Cawte,
no nazov prispevku problem s radenim je dost blby ale iny ma nenapadol... Mam zadnu prehadzku Shim. Deore a kazetu mam Sram, vcera som vsetky komponenty radenie a pod prehodil na novy ram, prehadzovacka radi dobre takze je dobre nastavena ale je tu taky problem, ze ked mam nejaky mensi pastolok (tazsi prevod od 6 vyssie) a ked riadne zatiahnem tam mi retaz strasne trhne a zacne mi poskakovat na pastolkoch... Cim je to sposobene, kazeta je nova kupoval som ju asi v july 2006 a aj s retazou. Na povodnom rame mi to nerobilo, tak nechapem preco mi to zacalo robit. Ak by niekto vedel co to je tak by som vam bol velmy vdacny.
Vdaka
01.04.2007 - 12:05:22
00
skus pozriet aj prevodniky, v akom su stave, ako je nastaveny presmykac, ci nie je retaz skrizena. ked si dal novy ram, tak mozu byt kuky v inej polohe ako na starom, myslim vzdialenost od stredu
01.04.2007 - 19:11:19
00
kazetu máš dostatočne dotiahnutú?
01.04.2007 - 20:18:07
00
kazetu máš dostatočne dotiahnutú?

Co sa tyka kolies tak tie som nechal povodne, jedine co som menil tak stred zlozenie, hl. zlozenie a take somarinky ako su prednadstav. a podsed. co s tym nemaju nic spolocne...
Dnes som to este nastavoval a zistil som ze to robi iba na jednom prevode a to na 1 x 7 a 2 x 7 pri 9-kolovej kazete...
Co sa tyka retaze tak v tej by mohol byt niekde problem, preto idem zajtra pozriet novu...
Ale ak by bola zla kazeta tak by to robilo aj na povodnom rame, toto skor vyzera na ten problem s polohou prevodnikov, teraz a aj pred tym som mal stred. zlozenie 113mm takze mozno bude treba iba pockat kym si kazeta zvikne na nejaku zmenu polohy, sak uvidim ako to bude ked vymenil retaz.
01.04.2007 - 21:10:36
00
A čo tak ohnutá pätka prehadzovača?
01.04.2007 - 22:33:55
00
A čo tak ohnutá pätka prehadzovača?

No myslim ked je novy ram tak asi tazko tam bude ohnuta patka ak by bola ohnuta tak to treba dost velku silu na jej ohnutie a to by bolo vidiet aj niekde inde na rame, ze padol a pod.
02.04.2007 - 06:18:21
00
este aby sme si to upresnili...7pastorok na kazete ti skace? iny nie?
btw...ako si ratal 7pastorok...odvrchu, alebo odspodu? pretoze raz sa mojmu kamosovi podarilo nespravne otocit 3pastorok odpodu a robilo mu presne to iste...
02.04.2007 - 08:50:23
00
Ja som sa tiež raz čudoval, keď kamoš pred nahodením prehadzovača najprv premeral pätku... Na novom ráme. Vysvetlil mi, že sa stáva všeličo a radšej premeria, ako má neskôr zhadzovať namontovaný prehadzovač.
Ale aj Matt ide asi dobrou cestou...
02.04.2007 - 21:50:10
00
Ono je to 7pastolok odvrchu, ja som zadne koleso nerozrabal, ako som ho zobral zo stareho biku tak som ho aj hodil na novy, len som precistil kazetu, takou skrabkou...
- Ako mam zmerat tu patku, ci je ok?
03.04.2007 - 10:00:13
00
Najlepsie ak si zaradis najlahsi - najvacsi pastorok a pozries sa odzadu na ramienko prehadzovacky ci je kolmo alebo nie, alebo sa aj moze dotykat spic - potom bude patka jednoznacne kriva.
03.04.2007 - 13:20:15
00
Najlepsie ak si zaradis najlahsi - najvacsi pastorok a pozries sa odzadu na ramienko prehadzovacky ci je kolmo alebo nie, alebo sa aj moze dotykat spic - potom bude patka jednoznacne kriva.

