ved jamy neboli take hrozne a dalo sa obchadzat v protismere
vysledky na szc este niesu...klasika
okruh zaujimavy ...ziadne stojky iba zopar tiahlych kopcov ale
horsie to bolo v cieli...tych 5km dolinou neni sranda su tam zradne zatacky a nestastny podjazd pod trat na kilaku a najhorsie nakoniec: dost uzka cesticka na spurt

hej hej, ja ked som zvazoval start tak som odhadoval, ze na to hobicke jedno kolo by som asi kvaltoval tazky prevod na stojku hore z Krajneho a potom na Babulicovom vrchu na konci dediny ten kratky stupak. ale od Krajneho je to IMO rozumnejsie posediacky frekvencne vydrtit - zalezi kto ako slape asi, len odhadujem. ale Babulicov mi pride lepsie silovo zarvat lebo je kratucky. ja tie jamy moc nemusim ked idem do protismeru lebo tam vzdy fuka a nepocujem dobre auta zozadu ak idu - no a kedze to ma ten ***** emental usek do 500 m hadam tak tam pravidelne kohosi chytim v protismere alebo opacne.
inak pravda pravda s tym zaverom - nervozny koniec v tom uzkom zavere nie je nic dobreho - ked tadial chodim takmer obden tak si neviem moc predstavit ako sa tam vobec zmestili s casomierou a organizatormi + predpokladam nejaky fandovia a cumilovia...a do toho premavka este..fuha
ad. to esicko pod zeleznicnym mostom hned za Visnovym..s tym ako bolo vcera vlhko to musela byt ozaj "smakovka". ta dolina je jedna z naj co tu okolo mame na bajk ale osobne by som ju do zavodov nedaval, aspon nie ako finis. ovela lepsie mi pride napr. ta rozsirujuca sa cesta co bola v ramci okruhu ako sa prichadza do Hrachovista na krizovatku zo smeru od Vadoviec.
ale lahko sa mi teoretizuje takto od klavesnice a hlavne som nikdy nic podobne neorganizoval takze to ma aj taku hodnotu asi ten moj nazor :]
11.06.2012 - 07:12:21
00
Na tej doline medzi Cachticami a Visnovym je zaujimave to, ze je tam vzdy vlhko a o niekolko stupnov menej ako vsade inde na okoli. Uz som sa v nej viackrat triasol od zimy, pricom som tam vosiel z 35-stupnovej palavy.
11.06.2012 - 12:09:46
00
Na tej doline medzi Cachticami a Visnovym je zaujimave to, ze je tam vzdy vlhko a o niekolko stupnov menej ako vsade inde na okoli. Uz som sa v nej viackrat triasol od zimy, pricom som tam vosiel z 35-stupnovej palavy.

presne tak, specificke mirkoklima si to tam drzi kedze hned vedla je potok a klenba stromov to vlastne zakryva vytvarajuc skoro tunel
mne sa tam toho roku v januari zadarilo ked bolo vsade sucho dobre spadnut - v dolinke hned pod ustim zeleznicneho tunelu z Cachtickej strany vytekal maly pramienok na mierne klopenu zakrutu a spravil tam krasnu glazuru cez tu celu uzku vozovku - a uz kostrc kostovala ake je to volnym padom dat z vysky 1 m na betonovy lad (samozrejme dlha cyklo bunda a kluce od bytu v strednom vrecku cize som si ich zarazil az kdesi do kostrce...som tam tak skucal a bohoval, ze skoro tunel padol...)
11.06.2012 - 13:01:09
00
Dávam do pozornosti že na szc už sú výsledky.
11.06.2012 - 15:43:55
00
Dávam do pozornosti že na szc už sú výsledky.

jj, som pozeral poobede - priemerka ako hrom a aj na moje prekvapenie solidna ucast v elite kategorii. to museli byt kotle s takou priemerkou. uff
11.06.2012 - 21:22:02
00
Ako pre koho :) dalo sa podľa mňa... len v zjazdoch som sa troška obával že niekto padne lebo v daždi skoro 80km/h po asfalte nie je bohvie čo. Ak by sa niečo stalo pred tebou rýchlo uhnúť nemôžeš a dupať na brzdy taktiež nie..
11.06.2012 - 22:28:47
00
priemerná rýchlsoť je vždy skreslená, lebo to počítajú podľa oficiálnych km, ktoré sú vždy iné ako reálne, pretek samotný mal cca 99km tak si môžte vypočítať reálnu priemernú rýchlsoť
11.06.2012 - 22:41:43
00
Ako pre koho :) dalo sa podľa mňa... len v zjazdoch som sa troška obával že niekto padne lebo v daždi skoro 80km/h po asfalte nie je bohvie čo. Ak by sa niečo stalo pred tebou rýchlo uhnúť nemôžeš a dupať na brzdy taktiež nie..

no uz by som veru mal kdesi skusit zajazdit v baliku ale ked si tak predstavim, ze na tomto kolecku dam sam priemerku okolo 35 km/h max. tak sa mi az nechce verit, ze v baliku by som bol schopny posunut az na 42 km/h :] no, skusit a potom sa uvidi. podla zoznamu vidim, ze tam bol chalan, ktoreho by som mal v poho dat a tiez mal priemer ako hrom tak sa utesujem, ze to je balikom :D
11.06.2012 - 22:47:30
00
priemerná rýchlsoť je vždy skreslená, lebo to počítajú podľa oficiálnych km, ktoré sú vždy iné ako reálne, pretek samotný mal cca 99km tak si môžte vypočítať reálnu priemernú rýchlsoť


to som si vsimol ze vo vysledkoch a propoziciach je vzdy uvedena ina dlzka ako na tachaci a google map

mas pravdu ze to bolo 99km a nie 104 ako je v prop.
12.06.2012 - 16:01:38
00
a nejake fotky z akcie su?
15.06.2012 - 16:09:51
00
http://www.bikerace.sk/merida-road-cup-9-kolo-2015-cachticky-cyklookruh-tatrin/ Vie niekto bližšie info o tomto podujatí ? trasa a atd ?
18.05.2015 - 22:29:33
00
všetky informácie máš v odkaze, ktorý si priložil...stačí si tam otvoriť propozície
19.05.2015 - 10:11:50
00
Nepostrehol som to. Aj sa tam chysta niekto? Startovne zaplatim na mieste vcachticiach na namesti ?
19.05.2015 - 10:57:04
00
minulý rok som tam bol, normálne zaplatíš na mieste... akurát skrátili trať skoro o polovicu, pred rokom to bolo okolo 60km (2 okruhy)
19.05.2015 - 11:04:43
00
Akoze ta dlzka trate pre nelicencovanych ma tam uz x rokov demotivuje. To sa neoplati ani bike vytiahnut :[ Nie som organizator a tak by som rad pochopil preco je pre hobikov problem spravit tiez aspon 100 km.
19.05.2015 - 12:12:29
01
keyboard_arrow_up