No ale tu sa jedná o obvod hlavy tých 60 cm :wink: Nie o priemer :D
19.05.2009 - 15:11:44
00
Kua, to je hanba teda.. :oops:
19.05.2009 - 15:25:35
00
zdravim, nemate niekto skusenosti s prilbami Prowell ? paci sa mi ich vzhlad.. http://www.prowellhelmet.sk/prilby-prowell.html
pripadne aku prilbu by ste odporucili cca do 25-30€ (v exisporte maju BBB elbrus za 25€ alebo Giro inductor za 30€ v akcii, akurat uz maju len na mna velke velkosti tusim, ta BBB mi strasne dobre sadla, len je zas cervena a neladila by :lol: ).. thx..
05.08.2010 - 11:28:51
00
mala otazocka da sa kupit toto aj u nas v nejakom E-shope ? http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=24689 :geek: dik
06.08.2010 - 20:17:09
00
Oživím trošku túto tému. Plánujem kúpiť novú prilbu, lebo stará už pomaly dosluhuje (oťukaná, popraskaná plastová škrupina a po poslednom páde vyzerá, že som ju asi mierne praskol)

Chcel by som investovať max. 80€
Nepotrebujem za každú cenu najľahšiu prilbu, preferoval by som skôr takú, ktorá poskytne dostatočnú ochranu, napr. rozšírenie v oblasti temena.
Ako správny pózer by som uprednostnil prilbu v červenom alebo sivom (kovovom) vyhotovení, napr. farba titanium od Bell, prinajhoršom v čiernom.

Medzi žhavých kandidátov by som zaradil:
Bell Sequence
Bell Variant
Met Terra ( tá sa mi páči asi najviac, v tej matnej červenej :) )
Bell-y sú drahšie, ale viem si ich zohnať za lepšiu cenu, takže by sa zmestili do cenového limitu.

Vie mi dať ešte niekto nejaký typ, prípadne skúsenosti s jednotlivými značkami? Viem, že MET umožňuje výmenu rozbitej prilby za nový model s tým, že zaň zaplatím iba polovicu.
22.06.2012 - 22:56:34
00
Giro Hex, Scott Watu, Scott Groove, BBB Varallo, ...
23.06.2012 - 10:13:28
00
ake máte skúsenosti s Giro Hex
23.06.2012 - 10:34:08
00
Kedze mi sedi tak dobre, aj super vetra, upinanie sa da vzadu polohovat, este som v nej nespadla. Len tipicky problem Gira aj bellu ze tie remienky su strasne tvrde a nepoddajne a trva vecnost kym sa to ako tak nastavi. Oproti Scottu co mam je to neporovnatelne. Ale hlavne ze korpus sedi.
23.06.2012 - 10:50:07
00
Do prilby nemienim investovat majlant a kedze chodim bez nej chcel by som poradit nejaku co max vetra aby som sa nepotil. A tiez nech je lahucka ako pierko a hlavne lacna, len koli predpisom. Alebo neni nejaka napodobenina?
Aku? Tesco? Stoji 10E ale nebudem sa potit pod tym?
23.06.2012 - 11:37:57
00
zaujimavý pohľad :)ja si bez prilby tažko predstávim ísť len do vedľajšiej dediny :D no každý sme iný
23.06.2012 - 14:14:39
00
Zdravím, chcel by som DH prilbu, vyberám zatiaľ medzi Giro Remedy CF a SIXSIXONE Flight s roku 2008, jednoducho zháňam prilbu do max. 140€ ale môže byť kľudne aj lacnejšia ale hlavne nová. K nej aj nejaké bríle.
Diky za rady
13.05.2013 - 22:21:48
00
Zdravím neviete kde v BA máju prilby Mavic Plasma SLR a Catlike Sakana?
25.05.2013 - 09:41:38
00
kto jazdi bez prilby je vazne svojim sposobom hlupy. prepacte za oslovenie. ale uz mam 3 kamaratov, ktory skoncili na JISke pretoze nemali prilbu. kto jazdi bez nej si nevazi zivota. aj ked je technicky zdatny a skvely jazdec...neda niekto autom rpednost na ceste, padne cosi do oci, podmoceny teren pod listim...bum a ucite sa znova rozpravat a chodit...bez prilby vazne ani do obchodu, tie rozdiely su pri zraneniach strasne velke. osobne mam Author SKIFF mal som ju za 27 eur. perfektne mi sadla z pomedzi ostatnych prilieb. ma technologiu in-mold, vankusiky sa daju dat prec a vyprat a je nastavitelna koleckom vzadu. hl. musi prilba sadnut, ale to tu uz pisalo vela ludi :)ak stoji nad 20 eur, uz sa co sa tyka ochrany s tymi drahsimi nelisi..nemam skusenosti s tymi full-helmami, ale klasicke sa nelisia.
26.05.2013 - 20:17:37
00
Ktoru podla vas ?
Catlike Sakana alebo Catlike Vacuum

Prílohy:

0003388_catlike_sakana_helmet.jpg
0003388_catlike_sakana_helmet.jpg 35.42 KiB thumb_up0thumb_down

9629_02_d.jpg
9629_02_d.jpg 66.27 KiB thumb_up0thumb_down

27.05.2013 - 18:02:10
00
kto jazdi bez prilby je vazne svojim sposobom hlupy. prepacte za oslovenie. ale uz mam 3 kamaratov, ktory skoncili na JISke pretoze nemali prilbu. kto jazdi bez nej si nevazi zivota. aj ked je technicky zdatny a skvely jazdec...neda niekto autom rpednost na ceste, padne cosi do oci, podmoceny teren pod listim...bum a ucite sa znova rozpravat a chodit...bez prilby vazne ani do obchodu, tie rozdiely su pri zraneniach strasne velke. osobne mam Author SKIFF mal som ju za 27 eur. perfektne mi sadla z pomedzi ostatnych prilieb. ma technologiu in-mold, vankusiky sa daju dat prec a vyprat a je nastavitelna koleckom vzadu. hl. musi prilba sadnut, ale to tu uz pisalo vela ludi :)ak stoji nad 20 eur, uz sa co sa tyka ochrany s tymi drahsimi nelisi..nemam skusenosti s tymi full-helmami, ale klasicke sa nelisia.

Súhlasím s tebou až na jednu vec, prilba tesne nad 20 eur nebude kvalitatívne podľa mňa na takom stupni ochrany ako nejaká za 60 a viac, no možno sa mýlim. Jedno viem však určite, tie lacné sa drahším ani zďaleka nevyrovnajú vetraním a komfortom nosenia, čo súvysí aj s bezpečnosťou. Prilbu nosím skoro vždy no v letných horúčavách, pri výšlapoch ju nie vždy znesiem na hlave a to nebola najlacnejšia a má aj celkom dobre vetranie (v zjazdoch si ju samozrejme nasadím).
Do prilby nemienim investovat majlant a kedze chodim bez nej chcel by som poradit nejaku co max vetra aby som sa nepotil. A tiez nech je lahucka ako pierko a hlavne lacna, len koli predpisom. Alebo neni nejaka napodobenina?
Aku? Tesco? Stoji 10E ale nebudem sa potit pod tym?

Čo sa týka tesco a pod. "kvalitných" prilieb, tak to snáď len do vedlajšej dediny a pre víkendových cyklistov. Kto berie cyklistiku aspon trochu ako šport a nie len dopravný prostriedok, tak by nad niečim podobný nemal ani uvažovať.
A čo sa týka tvojich požiadaviek lacná, lahká a čo dobre vetrá neexistuje :)
27.05.2013 - 19:28:27
00
keyboard_arrow_up