DEMA HORAL ALTO MTB maratón + HORAL TOUR

12.08.2011 - 14.08.2011
9. kolo - Cyklomaratónska séria
5. kolo - Inter Mountain Series
8. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Etapové preteky
Svit (Slovensko)

Propozície, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (48)
alena zdravotackaalfiretoAndobikerandrej25bukobykiviCraObsftakopyskhajtmanicemanivliizojazijfabjniJožoŠjurajko1975killergKroko21krtko333kubaslazik22ltomajjermajki666Mamelamartinantoni13martinko76matotopemike007miropesPajoncekPipikovicPupokRamolamRaverrichardleRichi2909Robert1RoboKRoflexromanxRudy79simon97Tomino115Yourselfzihadlo 5zuzu3011
Horal (tour) opäť nesklamal a potvrdil svoju reputáciu veľmi kvalitného preteku. Piatková etapa preverila kondičku, sobotná morálku a nedeľná etapa zas technické zručnosti všetkých pretekárov.

Z môjho pohľadu to vyzeralo asi takto: V piatok to bolo fajn ale chytali ma ku koncu silné kŕče, v sobotu sa mi šlapalo výborne ale za Liptovskou Tepličkou som zle odbočil a nadišiel si cca 8km(šiel som podľa bielej šípky z bežeckého maratonu. Nenapadlo ma na ceste hľadať aj inú keď už som jednu videl). Trochu to podkopalo morál ale šiel som ďalej až po poslednú občerstvovačku, kde som to celý fialový od zimy zabalil. V nedeľu to bolo už len pohodové vozenie po klzkých koreňoch.

Z môjho pohľadu super akcia. O rok určite zas! :)
13.08.2012 - 22:31:42
00
Potvrdzujem, dokoncil. Zaverecne korene s problemami, ale dal ich :-)


na korene som mal prilis tvrde pneumatiky, to nic nedrzalo :D a ked bol tak blizko ciel, tak som si povedal ze uz to dako zidem a nebudem penu sfukavat...ale bola to sranda, ako vsetky zjazdy, kde som sa len modlil nech ma nik nesunda zozadu, lebo predsalen som siel dole vyraznejsie pomaly....inak to bolo v pohode cele :)

a hej, som ten cvok co to siel na cyklokrosovom :D dakujem za slova uznania :)
13.08.2012 - 23:04:03
00
Prispejem aj ja svojou poklonou k organizacii tohto podujatia. Z mojho pohladu to takto vyzera, ked to robi biker, pre bikerov. Dakujem za skvele zazitky a je mi luto, ze mi pracovne povinnosti nedovolili nastupit na prvu etapu, potom som uz nebol motivovany ist aj tretiu, kedze to vyzeralo vselijako.
Absolvoval som aspon sobotnajsiu Lejzi trat, co mi stacilo na "zarucenie zazitku". Ako bonus som dokonca obdrzal moznost zazitku navyse, takze sa tesim na pohlad na Tatry z vtacej perspektivy :)
HORALa budem urcite s radostou odporucat kazdemu spravnemu bikerovi a bajkerke ;)
Nedelne XC som aj ja fotil, ale len teraz sa chystam stiahnut fotky do pc, takze ak ich trosku roztriedim, dam ich na web a link zverejnim ;)
13.08.2012 - 23:11:53
00
Potvrdzujem, dokoncil. Zaverecne korene s problemami, ale dal ich :-)

