Ja sa tento rok na kolaje a rozbity les stazovat nemozem lebo v BA nebolo snehu a je sucho... Ale minuly rok bolo dost snehu a aj dost prsalo a kto pozna BA Autor Ligu tak minulorocne prve kolo sa islo na takej ceste ze by ste skapali... 30cm hlboke kolaje, plavecke bazeny pre svine a to tam tazli este den pred pretekom :-D ale po pretekoch tam uz netazili... A to je takto kazdy rok, lesaci kazdy rok sa mi zda, ze v rovnakom obdobi tazia na rovnakom mieste teda aspon na Dev. Kobyle a okoli.

K mojmu prispevku som pridal aj fotku z minuleho roka co som bol cez Velku noc u babky v Topolcanoch a tam v lese hned za tabulou "Chrante nase lesy" je velkaaaa hrba ZDRAVEHO dreva. No co dodat...

Prílohy:

Komentár súboru: haluz
IMG_3238.jpg
IMG_3238.jpg 267.93 KiB 5 thumb_up0thumb_down

03.04.2007 - 10:22:04
00
LIO, kde to je? Ja takuto oboru poznam z Radotinskej tiesnavy, ma to jeden nemenovany oceliarsky magnat a chova si tam zvieratka aby mal co strielat. V tom oploteni ma samozrejme elektrinu. V noci mu tam dokonca chodi lesna straz na Géčku. K tej cirkvy- neviem o tom ze by tu vlastnila nejake sialene majetky, ale ak ano, je to predsa kazdeho vec co so svojim vlastnictvom robi. A na takychto novodobych "zemepanov" ma nulovy vplyv.
je to v Striebornici za Uhrovcom.. 4muffin: ako vidíš, v dnešnej dobe je možné všetko.
03.04.2007 - 21:02:33
00
striebornica? tam sme boli na dovolenke, ale to bolo niekde pri Piestanoch a bol tam rybnik, ale take kopce nie
03.04.2007 - 21:06:02
00
som sa najskor pozeral ze mi je ta tabula nejaka povedoma a potom so zistil ze s kade ju poznam
k teme a to este nieje vsetko oni dokonca este zvazaju drevo do lesa
"nosit drevo do lesa" jeden mi hovoril ze to robia preto ze to maju sklad zadara a tam skladuju drevo pokym nepride kamion a neodvezie .
03.04.2007 - 21:06:41
00
No nie som sice lesak ale mam okolo seba vela lesakov. Takze rube sa hlavne v zime, lebo drevo sa nekazi. Takze to vyzera ako to vyzera. V okoli Kosic po tazbe v zime cestu vyzametali!!! Bol na to aj pozitivny ohlas. Viem o tom, ze davaju aj lesne cesty do poriadku, aby sa dalo po nich aj chodit. A vo vlastnej rezii vyznacili aj cyklochodnik Alpinka - Jahodna - Alpinka. Asi je to tym, ze tam bikuje vacsine ich zamestnancov. Takze poznaju potreby bikerov. S tymi sirokymi lesnymi cestami je to tak, ze sa robia siroke aj pre pripadny pristup hasicov do lesa.
A predstavte si, ze by sa v lese nehospodarilo a vsade by boli len pralesy - ako by sa tam asi dalo bikovat? Takze dakujme lesakom, ze mame tak vela lesnych ciest, ktore vieme vyuzit.
04.04.2007 - 09:54:19
00
len ci to je vsetko pravda, co spominas
PS: iny kraj, iny mrav
04.04.2007 - 13:48:14
00
striebornica? tam sme boli na dovolenke, ale to bolo niekde pri Piestanoch a bol tam rybnik, ale take kopce nie


asi myslis Moravany n/Vahom :wink:

k teme: urcite ma kusok pravdy aj Ada...kazda cinnost ma dve strany. bohuzial, pri tejto teme castejsie prevazuje ta negativna stranka.
04.04.2007 - 14:06:41
00
toto je (bola) tiez jedna trasa, ktoru som isiel naposledy na jesen (tiez tam bolo blato), ale taketo kolaje, no nech sa lesaci nestvu, je to bieda :cry: tfuj :x

