Bikemaratón Medzihorím

21.04.2012
1. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Partizánske (Slovensko)

Propozície, Výsledky
Zúčastnených bikerov (59)
_Biker_31kubo108peto88Adakes002andrej25basebenitoBrudickbykivicarlosDaTiode FectdurydynatomGreywolfHelenicemanivodrnojaniksealjarko22johhhnyJostyjurajko1975KaskajaKroko21kvakobLubiklubos73LuJaLuki.11MajdoRmartinantoni13matotopematurMaVemilsuMiMiNomirecpdmiropesnomadorobPETER MICHALEKproximityrado.tilandyRichard138romanesromanfedorronin77Smradokstarsidurcovsuperlight84Tranceunigenavankesvulpeculayojozuzu3011
Ja mám výhrady voči organizácii maratonu, nebol to ani zdaleka moj prvý, nikde sa mi nestalo, že som na križovatkách musela zastať a sledovať kadial dalej!!!! Chýbalo značenie, ludia...a to akú odpoved som dostala, že za to može "nejaký múdry biker a ostatní ako husičky idú za ním!!! " mi príde dosť odvážne tvrdenie páni organizátori !!! Zúčastnili sme sa prvý, ale aj poslednýkrát, určite reklamu ďalej neurobím, pretože za 20,-eur by aspon to najdoležitejšie, ako je zabezpečenie trate, by malo byť 100%.
Škoda, lebo inak by to bolo perfektne, dokonca aj tie "vynikajúce cestovinky" by som prehliadla..
23.04.2012 - 19:22:31
00
Podľa mňa by kvalitné označenie trate malo byť absolútnou prioritou na každom maratóne.

Ja som vážnejšie problémy nemal, to znamená že som nikde zle neodbočil, no raz ma musel usmerniť kolega idúci v háku, pravdepodobne som pozeral na tachometer / vyberal bidon a nevšimol som si značku.
O pár kilometrov ďalej som však zas upozorňoval ja jeho, keď preletel odbočku.
Tým chcem povedať len to, že každému sa môže stať, že značku prehliadne a nemusí to byť chyba organizátorov. Napriek tomu sa mi však značenie zdalo pomerne riedke, hlavne v križovatkách ho mohli spraviť trocha hustejšie.

To chýbajúce jedlo na poslednej občerstvovačke je dosť veľký prúser, občerstvovačka nebola označená ako pitná a teda to mohlo dosť ľuďom skrížiť plány. Ja som sa však po referenciách z minulého ročníka zariadil tak, akoby tam žiadna občerstvovačka nebola :)

A asi som vadný, ale podľa mňa tým cestovinám v cieli skutočne nič nechýbalo a dokonca aj omáčka mi chutila.

Len toho blata mohlo byť menej :)
23.04.2012 - 20:27:15
00
Tak tu je moj pohlad na ucast:

