Hľadám majiteľa takého biku k výmene skúsenosti hlavne s nastavením SPV tlmenia.
10.04.2007 - 19:54:54
00
nechcel si nahodou napisat ze hladas cloveka s VIDLOU s SPV tlmenim?.. neviem preco by dotycny musel mat prave tu meridu..
10.04.2007 - 21:21:46
00
zeby preto ze ma vzadu tlmic s SPV systemom?
10.04.2007 - 21:23:05
00
ked prehovoria experti tak to stoji za to
10.04.2007 - 21:29:37
00
Michalko, Michalko. Asi Vás dzeci moje "poniektoré" nepodarené začnem biť.
hehe
10.04.2007 - 21:53:24
00
Michalko, Michalko. Asi Vás dzeci moje "poniektoré" nepodarené začnem biť.
hehe


neviem co sa ti, ale aj vam ostatnym, zda na mojej poznamke divne. citujem vysvetlenie pojmu SPV tlmenie:

SPV tlumení

Nechtěné pružení při šlapání okrádá jezdce o cennou energii, jenže eliminace nechtěného pružení byla zatím možná jen na úkor schopnosti pružící jednotky pohlcovat nerovnosti. Z vnějšku lze změnou tlaku vzduchu u SPV tlumení nastavit účinek kompresního tlumení. Změnou objemu vzduchu u SPV tlumení lze nastavit progresivitu kompresního tlumení.


SPV system tlmenia sa pouziva AJ u vidiel AJ pri tlmicoch. (napr. Manitou R7 Platinum SPV http://www.progresscycle.cz/detail.asp?ID=40&name=R7%20Platinum%20SPV&det=r7_spv.jpg&rok=2007)

este stale sa autor temy nevyjadril o nastavenie coho mu ide, takze neviem preco hned na mna utocite ze som kecol hlupost. a uz vobec mi nieje stale jasne preco by niekto mal mat bike Merida Mission Race aby sa mohol k tomu nataveniu tlmenia vyjadrit!


Naposledy upravil ja_michalko dňa 11.04.2007 - 07:37:36, celkovo upravené 1 krát.

11.04.2007 - 07:31:49
00
tak si daj rannu kavicku, bez si zdriemnut este na hodinku a potom sem uz nic nepis :wink:
11.04.2007 - 07:36:08
00
Mozno by to bolo jasnejsie, keby zadavatel otazky dal ciarku tam, kde ju vsetci vidime, iba ja_michalko nie :roll:

takze asi takto:Hľadám majiteľa takého biku k výmene skúsenosti, hlavne s nastavením SPV tlmenia.
11.04.2007 - 07:39:09
00
pockaj! - ja som myslel ze forum existuje nato aby sa tu diskutovalo o nahodenom probleme. zmenilo sa nieco? ked som si precital prispevky k tjto teme tak len tie moje sa zaujimali o podrobnosti ohladom polozenej otazky - ostatni len utocili na mna. tak neviem kto by si mal ist dat to co si pisal..

btw. nefajcim, kavu nepijem, a zdriemnut sa uz neda - uz som davno v praci
11.04.2007 - 07:42:12
00
Mozno by to bolo jasnejsie, keby zadavatel otazky dal ciarku tam, kde ju vsetci vidime, iba ja_michalko nie :roll:

takze asi takto:Hľadám majiteľa takého biku k výmene skúsenosti, hlavne s nastavením SPV tlmenia.


1. on ju tam nedal
2. ked tam nieje nemozem ju tam vidiet
3. autor mal popisat problem nasledovne: "mam problem z nastavenim zadneho tlmica s technologiou SPV na mojom novom biku Merida..."

vtedy by bola tema jasna a vy chudaci by ste sa tu na mne nemuseli vyburovat, aky ste vy strasne chapavy a mudry, ze ste to pochopili aj bez tej ciarky
11.04.2007 - 07:51:15
00
sry, chcel som ta obhajit pred ostatnimi, asi to tak nevyznelo
:oops:
11.04.2007 - 07:57:44
00
nechapem, preco sa tu hadate uplne od veci
k teme : nastavenie tlaku SPV je individualna vec zavisla od hmotnosti a polohy jazdca v smere osi bajku, v principe sa jedna o to, aby sa sa ti tlmic/vidla pri zabere nepohupovala, ale sucasne aby "zehlila" nerovnosti
ja mam vidlu aj tlmic s motion control je to iny system, ale s podobnym vyslednym ucinkom, ale s jednym podstatnym rozdielom : MC mozem kedykolvek vypnut, SPV nie
11.04.2007 - 08:10:24
00
Mozno by to bolo jasnejsie, keby zadavatel otazky dal ciarku tam, kde ju vsetci vidime, iba ja_michalko nie :roll:

takze asi takto:Hľadám majiteľa takého biku k výmene skúsenosti, hlavne s nastavením SPV tlmenia.


1. on ju tam nedal
2. ked tam nieje nemozem ju tam vidiet
3. autor mal popisat problem nasledovne: "mam problem z nastavenim zadneho tlmica s technologiou SPV na mojom novom biku Merida..."

vtedy by bola tema jasna a vy chudaci by ste sa tu na mne nemuseli vyburovat, aky ste vy strasne chapavy a mudry, ze ste to pochopili aj bez tej ciarky


chudakov si nechaj pre toho co ti zubky umyva. ak nemas co robit v robote tak si zozen nejaku mudru knizku so slovenskou gramatikou a skus nastudovat rozdiely medzi y a i konkretnejsie kedy sa ktore pouziva. tym ze sa pyta na mission tak z toho smrdi ze sa nepyta na vidlu... ;)
anyway k teme:
u mna sa naj nastavenie zda byt 80psi v hlavnej komore a 90psi v "cervenej" pri 68kg (-,+) (mission elite 2k4)
11.04.2007 - 14:34:14
00
chcem sa poďakovať všetkým, že sa tak pekne a odhodlane pustili do diskusie.. :-) a ešte viac tým, ktorý k tej téme aj čo to odborné povedali... ospravedlňujem sa za nejasnú formuláciu, ale chcel som konkrétne informácie o tomto type biku, vidlice a tlmiča... v podstate som si chcel porovnať informácie o nastavení a hustení, aby sa efekt SPV čo najviac prejavil... :-) pre michalka a jeho čiarku len toľko, že mu bola odoslaná osobná správa, ktorú keby si bol prečítal, tak vie presne o čo mi ide... ešte raz dakujem všetkým :-)
11.04.2007 - 14:36:13
00
keyboard_arrow_up