Prílohy:

IMG_0402.JPG
IMG_0402.JPG 908.9 KiB thumb_up0thumb_down

07.04.2007 - 12:28:58
00
no ja som konecne videl aj jedno pozitivum od lesakov. ked tazili drevo a tahali do po luke, tak cestu krasne zrovnali a vyhladili. v pohodicke som tadial mohol ist 57 km/h a da sa aj viacej.
07.04.2007 - 16:58:42
00
Dnes som bol po dlhej dobe na Rybnicku pod Pezinskou Babou odial smerom na Skalnatu cez Vydlarovu zo Skalnatej na Cmelok ale ako som vydel tie vypilovane hory je my stoho do placu :cry: Pezinok sa chvaly vinohradmy a horamy ale kazdy den ubuda tej pichy !! Za 5 rokou ake budu hory alebo vinohrady???? :roll: Asi ziadne!!!! Je to hamba !!!!!!
07.04.2007 - 17:58:59
00
je to v Striebornici za Uhrovcom..

Ten plot co si fotil, nieje aj zmensimi okami? Taky by sa doma zisiel! :lol:
Nieco mi kamarat spominal, ze tadial vedie niejaka hlavna turisticka trasa a teraz sa tadial neda prejst ani sa tomu vyhnut.
07.04.2007 - 23:21:59
00
je to v Striebornici za Uhrovcom..

Ten plot co si fotil, nieje aj zmensimi okami? Taky by sa doma zisiel! :lol:
Nieco mi kamarat spominal, ze tadial vedie niejaka hlavna turisticka trasa a teraz sa tadial neda prejst ani sa tomu vyhnut.
Zober si kľudne aj ten čo tam je, nikomu z normálnych ľudí to vadiť nebude :)
08.04.2007 - 00:30:20
00
To ze sa v lese musi robit cielena hospodarska cinnost, ze sa lesy musia chranit tomu rozumiem ale nerozumiem jednemu ked bikerov v Slovenskom raji povazuju za skodnu a traktormi jazdia v miestach kde je 5. stupen ochrany. Moja osobna skusenost je taka ze na singel bikerov si dovolia a preto jazdime v skupine a mame pokoj. Toto je tazka tema a tu to nevyriesime ale riesit to jednoznacne treba. Len tak na okraj na Slovensku je 57% :!: obeznych ludi tak naco by sme sportovali........ :cry:
08.04.2007 - 06:52:21
00
To ze sa v lese musi robit cielena hospodarska cinnost, ze sa lesy musia chranit tomu rozumiem ale nerozumiem jednemu ked bikerov v Slovenskom raji povazuju za skodnu a traktormi jazdia v miestach kde je 5. stupen ochrany. Moja osobna skusenost je taka ze na singel bikerov si dovolia a preto jazdime v skupine a mame pokoj. Toto je tazka tema a tu to nevyriesime ale riesit to jednoznacne treba. Len tak na okraj na Slovensku je 57% :!: obeznych ludi tak naco by sme sportovali........ :cry:


Bohuzial to sa neda riesit inak, nez splodenim vplyvnej lobby, ktora dosiahne patricne zmeny v legislative. Zacat sa musi vytvorenim oficialnej organizacie zastupujucej zaujmy bikerov. A to sa neda inak, nez ked skupina sialencov bez realneho pohladu na svet (realista do toho nepojde) zacne trpezlivo davat nieco dohromady. Ze oficialne struktury telesnej vychovy na nas seru nemusim snad zdoraznovat.
08.04.2007 - 07:46:48
00
:!: Jednoznacny suhlas :!:
08.04.2007 - 11:39:00
00
keyboard_arrow_up