Oravský cyklomaratón

09.06.2012
6. kolo - Cyklomaratónska séria
3. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Dolný Kubín (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (49)
_Biker_28Marosko288peto88aJoNalfiretoandrej25basebikerka40Boothbucinajandocentik19dodopFlakynoicemanjanek24jarko22jaro180KaskajaKockaKTM-145Lubik_DKlubos73macejkomagic7maro211111maturmaxxspmichael_fourtyfourmijatmilos21milsuminco87mingusnomadpatronpeet-mtpekkorado.tilandysano.tsinko8888StaniolStrezosuperlight84syskaTomino115unigenavulpeculazihadlo 5
za mna tiez spokojnost.... trat klasika... blatka akurat... po dlhej noci a zaludocnych problemoch som rad ze som odstartoval... na kratkej dost huste tempo.. som zvyknuty z dlhych na vecsi klud..
30km som sa traplil sam zo sebou...nohy zacali slapat az po 30tom km a zachvilu bol aj koniec :)s casom 2h22 min... :$
skoda... inac velka chala organizatorom :y: .. gulasek praradny :clap: ... pivko chutilo.. :beer: :wasntme:
rebrik v tombole mi usiel o chlp- idem malovat :D
foto budu neskor :)
09.06.2012 - 22:33:29
00
Dnes to naozaj stálo zato, organizácia zvládnutá na 100%, dokonca, myslím, že lepšie, ako Fatran, so značením nebol žiaden problém, tabuľky "težký zjezd" a podobne boli vhodne umiestnené, aj keď som niekedy zbytočne brzdil viac, akoby bolo nutné, no nech sa aj brzdy zabavia :-D Amfiteáter paráda, deti boli zlaté, predpokladám, že prvých povzbudzovali rovnako ako nás viac vzadu. Aj mi je ľúto, že som im ruku nepodal, keď tak všetky chceli :-) Ten úsek som sa cítil, ako na sveťáku. :-)
09.06.2012 - 23:43:09
00
dnešný mtb bol vpodstate uplne suuepr, krásna priroda,velmi milí miestni povzbudzovači,dobre občertvovačky, len...tzv stoptime, ročne absolvujem cca 30 pretekov, som čistý hobík-fantik, ale kedž rad dlho na bajku chodím na dlhe, niekto musi byť aj posledný či predposledný, Apriori stoptie ma svoj význam, preto aby cyklisti nedochádzali potme(salzka rakusko),aby oragnizátori, samohli postarať o tých čo nevladzu/fatran,alebo aby do druheho kolena nešli tí čo maju poriemer pod 10(sv jur, či i na orave 1kole stop time upne ok)...potom este alternativa LEBO MY TO TAK CHCEME,...a to som dnes zažil ja(pri amfiku mi rachol plašť a vdaka miestenm sme t dalikotak dokopy, tak som sa tešil že to nejak tých polsedných 11km aj vedla bajku do 4vtej do cielna dobehnem aniake tie body získam do serie,...nuž velké prekvaenie ked mi bolo 1435hod oznámené že som po limite(10km pred cielom...) dokonca ked dorazili dievčata kt normalne koncia na bedni bolo im oznámené to iste , volalo sa oraginzátorom kt mi oznámil že ON tak rozhodl..a hotovo,po 5 h jazdy s priemeom 13, som teda bol diskvalifikovaný...takže dakujem, dufam že velké EGO bolo uspokojonene, aprop časomiera tam bola cca do 17,00 este rpi tombole...sami krutili hlavou anad tým...ako som začal aj skončím milujem oravu, miestnch ludi prirodu,ale...na rok by to bolo cool napr dať 3stoptime 1km predcien a tak na 12.00...dufam že si vymysleník nekaldi otázku rpeco na dlhu len 80 ludi, na rok budemmožno 50..prečo asi
10.06.2012 - 02:43:11
00
Podľa mňa každý by si mal voliť trať takú, ktorú je schopný odjazdiť, keď niekto ide 80-tku po 17:00, tak asi nie je v stave, aby šiel na dlhú. Je to úplne jednoduché, prečo to tak je, sú vopred stanovené nejaké limity, ktoré sa majú dodržiavať, hold, keď niekto toho nieje schopný, tak nemá ísť dlhú, môže ísť dlhú bez čísla a môže prísť hockedy. Časomiera, ani organizátor tam nebudú kvôli nemu až do Vianoc :-) A ďalšia vec, prečo sú tie časové limity je, aby ľudí odradili od vyberania dlhých tratí, keď nato nemajú (väčšinou, keď sú to hobíci a majú veľké oči, že 80km v kopcoch je to isté, ako 80km na asfalte). lebo "výletným" tempom prejsť 200km nie je problém, možno aj ja by som prešiel, ale limit na Salzke by som určite nestihol, tak sa tam logicky nebudem trepať....
10.06.2012 - 08:57:52
00
Ty si to tusim fakt nepochopil, hore mas presne napisane dovody preco isiel na tu trat. Necham preco by mal ist niekto kto si chce zajazdit 80 km na 40 km trat, na co ? Na to su tam tie trate, aby si mohol kazdy vybrat a poriadne zajazdit. Organizator a casomiera do Vianoc ? Boli tam minimalne do 17 ( balit zacali neskor ), to ci tam cakaju len tak, alebo cakaju na niekoho, tak je snad jedno, vid Sulov, staci, ze naprsi a niektori chodia do ciela po 8 hodinach, tiez ich maju stopnut ?
10.06.2012 - 09:02:52
00
ja som bol na Orave prvý krát a nesmierne sa mi páčilo takže týmto dakujem organizátorom za pekný zážitok ........ zaujalo ma že na občerstvovačke boli organizátori taký obetavý že ti narvali prstami banán do úst :) čo možno nie je hygienické ale v tom momente ked má človek ústa plné blata a možno aj nejakých ovčích exkrementov tak to bolo jedno :lol: za mna super a detičky na amfíku tiež pekne povzbudzovali :y: :clap:
10.06.2012 - 09:08:04
00
Máš trate, ale nato, aby si každý vybral podľa toho, ako je natom, vravím, že tú "ochranu" spravili z 90% kvôli ľuďom, čo nerozoznávajú 80km v kopcoch a 80km na rovine. Veď čítaj poriadne: [quote(väčšinou, keď sú to hobíci a majú veľké oči, že 80km v kopcoch je to isté, ako 80km na asfalte)[/quote]
10.06.2012 - 09:10:19
00
Lol, ved ale on pise o tom, ze stoptime nie je zly, ale ma sa umiestnit na spravnu cast trate - pri vjazde do dalsieho kola napr. ked ide o dost neskoro po cele, a nie 10 km pred cielom, kde je uz aj dost jasne, ze nedojde nejak markantne neskoro...
10.06.2012 - 09:38:38
00
Veď ja som to nemyslel na rado.tilandy osobne, ja som to myslel všeobecne. Lebo sú taký ľudia, lebo keby neboli, tak nedajú limity. A keďže rado.tilandy jazdí 30 pretekov do koka, ako píše, tak asi vie, o čom to je :-)
10.06.2012 - 09:52:09
00
Proste stoptime 10 km pred cielom je uplne zbytočny :)
10.06.2012 - 09:57:28
00
Podľa mňa každý by si mal voliť trať takú, ktorú je schopný odjazdiť, keď niekto ide 80-tku po 17:00, tak asi nie je v stave, aby šiel na dlhú. Je to úplne jednoduché, prečo to tak je, sú vopred stanovené nejaké limity, ktoré sa majú dodržiavať, hold, keď niekto toho nieje schopný, tak nemá ísť dlhú, môže ísť dlhú bez čísla a môže prísť hockedy. Časomiera, ani organizátor tam nebudú kvôli nemu až do Vianoc :-) A ďalšia vec, prečo sú tie časové limity je, aby ľudí odradili od vyberania dlhých tratí, keď nato nemajú (väčšinou, keď sú to hobíci a majú veľké oči, že 80km v kopcoch je to isté, ako 80km na asfalte). lebo "výletným" tempom prejsť 200km nie je problém, možno aj ja by som prešiel, ale limit na Salzke by som určite nestihol, tak sa tam logicky nebudem trepať....

