JA si práve myslím že tn karbon dosť pomoze :-D...No kamos hovoril práve o kolesách karbonových...On si kupil kolesa za 1000ecok takze tam to uz asi cíti.....Inak ja mám plášte rubino pro slick ...A zdajú sa mi velmi dobre
05.08.2012 - 08:46:23
00
Ono je to ťažko. Používam plášte Maxxis Courchevel 3c a defekt dostanem v priemere raz za 500 km. Predtým som používal Bontrager R1 a periodickosť defektov bola rovnaká.

Treba priznať, že jazda na odpruženom MTB je komfortnejšia. Na cesťák si treba zvyknúť. Hlavne prispôsobiť techniku jazdy.
05.08.2012 - 08:59:09
00
By si sa divil ako je všetko cez karbonové kolesá cítiť a ak máš troška lepší rám ktorý nie je len na vozenie ale dá sa na ňom pretekať (myslím tým že to nie je žuvačka) tak ťa vytrasie rovnako ako dáky hliník možno trošku menej ale stále vytrasie kor keď tam dáš galusky a nabúchaš ich na 15bar....
Ale taká merida robí mäkké/pohodlné karbonové rámy.. viem že mäkký nemusí znamenať pohodlný....
05.08.2012 - 09:00:58
00
Angel1: to ako keby som ja pisal po mojom prvom vyjazde na cestaku tiez defekt, ale od vtedy nic, a casom sa to vsetko zlepsi budes si viac verit aj na rozbitejsich cestach a k tym prevodom ja mam 28 vzadu a rozmyslam dat tam nieco vacsie, lebo pri prudom stupani nad 12% mam dost velke problemy
05.08.2012 - 10:14:16
00
no myslim ze nad 12% uz maju problem vsetci :))) tam ti uz skor pomoze 3 pila ale ja by som to nemenil, 34/28 staci, zas take dlhe prudke kopce tu nemame ze by sa to nedalo na kuse vyslapat
05.08.2012 - 10:18:01
00
na diery a záplaty si zvykneš, akurát na ktoré si asi nikdy nezvyknem je úsek medzi šalkovou a ponikami v smere zo šalkovej, ked si zo ZV určite poznáš ten úsek kde ma ide poraziť na cestáku... bolesť chrbta môže ale nemusí prestať, celu jednu sezonu ma bolel, pomohlo az to nastavovanie biku v BIKEPRO, BGFIT sa to volá myslím. od vtedy nebolí.. a defekty mám minimálne, keď boli ULTRA SPORT pláśte zodraté vtedy to začalo vela, kúpil som GP4000s a odvtedy som len na jednej jame sekol obe na raz ale to som mal podhustené /zabudol som prifuknut doma ://
05.08.2012 - 10:49:16
00
no myslim ze nad 12% uz maju problem vsetci :))) tam ti uz skor pomoze 3 pila ale ja by som to nemenil, 34/28 staci, zas take dlhe prudke kopce tu nemame ze by sa to nedalo na kuse vyslapat


Tak to už zase nie. Tretiu pílu na cestný, to si radšej dám na horský tenké sliky. Podľa mňa kopce na Slovensku sa dajú v pohode zvládnuť aj na 34/25 a niektorý borci v pohode dávajú aj 39/23. No a pre toho, kto sa nerád trápi do kopcov, nech si dá radšej do zadu 29 ako tretiu pílu dopredu.
05.08.2012 - 11:48:06
00
Teraz k obutiu:
ako som pochopil su plaste, plastovky a galusky. Ja mam urcite rafik plastovy, takze galusku tam nedam, ale plastovku by som mohol? Inac Schw. Lugano nemaju ochranu proti prierazu, maju 50 EPI (co ani neviem co je ...ale znie to malo) a su tazke. Urcite ich vymenim. Otazne je, ci plastovka na moju vahu je dobra volba, alebo radsej plast s nejakou poriadnou ochranou, napr.:
http://www.pneu4bike.eu/shop/product.php?id_product=54


Presne tak, plášťovka pasuje na klasický ráfik, na ktorý obúvaš plášť s dušou. Na galusky potrebuješ už iný ráfik. O váhu jazdca sa nemusíš obávať akurát tak pri pevnosti ráfikov a rámu, ktoré sú stavané na určitú nosnosť a tých tvojich 100 kg to určite zvládne. Jediné na čo má tvoja váha vplyv je rýchlejšie zjazdenie obutia, keďže je tam väčšie trenie, to je tvoja jediná nevýhoda, ale to máš jedno čo máš obuté. Tu si treba postupne vybrať už len medzi plášťami a ich životnosťou, ktorú si sám odskúšaš počas jazdenia.
05.08.2012 - 11:52:56
00


... porovnávať full a cesťák je odveci (cesťák je lepší :P ).