Dik ;-)
Ale ako som si dnes nastavoval bike tak som si vsimol ze asi mam vykrivenu prehadzovacku pri prvej kladke odhora (pri tom prvom koliecku) nejak mi to tam skre asi v tom bude chyba ze to nejak vadi na tomto rame a na tom predchadzajucom to mozno nejak nevadilo neviem uz ma nic ine nenapada...

- co sa tyka toho skrenia retaze tak to bolo aj na povodnom rame ale odost menej, len tu som si mozno viacej ohol tu prehadz. lebo mi to asi 3x strelilo ked som riadne tahal.

Som skusal tu patku podla toho co si mi napisal ale to mam dobre, retaz som vymenil uz to takmer prestalo skakat ale radsej to nebudem nejak velmy testovat lebo este by som nejak mohol ohnut prehadz. a na dva tyzdne si nechcem kupovat novy aby som mohol jazdit :-D

Tak dakujem za rady :wink:
03.04.2007 - 14:10:09
00
Este su 2 moznosti co mi napadaju. Mas v ramienku prehadzovacky dobre zalozenu retaz? Ak si ju prehadzoval, mohlo sa stat, ze si napriklad tu retaz nepodvliekol pod vsetky zarazky. Alebo sa este pozri ci mas dobru dlzku retaze.
03.04.2007 - 14:51:24
00
Este su 2 moznosti co mi napadaju. Mas v ramienku prehadzovacky dobre zalozenu retaz? Ak si ju prehadzoval, mohlo sa stat, ze si napriklad tu retaz nepodvliekol pod vsetky zarazky. Alebo sa este pozri ci mas dobru dlzku retaze.

Nechcem ti do toho kecať, ale ked nemáš v ramienku správne danú reťaz, tak ten kolík (alebo čo to je) bude v stálom kontakte s reťazou a to bude robiť pekný bordel. Takže tudy cesta nevede.
Správna poznámka dlžka reťaze ...
Taktiež ak si robil čistenie treba skontrolovať rolničky, či si ich náhodou neprehodil. Označenie G-puley je vrchná a tá sa musí hýbať do strán. Pri opotrebovaných komponentoch to môže robiť galibu.

čo sa týka patky. najlepšie ju skontroluješ tak, že ju položíš na rovnú plochu a skontroluješ či sa vo všetkých miestach dotýka. Ak nie treba zobrať do rúk jemnú mechaniku (2x kombinačky ...) a rovnať, až kým to nieje na 100%.
Len pozeraním na ráme s namontovaným prehadzovačom, je ťažko rozpoznateľný ohyb v skrute a niekedy postačuje >1mm a už je problém.
03.04.2007 - 15:17:03
00
Este su 2 moznosti co mi napadaju. Mas v ramienku prehadzovacky dobre zalozenu retaz? Ak si ju prehadzoval, mohlo sa stat, ze si napriklad tu retaz nepodvliekol pod vsetky zarazky. Alebo sa este pozri ci mas dobru dlzku retaze.

No myslim ze presla cez vsetky zarazky, ked som na nej najazdil uz aspon 100km ;-) Je pravda ze som ju zkracoval ale dlzka je OK lebo prehadzovac je v normalnej polohe... A ak by mala zlu dlzku tak to robi na vsetkych prevodoch nie len na tom jednom.
03.04.2007 - 15:18:37
00
správna dlžka reťaze, sa nerozoznáva, či je prehadzovač v správnej polohe.
zmenou prevodových pomerov mení prehadzovač polohu ....

http://www.ivelo.cz/domaci-dilna/demontaz-montaz-retezu
http://www.ambike.com/view.php?cisloclanku=2004111712
skús si skontrolovať vedenie lanka podla obr.9.
03.04.2007 - 15:34:40
00
keyboard_arrow_up