Skusam stiahnut kazetu sedemkoliecka, aby som precistil, premazal naboj, ale nejde mi to. Pouzivam tento stahovak :
http://www.kupkolo.cz/stahovak-kazeta-shimano-suntour-sram-kaleny_z308/

tocim v protismere hod. ruciciek. Kluc 24ku mam poriadny. Uz som tam daval aj WD40, ale je tam zly pristup - je tam ten plast braniaci retazy dostat sa ku spicov.
Zatial som moc kladivom do toho netrieskal, nerad by som znicil kazetu aj naboj. Mal som aj stare bratove koleso, na tom som to stiahol v pohode. Co poradite ?
28.04.2012 - 15:27:34
00
Skús si spraviť nejakú páku aby si vyvinul väčšiu silu a malo by to tak ísť.Keď som to sťahoval ja a nechcelo mi to ísť, pokvapkal som na závity olejom z tej strany pri výplete, nechal som to prejsť a následne s tom pákou som to povolil.
28.04.2012 - 15:58:19
00
Olej je uplne zbytocny a nema ziadny vplyv na demontaz kazety. Ked to poriadne zatiahli, tak bez bica je to velmi tazke odmontovat. Odnes to do servisu kym to neznicis, alebo si kup ten bic.

http://www.ivelo.cz/servis-tipy-rady/domaci-servis-kol/vymena-kazety/
29.04.2012 - 23:53:34
00
bič sa dá aj spraviť z kúska reťaze a nejakej drevenej páky
30.04.2012 - 00:26:10
00
Ak tam máš sedemkolo závitové, čo asi máš,
tak nastokni ten sťahovák do viackola, daj to do zveráka ( namiesto 24 kľúča, to budeš mať uchytené vo zveráku ) a potom len pootáčaj koleso proti smeru hod. ruč.
Ak tam máš kazetu, tak to radšej zanes do servisu ak nemáš ten bič z reťaze.
30.04.2012 - 05:17:57
00
Toto je zrejme ta starsia kazeta, netreba tam bicik,ale otacanim kluk sa vsak kazeta viac zatahuje. Nakoniec som pozical od kamarata "orech" 24ku,k tomu racnovu paku a este nadstavec na racnu, spolu paka cca. 40 cm. Nakoniec to povolilo. Uz som nicomu neveril, trikrat som kontroloval, ci to netocim opacne.

Dodiken: ten tvoj napad zo zverakom a tocenim kolesa je vyborny, paka by bola dost velka, musel by som vsak zaskrutkovat zverak do stola - teraz ho mam volne polozeny. Neskusal som ho, precital som si tvoju odpoved az po stiahnuti - mozno nabuduce.

No zrejme musim pouzivat lahsie prevody. :)
30.04.2012 - 21:56:06
00
keyboard_arrow_up