Pomaly sa blíži jar, sneh sa topí a vonku bude čoskoro samé blato a voda (za rohom na Kysuciach jej bude tejto jari asi dosť) a tak vyberám nejaké to oblečenie. Našiel som tu síce už tému o nepremokavých nohaviciach ale je ponekud staršieho dáta a moje požiadavky sú aj trochu odlišné od predchádzajúcich. Hlavne pozerám po čo najvyššom vodnom stĺpci a aspoň trochu obtiahnutom strihu.
Najviac sa mi asi pozdávajú Endura Stealth (na môj vkus trocha drahé) a Pearl Izumi AmFIB ale tie majú zas nižší vodný stĺpec. Ak viete ešte o niečom inom s podobnými parametrami dajte prosím vedieť.
Ďalšia možnosť je kúpiť voľné goretexové (alebo Eventove atď) nohavice ale s tým nemám úplne dobré skúsenosti, takže by som tiež potreboval radu ohľadne konkrétneho vhodného modelu (široké a krátke s dobre fungujúcim stahovaním cez lýtko).

Prílohy:

capaky.jpg
capaky.jpg 49.89 KiB thumb_up0thumb_down

28.02.2012 - 18:52:12
00
Tie Endura som drzala v ruke ale podla mna v nich musi byt strasne teplo, su ako potapacsky neopren a zvnutra maju akoby jemnu tepelnu upravu. Paci sa mi ze nie su zosite ale "lepene" Proti dazdu su asi praktickejsie volne. Ja momentalne riesim Endura Superlite shorts.
29.02.2012 - 11:16:08
00
vodny stlpec nie je jediny parameter ktory treba riesit, treba pozerat aj na paropriepustnost nech z toho nemas "sauna oblek". Pearl su podla mna lepsie.
29.02.2012 - 11:25:13
00
Paropriepustnost velmi neriesim, lebo mi je jasne, ze tu by mi nestacila ziadna membrana, ktora ma aj nejaku vodeodolnost (pri bundach podla mna dost nedycha ani WS). Volne velmi nechcem, kedze sa na moj vkus dost motaju/lepia do sedla, presmyku, prevodnikov a kadecoho ineho. Ak by mi niekto potvrdil, ze maju PI dostatocnu vodeodolnost, tak by som asi vzal tie len sa trochu bojim aj ako mi sadnu (objednavat budem z netu).
29.02.2012 - 13:44:05
00
Ak by si chcel paropriepustnost a zaroven vodeodolnost, pozri si nove Gore s Active Shell membranou
http://www.gorebikewear.de/remote/Satellite/PROD_TGFUSI?landingid=1212722635681O
http://www.tgstore.eu/fusion-pants-p-3549.html
ale cena je vyssia ako ta Endura... Ja mam Fusion GT AS bundu a je super (ak predychas okamih platenia :) )
29.02.2012 - 22:52:04
00
No bol som vcera skusat gate od endury (obycajne capaky) a velkost M mi bola na moj vkus dost dlha, takze na nohavice s trakmi od endury mozem zrejme zabudnut. Nakoniec asi zase skoncim u klasických nepremokavých gatí, napr od Gore (na tých Fusion sa mi ale moc nepaci to stahovanie cez lýtko).
01.03.2012 - 07:29:14
00
keyboard_arrow_up