tak som to nejako nastavil. Vlastne zo vsetkeho trochu som pristavil tj. horny doraz na minimum, medzeru z hora na minimum, skratena retaz o dva clanky a na oravaku to pomohlo, az v zaverecnom zjazde mi padla dva razy (od cca.30ho km sa mi retaz na lahkej pile nabalovala na kolecko a zasekavalo mi to kluky, dalsia anomalia netusim dovod ale ram mi to pekne oskrelo a strata min.5minut a tie nervy). takze nejake resume je take ze sram 2x10 je extremne citlive na spravne nastavenie presmykaca (asi ako vsetko :D na tych nasich cajcigloch.....
13.06.2012 - 20:43:23
00
ak sa ti retaz nabalovala robilo to blato na zuboch alebo zodraty prevodnik..
chvilu som to ignoroval , nakoniec mi natiahlo retaz na maly prevodnik, az mi praskla pruzina v saltri a siel do kosa
13.06.2012 - 20:47:12
00
ak sa ti retaz nabalovala robilo to blato na zuboch alebo zodraty prevodnik..
chvilu som to ignoroval , nakoniec mi natiahlo retaz na maly prevodnik, az mi praskla pruzina v saltri a siel do kosa


no ja som si nechal vystriekat bike za amfikom v malatinej ale nepomohlo,tak som tocil na tazkej az po vendelina, tam som podradi , modlil sa a pomohlo :D
13.06.2012 - 21:26:04
00
jj aj mne to pomohlo na dubnicaku 10 a na dalsom maratone v sk raji sa mi to urvalo..salter aj mala pila sli na odpocinok
13.06.2012 - 21:38:08
00
tak 2 dni som sa to snazil zas nastavit a prdborovu. objednal som novy presmykac... nemam nato nervy, uz ani hore ani dole. mam pocit ako keby bolo voditko vyhnute (na orave retaz nepadala a dobre mi radilo az do padu tak sa tam mozno uz definivne nieco ohlo
15.06.2012 - 09:38:34
00
Tak aby som to tu ukoncil, teda dufam :). Presmyk vymeneny za novy x0-lak, vsetko funguje ako ma. Nafotil som len ten stary a v porovnani s novym je vnutorna strana presmyku ohnuta k ramu tj. strana co dvyha retaz.

http://ulozto.cz/xUQ8eXz/cimg7594-jpg
ulozto.cz
30.06.2012 - 21:51:41
00
tak problem sa objavil zas a nie a nie to spravit. vcera na 24hodinovke som to nechal dva krat nasteluvat odbornikom v servise, vytrapili sa, trochu tomu pomohli, pada to menej ale istota to neni. Jednu radu mi vsak dali, kedze som mal predtym na rame shimano veci tak aby som si kupil shimano presmyk ze tam moze byt rozdielna geometria kedze ramienko nekopirujme pekne velku pilu po obvode ale vzdalujeje sa mu. Stretli ste sa s takym niecim uz, ze by geometria ramu nesedela pre shimano a sram???
08.07.2012 - 20:45:59
00
Mozno zbytocna otazka a retaz si dal 10?
09.07.2012 - 20:08:46
00
jo jasne. uz som tu prvu pre istotu aj vymenil a nic :(
09.07.2012 - 20:09:24
00
Ahoj, je uplne jedno ci tam mas smyk shimano alebo sram je to kompatibilne.

Neda sa ten smyk posunut este viac dole? Podla foto by to este o par mm mohlo ist ako na to pozeram.
Skus to dat uplne na max dole ako sa len da a musi to fungovat.
A kedze mas aj 10 speed retaz tak uz fakt neviem :/
10.07.2012 - 01:11:22
00
Tak sa mi to podarilo vyriesit. Evidentne neni jedno ci tam je Shimano alebo Sram presmyk. Do tretice som kupil presmyk shimano xt a aj retaz shimano xtr 10speed. Radenie funguje ako hodinky, celkovo sa radenie aj v zadu na kazete uclovecilo zo shimano retazov. Daleko lepsie kopiruje shimano presmyk velku pilu a aj nema ten "zbytocny" odsek v predu hore. Takze tak. dik za rady, konecne si mozem uzivat jazdenie a neriesit vkuse padajucu retaz :D
03.08.2012 - 09:30:43
00
keyboard_arrow_up