Vďaka Laco. Už dávnejšie som urobil Mobacom mapy pre TB podľa Tvojho návodu. Mimochodom, tie návody sú perfektné.
17.12.2011 - 10:18:57
00
Doplnil som DRUHÝ PRÍSPEVOK tejto témy o podrobný návod na výrobu mapy pomocou programu MOBAC.
21.01.2012 - 15:23:58
00
Nie je problém skonvertovať oziexplorerovské OZF2 a OZFX3 mapy pre Locus.

Najjednoduchšie je to programom MAPC2MAPC. Je to však shareware, ale za 10 GBP sa oplatí kúpiť. Treba si však prečítať "readme.txt", ktorý sa nachádza v inštalačnom priečinku programu, kde sa píše, že pre podporu OZFX3 a OZF2 je potrebné doinštalovať príslušné "GDAL_Translate" (linky sú uvedené v texte) a cez menu "Edit - Locate" ho treba asociovať. Potom sa oziexplorerovský MAP súbor otvorí cez menu "File - Open Calibration" a po načítaní sa cez "File - Write Mobile Atlas" vyberie vytvorenie súboru pre "Locus/RMaps sqlitedb".

Druhá možnosť je použiť free program OziMapTrans a súbor OZFX3 skonvertovať na trekbuddyovský TAR atlas. Locus totiž vie čítať aj trekbuddyovské TAR mapy. V záložke "Settings" zaškrtnúť "use custom tile size" a zvoliť rozmer dlaždice napr. 512 x 512 (kľudne aj 1024x1024). Potom cez záložku "OziMap (ozf2/ozfx3)" otvoriť oziexplorerovskú mapu ("Open Map ..."). Kliknúť na "Start Conversion" a vybrať výstupný formát "TrekBuddy TAR Files (*.tar)". Potom už len čakať, trochu to trvá.
Download OZIMAPTRANS: http://www.4shared.com/rar/bQ5SswAu/OziMapTrans_1307.html
23.01.2012 - 17:13:42
00
... , kterak neuvěřitelné se stalo skutkem … a v Locuse nad územím Slovenska si môžem zapnúť vrstvu lesných ciest od Národného lesníckeho centra nad mapou Shocartu. A nielen Shocartu a nielen vrstvu lesných ciest.

Odporúčam mrknúť na Menu --- Funkcie --- Prekrývania mapy.

Menion vyslyšal moje prianie spred niekoľkých mesiacov a urobil to ešte lepšie a univerzálnejšie ako by som si to vedel vôbec predstaviť.

Vďaka, Menion.

P.S.: Ospravedlňujem sa pánovi Hrabalovi, že som v úvode použil citát z jeho jednej známej knižky.

... a ešte poznámka: Vrstvu lesných ciest NLC si môžete vyrobiť aj ako off-line vrstvu programom MOBAC. Použije sa mapový zdroj "Lesne cesty-vrstva". A podobne to platí aj pre TZT.
10.05.2012 - 23:53:52
00
Uvažujem nad Locus Pro, ale zrejme ani pre tieto mapy Locus neexistuje PC viewer, teda zatiaľ som žiadny nenašiel.
13.05.2012 - 08:05:59
00
To ale nie je žiadna prekážka. Existuje spústa programov a on-line riešení pre prezeranie (a nielen to) prejdených trackov. Osobne používam OziExplorer. Mapy pre OziExplorer sa dajú vyrobiť v MOBACu tak isto, ako pre Locus. Free alternatíva OziExplorera je OKMap.
13.05.2012 - 11:39:52
00
Laco, samozrejme nie je to nic neprekonatelne. Nejde mi o prejdene treky, skor o menezment vytvorenych, stiahnutych map a hlavne o planovanie cesty na tej istej mape, ktoru mam v mobile, najma ak v case planovania nie je dostupny internet, alebo zhodny online zdroj (s mapu v MT). Je urcite pohodlnejsie planovat (hladat nieco) na 23" monitore, ako na 3,2" MT.
15.05.2012 - 21:57:09
00
Možno som sa nie celkom zrozumiteľne vyjadril. Ja napríklad v notebooku pod Windows používam vizuálne úplne tie isté mapy ako v mobile s Androidom. Samozrejme hovorím o off-line mapách. Akurát, že sú v inom súborovom formáte. Ale formát nevidno ani na dvadsaťtripalcovom displeji. Čiže v PC aj v mobile mám vlastne tie isté mapy.
15.05.2012 - 22:12:43
00
Zdravim ta laco potrebujem prebrat s Tebou urcite varianty ohladom Locusu, ale nejde mi poslat ti spravu.Plati este ten telefon co si davnejsie poslal? Posli spravu kedy ti brnknem.
24.05.2012 - 00:29:03
00
Nebude to lepšie preberať tu vo fóre? Možno to bude zaujímať viacerých. O tom "telefóne" mi nejako vyfučalo z pamäte, musíš mi pripomenúť. Zavolať mi môžeš hocikedy v normálnom čase (10:00 až 19:00).
24.05.2012 - 07:32:50
00
nemozem sa ti dovolat, ak mozes preposli @,pripadne t.č.
24.05.2012 - 17:15:05
00
Však napíš do fóra o čo ti ide. Súkromné správy už nepoužívam. Neprijatý hovor nemám, číslo na mobil mám 15 rokov to isté.
24.05.2012 - 19:24:03
00
... ci nemas urobene mapy Shocartu z celeho Slovenska.Pripadne vychodu.Zatial este na par dni mam trial mapu.Ale zatial asi druhy najlepsi soft po OruxMaps.
24.05.2012 - 23:17:27
00
Mám. A ty ich tiež môžeš mať, keď si ich vyrobíš podľa podrobného návodu z druhého príspevku tejto témy.

Podľa môjho názoru naopak, Locus vysoko prevyšuje OruxMaps.
25.05.2012 - 00:51:17
00
Laco uviedol
Podľa môjho názoru naopak, Locus vysoko prevyšuje OruxMaps.

Toto podla Teba plati aj pre Locus Free ?
Vedel by si uviest par hlavnych prednosti/rozdielov v poradi podla vyznamu ?

V tejto oblasti si tu "naj" odbornik, tak "otravujeme" hlavne Teba. ;) Vdaka za Tvoj cas.
26.05.2012 - 06:55:10
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS / GPS prístroje)
keyboard_arrow_up