Dokoncil :muscle: toto uz boli korienky kusok pred cielom

Prílohy:

foto_48x.jpg
foto_48x.jpg 378.26 KiB thumb_up0thumb_down

13.08.2012 - 23:33:14
00
cyklokrosar dokoncil a odmenou mu bola druha cena v tombole. blahozelam :)
13.08.2012 - 23:54:50
00
Tak ma este napadlo ci neviete niekto ako dopadli nakoniec ti dvaja co sa v piatok zrazili? Ci to boli ozaj len odreniny? :^)
14.08.2012 - 00:59:51
00
zalialo ma asi na 2krat, ale vibram to zachranil :D - pridavam par fotiek hadam niekoho potešim ;)
https://picasaweb.google.com/106340235941508448718/Horal2012?authkey=Gv1sRgCN-ejOPI48nSag


fajn fotky - zopár ich je aj v reporte , snáď to nebude prekážať :)
14.08.2012 - 01:10:35
00
Nejaké fotečky nie sú? Videl som par ľudí fotiť. Na pamiatku z prvého môjho Horala by som bral :)

K už spomínaným piatkovým fotkám z Kráľovej hole pribudli na našej FB stránke sobotňajšie zo štartu KREJZI. Postupne budeme pridávať ďalšie.
14.08.2012 - 07:40:53
00
Tak ma este napadlo ci neviete niekto ako dopadli nakoniec ti dvaja co sa v piatok zrazili? Ci to boli ozaj len odreniny? :^)

ten čo pálil zhora dole tak sa už v nedeľu bicykloval :) a ten druhý čo ešte len stúpal na KH tak pokračoval normálne v etapáku.
14.08.2012 - 09:06:01
00
Absolvovať Horal Lejzi som mal morálny záväzok. Pred dvoma rokmi som sa v deň štartu prehlásil na Senzi. Vlani som mal zlomenú ruku, izi mi poslal štartovný balíček s mojím číslom (ešte raz vďaka), tak sa nedalo neprísť. Aj keď .. pred dvoma týždňami v Málinci pri tlačení na poslednom stúpaní v úpeku som sa zaprisahával že sa môžem na Horal .... :lol:
Prešiel týždeň, zavolal Tomáš a bolo vymaľované. :D
V piatok ráno som naložil "dupačov" Tomášov :P (tmaxa s dynatoma) a nabrali sme smer Pusté pole.
Tu mám jedinú malú výtku k organizácii. Doprovod si tu nemal čo kúpiť jesť a ostal hladný. :(
V sobotu na Lejzy. Parametrovo (73km/2100m) to mal byť môj doteraz najťažší maratón.
Nakoniec to bolo celkom fajn. Išiel som si svoje tempo. Problém bol akurát, keď začalo na 30-tom km husto pršať. Pomaly som prestal vidieť. Po skúsenostiach z Partizánskeho išli plastové sklá z okuliarov dole, ostali len klipy a potom sa už dalo.
Značenie dobré. Regulovčíci boli skoro všade. V tom daždi im patrí moja vďaka, boli tam, a povzbudzovali aj nás vzadu.
Občerstvovačky super, aspoň na chvíľu som sa zastavil na každej.
Vo Vikartovciach (20km pred cieľom) som na občerstvovačke stretol premrznutých Icemana s Romanx-om viac-menej rozhodnutých to vzdať. Čakali že ich podporím. :lol:
Občerstvil som sa (trúnok som odmietol :rofl: ) a v pohode sa pustil do stúpania. Týmto som presvedčil oboch aby dokončili. :) Neskôr ma po polovici stúpania obehli a stratili sa za obzorom.
Trochu hore dole, bolo už blato aj tam kde sa predtým "prášilo". Napriek tomu to bolo všetko zjazdné.
Stúpanie na záver sa dalo a tak isto posledný koreňový zjazd. Bolo to ľahšie ako ten úpek v Málinci :D
Organizácia super. Občerstvovačky a ich obsluha super. Čistenie biku v pohode (nemal som radu). Značenie bez problémov. Regulovčíci super.
O rok znova. :y:
14.08.2012 - 09:07:47
00
Ja som radu nedostal a v rade som nestál.
14.08.2012 - 10:21:48
00
Nejake fotecky mam aj ja: https://picasaweb.google.com/106521326083448140697/HoralTour2012

