Vtedy, keď ti to šúcha, pozri odzadu na šalter a ramienko v akej je polohe voči kazete. Podľa kolmice by si mal vidieť, či na lanku ubrať alebo pridať. Došteluj to na tie pastorky, ktoré šúchajú. (po pol otáčke) V tomto prípade neručím, či sa šúchanie nepresunie na iné pastorky. Za pokus nič nedáš.
Nie je zlé aj skontrolovať vedenie lanka. Trocha oleja do bowdenu neuškodí
20.04.2012 - 10:29:41
00
GaliPe je trosku mierne mimo, nie je uplne presne pod, preto sucha, ale nepreskakuje. ked lanko uvolnim, aby som kladku dostal absolutne na stred, problem je na 2.pastorku, ktory nevie potom riadne preradit na 3.
funguje to, radi to pekne, ale nechapem tomuto posunu a suchaniu na tychto pastorkoch.
mam vyskusat inu kazetu?
20.04.2012 - 10:43:21
00
a dik za trpezlivost
20.04.2012 - 10:45:17
00
skús radšej všetko dokonale vyčistit nastaviť doraz a ramienko presne pod najmenší pastorok a sledovať čo sa deje pri radení bez záťaže ... ak pôjde všetko dobre ale pri bajkovaní zle .. tak možno máš navolno kazetu na orechu a treba tam podložku
20.04.2012 - 10:47:26
00
lapaloma bike je novy, ma cca 200km, patka vyrovnana, vcera bola aj kazeta dotahovana a kontrolovana, na stojane to ide temer genialne, v zatazi nejako inak, orech a kazeta su ok.
Zacinam si mysliet, ci nie je problem medzi riadidlami a sedlom...
20.04.2012 - 10:51:33
00
Stáva sa, že bočné vemedzenie kľúk nebýva správne. (na mnohé stredové zloženia sa vkladajú z boku podložky, aby sa vymedzila vodorovnosť medzi stredným prevodníkom (ak sú 3) a stredným koliečkom kazety.
Skús ešte skotrolovať, či reťaz nie je zjavne našikmo.
Ak máš len dvojprevodník kontroluj to takto: Predné veľké - zadné cca. štvrté , resp. predné malé - zadné cca. siedme.
Nové bajky u distribútora často skladajú brigádnici. Za kvalitu a funkčnosť zodpovedá predajca. Keď to máš nové, nech sa s tým trápi on. Keď nevie chybu odstrániť, nech to ide na reklamáciu.
21.04.2012 - 00:41:11
00
takze podla mna bude cosi so saltrom, bude krivy, aj tak nejako vyzera...
skusim tam dat MTB X7 a na poslednej casti bowdenu pred prehadzovacom dat napinak lanka.
U nas zohnat APEX ci RIVAL uplna hruza.
Hlavne pre samotne porovnanie a "krivost"...
23.04.2012 - 12:03:07
00
Unbelievelable, problem solved...

Nechapem ako je to mozne, predajca opatovne rovnal patku a uz to chodi, nikde inde nebol problem...

Zeby v druhom nemenovanom servise to zle robili? bol som pri tom a videl na vlastne oci a 2X!,
ako mu ten nastroj po rovnani robil kruh ako ma...

Mal som byt trpezlivejsi a hned to riesit u chalanov...
27.04.2012 - 16:29:15
00
...neviem si to vysvetlit
27.04.2012 - 16:30:05
00
keyboard_arrow_up