Bol som tu prvy krat. Prezenacia bola v pohode, obsah igelitky neriesim, nie je to moja priorita, na maratony chodim hlavne kvoli bikovaniu, ostatne naviac len potesi.
Trat bola velmi pekna, skoda len toho dazda, ale s tym uz nikto nic neurobi. Znacenie miestami zmatocne, ale vcelku som sa vymotal, nemal som problem s tym, ze by som netrafil. Druhe kolo, ktore malo spolocnu trasu s prvym som uz isiel po pamati a nemal som problem ani v kritickych usekoch. Mozno je to aj tym, ze si pocas jazdy obzeram aj okolie :)
Prva a druha obcerstvovacka boli super, tretiu som ocakaval taku istu, no po mojom prichode tam bol iba sud so spinavou vodou, ktoru som rozhodne nemal v umysle pit a tak som cele druhe kolo siel bez vody a v zavere to uz bolo dost citit. Tu vidim velky priestor na zlepsenie, minimalne tam dat jedneho cloveka, ktory by "capoval".
Strava. No, uprimne, jedol som aj ovela lepsie jedlo po takom zavode. Ale zjedol som, bol som hladny, tak co mi ostavalo.
Sprchy, umyvanie, tombola, vyhlasovanie... to su temy, ku ktorym uz bolo povedane dost a ja sa len pripajam k nazorom.
Ak budu na buduci rok slubovat lepsie pocasie, tak kvoli trati sem urcite pridem a vyskusam a uzijem si to aj "za sucha" :)
23.04.2012 - 21:46:10
00
Ak boli tie cestoviny ako v roku 2010, tak pokojne niekto mohol mat celkom chutne cestoviny s normalnou omackou a niekto cestoviny poliate riedkou cervenou tekutinou bez chuti a navyse so zvyskami nescedenej vody, co este rozriedilo aj zvysne naznaky chuti. Pamätam si velmi dobre doteraz, ze tie moje cestoviny sa naozaj nedali dojest. A to som bol hladny. V roku 2011 boli cestoviny OK.
23.04.2012 - 22:02:05
00
Tento rok som na maratóne nebol. Po prečítaní príspevkov zisťujem, že organizátori sa z vlaňajších kritík nepoučili ani za máčny mak. (značenie, občerstvovačky, strava) Chlopi, nesťažujte si len v tomto fóre. Napíšte kritiku aj priamo organizátorom.
23.04.2012 - 22:13:10
00
to su taky organyzatori ze s nimi sa nemam o com bavit nieto este im pisat. pokial si oni budu stat za tym ze cena pre najrychlejsieho juniora na 26km trati "pohar R.Kaufmana" patry druhemu najrychlejsiemu juniorovi iba preto ze ja som mal bednu v celkovom vyhodnoteni a oni ma dva krat na bednu nepustia. zevraj aby sa usli ceny viacerim.
23.04.2012 - 22:52:14
00
Čože?? Tak toto je vrchol, že aby sa ceny ušli viacerým, veď pravidlá boli stanovené vopred!
Inak s tým zlým navigovaním: Toto sa mi stalo vo Zvolene na detskej tiež som šiel celkovo vyhrať a oni ma poslali dakam do pi...
23.04.2012 - 23:15:08
00
respekt tym co nalozili technike a moralke hned na prvom maratone, podla fotiek vyzivny start sezony.

co sa tyka znacenia - jeden z mala maratonov ktory sa da prejst podla starych znaciek aj mimo akcie. ale mozno uroven znacenia stupa s absenciou motivacie sposobenej startovym cislom na riaditkach...
23.04.2012 - 23:51:02
00
k znaceniu sa moc vyjadrovat nebudem nakolko som uz par rokov tento maraton nesiel tak neviem posudit akym smerom sa to posunulo. ale jedno skutocne nikdy nepochopim...ako niektori jedinci dokazu zabludit v DRUHOM kole :tmi:
24.04.2012 - 00:39:40
00
mňa celkom zaráža kolko rokov sa už hovorí o tých istých problémoch a nakoniec to každý zhrnie že sa sem vracia len kôli perfektnej trati ... to to fakt nejde lepšie alebo je niekto len nepoučitelný?
aj keď za seba musím povedať že keď som tam bol tak sa mi organizácia, značenie, občerstvovačky a aj jedlo zdali úplne bezproblémové
24.04.2012 - 07:00:49
00
Ja keď sa tam budúci rok vrátim, tak to bude kvôli trati :P Ešte aspoň raz by som si ju dal v suchu :)
24.04.2012 - 07:09:14
00
Moja reč, ale tento krát dlhú ale len za úplného sucha :sun: :sun: :sun:
24.04.2012 - 09:24:14
00
Hej, ja súhlasím, tiež tam jazdím HLAVNE kvôli trati, aj keď tento rok to bolo kvôli bodom do CMS-ky, keďže som mal blata plné zuby.
Len ľutujem môj bike, chudák dostal fakt že dosť zabrať :-(
24.04.2012 - 09:48:29
00
tak uvariť tolko cestovín kvalitne je fakt umenie, ale omáčka už by problém byť nemala..
značenie trate výletným tempom možno dostačuje, ale závodníci s hlavou dole majú problémy.. ale aj ja ako výletník som sa minimálne 2-3x zastavoval či idem fakt dobre keď pár km žiadna značka..
ako zablúdiť v druhom kole fakt nechápem tiež, mimo to mám pocit že kvalitne blúdia stále tí istí ludia na viacerích tratiach každým rokom :D
24.04.2012 - 15:07:28
00
CraObs, ty si nebol tohto roku v PE :?:
24.04.2012 - 15:32:50
00
keyboard_arrow_up