Slubene video (4:33) z 1.etapy: http://www.youtube.com/watch?v=ttycrGwdm2Q&feature=youtu.be&hd=1

Nic moc, ale pre predstavu pre tych, ktori vahaju ci ist Horal Tour... Posnazim sa co najskor spracovat aj 2. a 3. etapu :-)

EDIT:
2. etapa (6:52) - 43km Senzi: http://www.youtube.com/watch?v=SgR6Huh-DHw&feature=youtu.be&hd=1

3. etapa (7:56) - XC: http://www.youtube.com/watch?v=JDAQI7ONx7s&feature=youtu.be&hd=1
14.08.2012 - 11:09:37
00
Vsetko uz bolo povedane a pochvalene bikermi predomnou a v tmaxovom reporte - nezostava nic ine len so vsetkym suhlasit, predsa len vsak citim potrebu nieco napisat a podakovat:

Horal je proste parada. Nieco ako Vianoce pre bikerov. ;)
Tento rok som sa prvykrat odhodlal na cely etapak Horal Tour a nelutujem ani trocha.
1. etapa stupanie na Kralovu holu pekne nastartuje etapak, preveri sutaziacich a zhruba urci kto na co ma. Velmi sa mi lubilo to zazemie na starte a celkova atmosfera. a samozrejme cigani v osade spravili basavel ako sa patri :party:
2. etapa je klasika - krasna a tazka, kazdy si musi siahnut na psychicke ci fyzicke dno ale zaroven si nechat este trocha sil na trojku
3. etapa je uzasne zabavne a technicke XC kde v kazdom kole akosi zazracne najdes silu ist do dalsieho, dokonca mas (subjektivny) pocit ze zrychlujes ;)

A k Horalu presne patria aj trocha tazsie poveternostne a terenne podmienky - proste to nie je "peříčko" mojich domovských Malých Karpát ale drsná horalčina ;)
Niekedy vyjde termin na krasne letne pocasie ale blato na trati, niekedy prsi uz 3 dni pred pretekmi, tento rok bola trat maximalne sucha az kym nezacalo v polovici sobotnajsej etapy prsat.
Vdaka fantastickej organizacii, casomeracom, obcerstvovackam, regulovcikom sa vsak da zvladnut kazde pocasie a kazde podmienky, ktore priroda pripravi. Moje velke DAKUJEM patri kazdemu co sa podielal na profesionalnej organizacii tohto etapoveho maratonu.

Pripomienky mam iba minimalne a smeruju ku skvalitneniu do dalsich rokov:
- Pri stupani na Kralovu Holu treba dorazne upozornit ludi, nech sa v stupani drzia vpravo pretoze kym niekto stupa hore iny borec si tu huci dole aj 80-kou a v takej rychlosti nema sancu zareagovat ak mu niekto skrizi cestu. Tento rok sa tam uz hore na asfalte skaredo zrazili dvaja cesi, nastastie sa nic vaznejsie nestalo.
- na startovnom cisle (nie iba na profile trate k 2. etape) by mal byt uvedeny SOS kontakt.
- chybal nejaky stanok kde by sa servisovali a predavali zakladne bike komponenty, predsa len za tie 3 dni sa moze vselico stat a nie kazdy nosi svoju komplet dielnicku so sebou.. ;)

Tak o rok dovidenia! :)

PS. tato fotka sa mi paci, je z takeho kamenisteho zjazdu do Sumiaca a je to jedina chvila pocas tych troch dni ked nam na chvilu zasvietilo slnko :)

Prílohy:

wp_000223.jpg
wp_000223.jpg 127.28 KiB thumb_up0thumb_down

15.08.2012 - 16:51:56
00
hehe dynatom, tmax, romanx...jaka to nahodicka :-D
15.08.2012 - 16:55:34
00
dynatom to supuje.. zadne koleso vyzera byt mierne nad zemou ;)
15.08.2012 - 17:01:21
00
keyboard_arrow_up