Ja poznám.

Locus, OruxMaps, Androzic, ...
21.01.2012 - 16:47:50
00
Ten OruxMaps vyzera fajn, dik za tip :y:
21.01.2012 - 17:12:41
00
Ja pouzivam Runkeeper na iPhone 4 uz druhy rok a zatial mi to uplne postacuje. Vsetky zaznamy a statistiky si pozriem v profile na internete, jednoduche a prehladne..
22.01.2012 - 16:24:52
00
Na taketo srandy pouzivam Endomondo, podla mna velmi dobry soft na vsetky druhy sportov. Potreboval som vsak nejaky GPS logger, ktory bude logovat po 1s, ten oruxmaps sa dnes osvedcil, pokusam sa vytvorit RLV video pre trenazer a zatial to vyzera celkom nadejne.
22.01.2012 - 20:27:09
00
ja používam Strava cycling. Všetko sedí s tachometrom. Vyhodnotenie trasy na strava.com. Vytvorite segment napr. nejaký kopec tak vám to dá aj kategoriu ako na Tour napr. ak to splna kriteria. Podľa váhy biku a vašej to dokáže vypočítať watty. Uplne super. Odporúčam.
18.03.2012 - 23:40:20
00
Chcem sa opýtať,ako overujete správnosť dát? Zaujíma ma to preto,že sa mi nezdajú nastúpané metre, ktoré mi ukazuje Locus.Dnes na výjazde som mal spustený Locus,Endomondo a Sportstracker a všade iné hodnoty . Locus ukázal nastúpaných 1096m, Endomondo na ich webe 850m a Sportsracker 1182m. No a keď som si danú trasu vyklikal cez program Cyklotrasy,tak tam to ukázalo 709m. Ešte som skúšal zobraziť záznam na tejto stránke, kde ukazuje dosť odlišné hodnoty,keď to ide podľa GoogleMaps a keď podľa GPX súboru
10.04.2012 - 23:43:18
00
Chcem sa opýtať,ako overujete správnosť dát? Zaujíma ma to preto,že sa mi nezdajú nastúpané metre, ktoré mi ukazuje Locus.Dnes na výjazde som mal spustený Locus,Endomondo a Sportstracker a všade iné hodnoty . Locus ukázal nastúpaných 1096m, Endomondo na ich webe 850m a Sportsracker 1182m. No a keď som si danú trasu vyklikal cez program Cyklotrasy,tak tam to ukázalo 709m. Ešte som skúšal zobraziť záznam na tejto stránke, kde ukazuje dosť odlišné hodnoty,keď to ide podľa GoogleMaps a keď podľa GPX súboru


Tvoj súbor GPS som overil v programe RouteConverter. Dalo to 1055 metrov.
Dal som tam priradiť nadmorskú výšku k jednotlivým bodom. Upravený súbor máš v prílohe. Reálne je to však iste menej. Odhadujem tak 800-900 metrov.
Meranie nastúpaných metrov podľa súradníc je veľmi nepresné z dôvodu odchýlky merania 5 - 10 metrov a niekedy aj 20. Keď pôjdem napríklad po úzkej hrádzi zdvihnutej nad terénom 10 metrov, moju trasu bude síce pozdĺžne merať ale jednotlivé body budú pri bežnej odchýlke niekedy vľavo potom vpravo od stredu hrádze. To znamená, že body budú merané aj v rôznej výške i keď vprakticky ideš po ideálnej rovine. Výškové odchýlky sú minimálne len pri jazde po širokej rovine. Nepresnoť merania býva spravidla kompenzovaná algoritmom. Každý program ho má spravidla vlastný a výsledky merania možno brať len orientačne. Keď porovnávam nastúpanú výšku meranú barometrom a GPS prístrojom zisťujem, hlavne v členitom teréne odchýlku až do 20%. Sportraker som v minulosti používal a ten mi robil odchýlku ešte väčšiu. Nepresnosť je ovplyvnená aj kvalitou príjmaného signálu. GPS v mobile je na takej úrovni ako fotoaparát. Poslúži ale kvalitou neoslní.
11.04.2012 - 00:29:11
00
ja používam Strava cycling. Všetko sedí s tachometrom. Vyhodnotenie trasy na strava.com. Vytvorite segment napr. nejaký kopec tak vám to dá aj kategoriu ako na Tour napr. ak to splna kriteria. Podľa váhy biku a vašej to dokáže vypočítať watty. Uplne super. Odporúčam.

Suhlas tiez vyuzivam. A ked ides rovnake stupanie niekolko krat tak porovnana casy stupania. Porovnavanie robi aj medzi roznymi bikermi, ktory presli rovnake stupanie a uploadli data.
11.04.2012 - 10:49:51
00
Mám problém s programom Orux. Mapy mám nahraté, ale ak chcem zistiť svoju aktuálnu polohu, neukáže mi ju. V staršej verzii mi po zapnutí programu a zadaní offline máp automaticky ukázalo moju polohu, ale teraz nie. Nevie niekto čo s tým? Díky za radu.


A máš zapnuté GPS? - "GPS Tracking On." Ak je zapnuté, na obrazovke musíš mať taký zelený symbol parabolickej antény.
23.04.2012 - 19:48:42
00
Zdravim. Ma napadlo pouzivat gps a objavit tak rozne pekne trasy. Funguje to ako peso/auto navigacia, ze mi vravi smer hlasom? Dal by som si to na sluchatka a nehal sa viest zvolenou trasou.
28.04.2012 - 12:22:49
00
mna tak naviguje moje HTC a ORUX MAP.. :)
28.04.2012 - 12:30:42
00
Dakujem za tip. Skusim to spojazdnit.
30.04.2012 - 11:46:05
00
Ako sa dá v Orux Maps zaznamenaná trasa dať do PC? Poraďťe postup.
02.05.2012 - 11:39:46
00
OruxMaps síce nepoužívam, iba som sa pozrel do menu a vidím to takto:

Tracks ---- klik na konkrétnu trasu a v menu si vybrať z mnohých možností napr. "Export as GPX". Nájdeš to potom v priečinku .../oruxmaps/tracklogs/...
02.05.2012 - 13:35:53
00
Neviem,či som sa nevyjadril špatne,ale ja by som si tú trasu chcel pozrieť v počítači. V telefóne to ide krásne,ale neviem co s tým gpx,do coho ho dať aby som to videl v pocitaci.Dá sa to?
03.05.2012 - 09:01:04
00
keyboard_arrow_up