Vzhladom na tvoj vek (17 r.) ma tvoje nazory neprekvapuju. My tomu hovorime -"nevykvaseny mozog". Keby som sa mal riadit tvojimi odporucaniami, tak nikdy by som sa nemal ani odvazit skusit 120 km Salzku. Som obycajny hobbik, ktoreho bavi jazdit na biku. V poslednom case viac na ziletke ako v lese. Pred par rokmi som si prvy krat skusil "dlhu" v Ozdine. Bolo po dazdoch a makky podklad, tak mojich takmer 90 kg bolo na obtiaz. Po prvom kolecku som to chcel zabalit, ale vyhecovala ma zena, ze som "makky" ked to nedojdem do ciela. Takze aj napriek poriadnym krcom v stehnach som dokoncil prvy dlhy 96 km maraton. Ked som dorazil na poslednom mieste medzi muzmi uz prebiehala tombola. Odmenou za namahu bola prva cena v tombole- cestny ram Merida Road 907 na ktorom jazdim do dnes. Podotykam, ze za mnou o 3/4 hodinu dorazila do ciela posledna zena (D.P.) a nikto s tym nemal problem. Nikdy si nesiel dlhsi maraton ako 61 km, ale hlavne vies, ze kto na co ma. Na co je dobrych tvojich najazdenych tohorocnych 5705 km? ked nemas odvahu skusit "dlhu" (asi si neveris), ale len kritizujes druhych co to skusia. Rado Tilandy ide toho roku Salzku 120km, takze kde si ma skusit dlhe trate, ked nie na domacich maratonoch. Salzka ma tiez casove limity, ktore su vsak pocitane na cca 9-10 km/h priemer (na 98 km - cas 10.45 hod) samozrejme okrem 211km. Posledny time point je ale cca 22 km pred cielom. Preto tam jazdi az 5000 pretekarov od profikov (G.Simoni v r.2008) az po obycajnych amaterov-hobbikov (ja a moja zena).
Hold vy mladi mate na vsetko nazor, ale ziadne skusenosti. Mam doma dvoch takych (21 a 15 r.) a ti su taky isti.
10.06.2012 - 10:30:55
00
Dynatom, otázka stojí úplne ináč. MTB maratóny sú pre hobbíkov. Keď nebude na maratóne 200, 300, 500 a viac účastníkov, tak nebude žiadny maratón a pretekári (tí čo idú na bedňu) nebudú mať kde pretekať. Tak to je!
Hobbíci sú tí, prečo maratóny sú. Stop time 10 km pred koncom je hovadina.
Stoptime musí byť povedaný presne dopredu.
Myslím si, že aj dlhá trať má byť pre hobbíkov a mrzí ma že ich počet na dlhých tratiach klesá. Je to presne tým čo písal Rado.
Zopakujem ešte raz na pochopenie: Maratóny sú tu preto, lebo na nich chodia hobbíci v hojnom počte a bez nich by "pretekári" nemali kde závodiť.
Toto by si mali uvedomiť aj "pretekári"
Toto je pre mňa mínus bod pre organizátorov.
10.06.2012 - 10:36:00
00
tak tak.. ten stop tam bol hovadina.. ked ak to mali dat do 16tej.. kedze to bolo tak blizko ciela..
zopar foto :)

