Mam meridu tfs300 2008 na tom hydry od shimana a zadny kotuc pokial sedim na biku tak sucha o jednu stranu,o platnicku.akonahle zidem z biku tak kotuc je v strede.zatial som to vyriesil tym,ze som upevnil koleso do ramu tak aby na volno suchalo o druhu platnicku,cize pri zatazeni je kotuc v strede.
Prosim poradte ako to napravit . Co je tomu na vine ze sa cely kotuc vychyluje pri zatazi kolesa?
18.08.2008 - 20:29:38
00
Mam meridu tfs300 2008 na tom hydry od shimana a zadny kotuc pokial sedim na biku tak sucha o jednu stranu,o platnicku.akonahle zidem z biku tak kotuc je v strede.zatial som to vyriesil tym,ze som upevnil koleso do ramu tak aby na volno suchalo o druhu platnicku,cize pri zatazeni je kotuc v strede.
Prosim poradte ako to napravit . Co je tomu na vine ze sa cely kotuc vychyluje pri zatazi kolesa?


koleso osad tak ako treba treda normalne na maximum v drazke tak ako patri. Uvolni s citom prasa tak aby malo trocha volu a mohlo sa hyba do bokov. Zatlac poriadne na packu tak aby bolo fest zabrzdene a pohyb s prasatom dolava doprava tak aby si "naslo svoju polohu". Ked budes skrutky dotahovat uisti sa ze sa ti pri dotahovani prasa nepohlo, pripadne zopakuj tento postup niekolkokrat dokedy nedosiahnes ziadaneho vysledku. Pripadne mozes este pred stlacenim packy strcit s kazdej strany medzi kotuc a dosticky kusok papiera aby bola medzera medzi nimi vacsia.
18.08.2008 - 21:59:14
00
praveze ked ja to nastavim tak(ci uz prasa alebo koleso),aby ked je bike prazdny nesuchalo ani o jdnu platnicku,tak po nasadnuti na bike(zatazeni) sa kotuc vychli do jednej strany.ked znova zidem dole z biku kotuc je pekne v strede medzi platnickami.zozaciatku my to cinkalo ked som siel po terene alebo sa naklonil dozadu,no teraz to uz necinka ale sucha stale aj po asfalte ked som v sede.ked sa naklonim na predne koleso(odlahcim zadne) tak to suchat prestane
19.08.2008 - 05:20:53
00
praveze ked ja to nastavim tak(ci uz prasa alebo koleso),aby ked je bike prazdny nesuchalo ani o jdnu platnicku,tak po nasadnuti na bike(zatazeni) sa kotuc vychli do jednej strany.ked znova zidem dole z biku kotuc je pekne v strede medzi platnickami.zozaciatku my to cinkalo ked som siel po terene alebo sa naklonil dozadu,no teraz to uz necinka ale sucha stale aj po asfalte ked som v sede.ked sa naklonim na predne koleso(odlahcim zadne) tak to suchat prestane


Nemáš náhodou vôľu v zadnom náboji ?????? Skontroluj.
20.08.2008 - 08:32:43
00
nie vola v zadnom naboji nieje,skusane aj s inym kolesom,koleso dotiahnuje v rame na "fest"
zacalo to tym ze ked som sa naklonil dozadu(za sedacku) tak to cinkalo,teraz to zacalo robit aj pri sede na sedadle, doslova to uz sucha o jednu platnicku.asi to pojde na reklamaciu.
20.08.2008 - 09:16:22
00
po 24 hodinach som dostal bike z reklamacie spet s tym ze je opraveny.vlozili jednu podlozku medzi prasa a ten drziak nan na rame.vraj uz je to vporiadku.samozrejme to robi to iste,pri zatazeni zadneho kolesa to sucha o platnicku.rozdiel polohy kotuca v prasati pri prazdnom biku a zatazenom je aj 1-2 mm.ked chytim zadnu stavbu ramu a kolesa a pokyvem kolesom tak pekne vidno ako sa kotuc zacne pohynat medzi platnickami z jendej strany na druhu.kedze som skusal aj ine koleso(komplet ine koleso) tak to pricine asi nebude,nemoze to robit zadna stavba ramu ?
21.08.2008 - 13:04:36
00
Tak to mas zahadny problem... skontroluj zadnu stavbu ci ju nemas prasknutu :)
21.08.2008 - 14:24:45
00
daktor ideš :P
21.08.2008 - 14:27:26
00
ked chytim zadnu stavbu ramu a kolesa a pokyvem kolesom tak pekne vidno ako sa kotuc zacne pohynat medzi platnickami z jendej strany na druhu.


neviem, ale myslim ze toto moze robit jedine vola v naboji. jednoducho mas bud povolene konusy, abo rozdrbany naboj. ved skus dat tvoje koleso do ineho ramu a musi to tam robit to iste. a ked si skusal dat do svojho ramu ine koleso, a robilo to, tak asi aj to ine koleso malo v naboji volu....:-P
21.08.2008 - 14:29:34
00
no v druhom biku to ide normalne,vola v naboji nieje,to by som citil ze to beha v naboji.
21.08.2008 - 14:33:50
00
Ak je vsetko v poriadku a podla toho co pises to tak znie, tak asi nemas problem... Mal som v rukach viac TFS 300 D merid a ani na jednej sa nevyskytlo nic podobne...
daktor ideš
Diagnostikujem :D
21.08.2008 - 14:41:40
00
u meridy na to ideš s tou diagnostikou dobre nie nadarmo bude s teba Pán doktor :P
21.08.2008 - 14:43:13
00
poriesil si to uz, mam presne podobny problem na svojom Giant-e, proste jedneho pekneho dna to zacalo suchat pri zatazeni, teda ked sedim a slapem, skusal som nastavovat aj prasa, aj konusy aj naboj pozerat aj zadnu stavbu, tak uz neviem. nechapem tomu, pri zatazeni sa proste zadne koleso mierne vyhne do jednej strany a mierne sucha o kotuc, len je to neprijemne a mne to dost vadi...
02.08.2012 - 00:01:33
00
keyboard_arrow_up