Toto tvrdiť na domovskom fóre s názvom MTBiker.sk je ako vykrikovať na hlavnom námestí v Teheráne že judaizmus je lepšie náboženstvo.

Keď už sme pri tom judaizme, ako hovorila jedna moja stará suseda-židovka, človek si zvykne aj na koncentrák. Čo už je potom zvyknúť si na nejaký blbý cesťák! Nie?
05.08.2012 - 11:57:26
00
Toto tvrdiť na domovskom fóre s názvom MTBiker.sk je ako vykrikovať na hlavnom námestí v Teheráne že judaizmus je lepšie náboženstvo.


No lenže tu si vo vlákne cestná cyklistika a tu je to dovolené a priam sa to vyžaduje.
05.08.2012 - 12:16:33
00
To vlákno je tu ako hosť a hosť by sa mal k svojmu hostiteľovi správať slušne a nie sa nad neho vyvyšovať. Keď som niekde v podnájme, musím s tým počítať.
05.08.2012 - 14:09:08
00
ono aby sme ostali aspon trosku pri teme tak co sa tyka plastoviek aj tie maju ochranu proti prierazu (navysenim vlakien na stvorcovy palec )len su drahsie , na zaciatok skus radsej plaste s ochranou proti prierazu + montpaky pre pripad vymeny duse :) , ono raz mi povedali ze sa musim naucit aj jazdit a potom bude defektov menej a je to pravda , ak budes furt chodit po bordely hlavne v meste tak mas zarucene zvysenu frekvenciu defektov , u mna cim viacej jazdim myslim roky tym menej defektov mam posledny som nakupil este na mojich michelin plastoch vpredu, kde som vymietol jamu a cvakol som dusu a bolo to v zjazde a v zatacke :D
05.08.2012 - 20:30:09
00
podla mňa čo sa týka defektov raz dostaneš hneď a potom nedostaneš aj keď chceš je to len o náhode, takže to by som ja neriešil a čo sa týka zmeny je to len o zvyku takže by som tu nič takéto neriešil byť tebou ale by som jazdil a jazdil a na všetko prídeš sám
05.08.2012 - 20:34:21
00
Ja jazdím tento rok Mavic a mám 3t km bez defektu. :bow:
Pokazil to tento piatok už som bol 3km od od domu ked som počul približujúcu motorku strašnou rýchlosťou podla hluku, bolo to na obchvate. Uhol som pudom sebazáchovy za bielu čiaru na krajnicu. Moto prefrčala -fakt neviem ani farbu a pocítil som ,že som zadným kolom niečo tvrdé prešiel. Nestačil som domyslieť : "to bolo na defekt" :punch: a bol som na ráfe
Takže treba sa držať od krajnice dalej. Inak duša 4 diery Vyhodil som ju, ale plášť bez ujmy. :y:
05.08.2012 - 21:12:50
00
Odvtedy, co fukam na maximalny povoleny tlak, defekty sa mi vyhybaju. Minuly rok 7000km na Continental Ultra Sport bez jedineho defektu. Samozrejme sa treba divat, vyhybat sa bordelu. Ale aj tak som chytil slusne diery a skaly (na ceste, ktorou som casto prechadzal bol aj cisty strk s velkymi kamenami.. a nic).
Tento rok s GP 4000S taktiez bez defektu :) Raz sa mi podarilo zavesit za nakladne auto (okolo 60km/h), v tej chvili clovek pred seba velmi nevidi (skaly, diery, atd). A zrazu mi silno treslo kolesom v zadu (akokeby som narazil do velkej skaly). Cakal som nie len defekt, ale aj nieco horsie s kolesom... a nic :D
Samozrejme, nemam (zatial nastastie) 100kg, urcite to zalezi aj od toho (za to ma moj bicykel okolo 12kg :( ). Ale kedze jazdim vacsinou sam, tak nemam problem mysickovat. Naco mam prejst cez dieru, ked ju mozem liznut, nie?
05.08.2012 - 21:37:31
00
keyboard_arrow_up