješ patričný obnos (vraj okolo 500€) a máš. Pri tejto cene som skončil.

PS: Po tom, čo som tu čítal sa však určie spýtam v optike, kam zvyčajne chodím, či by sa teoreticky (a aj prakticky) dalo (za nejakú prijateľnú cenu) kúpiť dioptrické (športové) sklá a prispôsobiť ich do športového rámu.
29.02.2012 - 22:36:17
00
A bude sa to rosit, lebo ako citam, nerosiace korekcne sa niekde vyhlasuju za raritu: http://www.optifog.com

jogkar: dobry link, tusim som s nim rozpraval, ked mal pred vianocami stanok v Hypernove. Vtedy nemali zvladnute anti fog, ale mozno pokrocili, idem preverit...

EDIT: Este moje poznatky k roseniu:
Je to nejaka nano technologia, ktora je aplikovana na vnutornom povrchu skla. Je to odolne, neublizi tomu ani lestenie. Ma to vacsina lyziarskych okuliarov. Mam aj nejake lacnaky z Metra, na skusobne ucely. Funguje to na 100%.
Potom su na to chemicke pripravky, ktore takmer nefunguju. Osobne pouzivam obcas lestidlo z umyvacky: Naleje sa na sklo a necha uschnut. Potom vylestit do sucha. Vydrzi to tak na jeden vyjazd a funguje to oproti antifog mizerne.


Naposledy upravil dunaj dňa 29.02.2012 - 22:49:08, celkovo upravené 2 krát.

29.02.2012 - 22:37:58
00
No ja mam na jednych civilnych okuliaroch skla s antifog upravou (jedno sklo stalo 90€) a ze by bol nejaky rozdiel oproti beznym sa neda povedat :)
29.02.2012 - 22:43:41
00
Tak to nemas antifog, lebo ja ti mozem aj darovat take sklo, co stalo 2€, co nan budes 30 minut dychat a nezahmli sa!
29.02.2012 - 22:48:09
00
chlapi, antifog sa da dat tiez dole, pointa je, ze tu nano vrstvu stiahnes, zotries dole, ak to umyvas namokro. Aj motorkovu prilbu aj normalne sklo. Ma sa to utierat iba nasucho!
29.02.2012 - 22:54:26
00
Mozne to je, ale nejaka uprava tam je,lebo po dychnuti sa odhmlievaju rychlejsie ako normalne, ale v praxi je to rovnake :)
29.02.2012 - 22:56:41
00
bola :) ano. Ja mam na motorkovej helme antifog sklo a este jedno sklo natom(odoberatelne) od NOLAN. Samotne plexo ma sice antifog, no ked tam das to druhe vnutorne pinlock sklo (je take makke, mam pocit, ze nasava vlhkost do seba, nezahmli sa nikdy, ak ho das do vody zacne skreslovat), chcel som povedat, ze to funguje :)
29.02.2012 - 23:03:22
00
Ja som teraz vyhrabal zo skrine tie moje skla, mam ich 12, kedze cena bola fakt nic. Dal som sklo na chvilu do mrazaku a riadne nanho nadychal. Vobec ziadne zahmlenie, len sa na povrchu vytvorila suvisla vrstva vody, ktora po tomto extreme mala jemne pomarancovy povrch ako celulitida. Priehladnost stale dobra. A to som ho uz minule lestil ako o dusu, ze ci to nezlezie. Takze technologia existuje, je lacna, len nie je mi zname, kto to predava a hlavne dioptricke.... Skla su z okuliarov znacky AW.


Naposledy upravil dunaj dňa 29.02.2012 - 23:08:00, celkovo upravené 1 krát.

29.02.2012 - 23:06:17
00
dunaj, nechcem ako byt prilis mudry, no nebolo by lepsie, zdravsie, lacnejsie... skusit korekciu dioptrii nejakou operaciou?
29.02.2012 - 23:07:50
00
dunaj, nechcem ako byt prilis mudry, no nebolo by lepsie, zdravsie, lacnejsie... skusit korekciu dioptrii nejakou operaciou?


Toho sa bojim, len nedavno som sa doliecil z marginal corneal ulcer...
Optik je tu vsade ako naondiatych, ale vsade len to iste: predrazene dizajnove ramy.
29.02.2012 - 23:10:37
00
aha, co to je? priatelka bola na op pred rokom a je to naparadu:)
29.02.2012 - 23:22:05
00
korekciu laserom odporúčam, aj keď je to drahé, dajú ti aj papier, že ak sa ti niekedy zrak zhorší, zadarmo to spravia znovu, ale taktiež som počul že najlepšie to robia v bratislave, tam si to najviac chvália :)
u nás som sa pýtal na športové rámy konkrétne na cyklistiku a optik mi povedal že sa to dá, akurát mi odporúčal skôr klipy, no aj v jednom aj druhom riešení sa za kvalitu dosť platí...
29.02.2012 - 23:49:44
00
Mate niekto konkretneho dodavatela na dioptricke skla do klipov? Lebo ako sa zda, toto bude najvacsi kamen urazu. Vopred vdaka. Najlepsie lokalita BA, resp. okolie.

Do klipov idú obyčajné dioptrické sklá (klipy majú malý rozmer).
Mne dávali dioptrické sklá do mojich klipov (postupne BBB, Adidas, Rudy project) v optike na Laurinskej 12 (Laurentia). Nikdy neboli problémy.
(Moje dioptrie sú -5 a -8)
01.03.2012 - 11:07:04
00
Dik milsu. Prosim Ta, a kolko ta to vyslo? Teda okrem priplatkov za nejake speciality. Dik.
01.03.2012 - 11:12:47
00
keyboard_arrow_up