Zdravím,

Mám problém so zadnou prehadzovačkou. Akokoľvek ju nastavujem, nikdy mi neradí správne v celom rozsahu.

Chcem vopred upozorniť, že nie je ohnuta pätka, ani prehadzovačka. Bowden a lanko sú v poriadku a namazané. Dorazy su nastavene správne. Uz som skúsal aj rozne nastavenia skrutky pri pätke (co meni vzdialenost hornej kladky od kazety), tak isto ju nenastavím v celom rozsahu ani skrutkou na radení (co oddialuje - predlzuje) bowden.
Na najväcsich pastorkoch (1-4) radí v poriadku oboma smermi, potom smerom na mensie pastorky taktiež funguje ale opačným smerom mi stále akoby mešká jeden prevod. Hlavne ak potrebujem preradit len jeden prevod v rozsahu 5-9, tak je to stale na dvakrat, resp. jedeno cvaknutie preradím palcom a druhe sa snažim natlačit palcom bez toho aby radenie cvaklo co sa nie vzdy podari.....
Prehadzovačka mala od začiatku na hornej kladke asi 1,5mm bočnú vôľu, co sa prejavilo tym, ze nefungovala spravne na dvoch tretinach kazety (mešakali prevody). To som vyriešil podložkou pod plechovou krytkou kladky.

Radenie XT 08, kazeta XT 08, prehadzovačka Deore shadow FD-M592, reťaz Dura-ace.

Ked som začinal s MTB mal som 8-rychlostnu kazetu Alivio, radenie Alivio (take co je spojene s brzd. pakami), prehadzovačku Deore a to spolu radilo vyborne oboma smermi. :-(


Este otázka ohľadom Sram X.7. Toto radenie:

http://www.suncycle.sk/sk/produkt/mtb-radenie-sram-x7-trigger-9sp-prave/4482

má kovovú alebo plastovú páčku na radenie palcom? Má to radenie indikátor zaradeného prevodu?
25.06.2012 - 22:16:16
00
tá bočná vôla na hornej kladke má byť. skús iný prehadzovač ;)
26.06.2012 - 14:06:12
00
keyboard_arrow_up