Prílohy:

DSCN4973.JPG
DSCN4973.JPG 287.5 KiB thumb_up0thumb_down

DSCN4975.JPG
DSCN4975.JPG 291 KiB thumb_up0thumb_down

DSCN4976.JPG
DSCN4976.JPG 279.95 KiB thumb_up0thumb_down

DSCN4980.JPG
DSCN4980.JPG 301.93 KiB thumb_up0thumb_down

DSCN4982.JPG
DSCN4982.JPG 365.07 KiB thumb_up0thumb_down

DSCN4995.JPG
DSCN4995.JPG 263.92 KiB thumb_up0thumb_down

DSCN4997.JPG
DSCN4997.JPG 238.77 KiB thumb_up0thumb_down

DSCN4998.JPG
DSCN4998.JPG 237.76 KiB thumb_up0thumb_down

DSCN5003.JPG
DSCN5003.JPG 233.42 KiB thumb_up0thumb_down

DSCN5016.JPG
DSCN5016.JPG 210.63 KiB thumb_up0thumb_down

DSCN5023.JPG
DSCN5023.JPG 226.36 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil zihadlo 5 dňa 10.06.2012 - 10:45:03, celkovo upravené 2 krát.

10.06.2012 - 10:38:41
00
už som bol aj na bedni,prešov dlha minulý rok,tir kat,ano mám100kg drzosť čo?!:) v serii minulý rok celkovo 11ty, oi...nič moc,ale snažíme sa:)apropo,mám najzdených 5300Km z toho polOvicu v terene, minilý týžden fatran dlhší,ťažší s logickým stoptajmom(ZA MNOU 10 LUDí, NIKOHO NESTIAHLI TERRY BY TO NEUROBILpre par minut.....)(pod 10km/h limit všade, kde som bol)...pozrite si časy posledných 30% na dlhej su velmi blizko diskvalifikácii, KEBY MALI DEFKT KONIEC,no ja som mal rezervu len defkt&plašť......nikto z nás pomalých(! nikde nikdy nechcel aby sa na neho čakalo svyhlasením, tombolu, atd..70KM/5,30stoptimevblate...pred zjazdom...inak inde pišu aby prišlo čo najviac na dlhu...nuž tu bolo 80 asi cez plán... INAK VSETKO OSTATNE SUPER NAJME MIESTNI LUDIA VELMI OCHOTNI!!!!
10.06.2012 - 10:41:15
00
o kolko si prisiel po limite na tu kontrolu ?
10.06.2012 - 10:43:08
00
keyboard_arrow_up