nitra=dolomity bajk= to nie je az tak daleko,maju testovacie sedla
tak hybaj tam...
a sirku kosti na prdeli si vies zmerat doma aj sam,alebo ti to zmeraju v spesule v nitre free...
dost zaujimave,ze ako teraz jazdim nonstop a nesedelo mi sedlo 143 ale chcel som 150-155...tak po posunuti sedla smerom dozadu o mikrometrazny kusok mi sedi,a kosti ma nebolia vobec...to mi je ale zadaha :D....
15.08.2012 - 12:24:06
00
by som povedal skor naopak, ze ked ho posunies dozadu, tak sa ti vlastne zuzi a dopredu rozsiri, nie? :) presne aj to asi vela robi, pretoze sa vela krat pristihnem ako si sadam viac dopredu resp. dozadu a vzdy som po chvili aj tak ritou niekde inde :D
15.08.2012 - 12:51:08
00
by som povedal skor naopak, ze ked ho posunies dozadu, tak sa ti vlastne zuzi a dopredu rozsiri, nie? :) presne aj to asi vela robi, pretoze sa vela krat pristihnem ako si sadam viac dopredu resp. dozadu a vzdy som po chvili aj tak ritou niekde inde :D
vsak tam je ta zahada,takisto som cestoval s ritou
15.08.2012 - 13:05:14
00
Ja som mal presne ten isty pocit ked som sedel na lacnom meridackom sedle co bolo k bajku :) Skusal som aj nejake Selle Italia (bez diery) - to iste .. Po vymene za Specialized sedla (Toupe alebo Phenom), istu dobu aj SSM SKN ziaden problem. Podstatne je ze na inom type sedla (tvrdsie, diera v strede, spravna sirka) sedis viac na kostiach ako na onej bolavej oblasti, sice tie kosti budu chvilu dost boliet, po case to prejde (a hlavne je to uplne iny typ bolesti ako to co popisujes). Takze ako ostatni odporucam pozicat si nejake Specialied sedlo a potom kupit bud take alebo nieco podobneho tvaru (Spesl zozenies asi najlahsie, z nejakeho testovacieho obchodu alebo od niekoho co ho jazdi)
15.08.2012 - 13:36:37
00
a moje "obsuchovanie" je sedlom, gatami, alebo poziciou v sedle?
15.08.2012 - 13:48:53
00
Mne sa par krat stalo, ked som isiel dlhsie cestne tempo na trekingovom bicykli s pohodlnym sedadlom (makkym) tak sa ma boleli sedacie casti pri slabinach, resp. na castiach kde sa sedacie kosti opieraju o sedadlo.
Na horaku sa mi ohlo sedadlo po pade a tak som bol nuteny nahodit na Horala toto "pohodlne" sedadlo z trekingu. Po 3 hodinach na prvej etape ma boleli sedacie casti znova (objavili sa aj pluzgiere), nastastie pri pretekoch som bolest necitil ;-) Teraz je treti den po Horal Tour, bolesti a pluzgiere skoro zmizli, ale este to nieje 100%. Pritom ked som isiel 5 hodin na cestnom bicykli s relativne tvrdym sedadlom Fizik Aliante Gamma tak nic (mal som ho radsej nasadit na toho Horala...). Aj na horaku co som mal doteraz lacne cestne sedadlo 4ZA Stratos bolo v pohode.

Objednal som teraz na horak Ritchey WCS Contrail sedadlo tak som zvedavy, malo by sa podobat na to 4ZA co som mal predtym.
15.08.2012 - 15:07:43
00
pardon pardon ! :x , pisem blbost, nevedel som co je slabina
Mne ide o mesto *ehm* na vnutornej strane stehna vo vyske mojich *ehm* semennikov :$
15.08.2012 - 15:15:38
00
Skus Specialized Toupe, Alias, Phenom. Ja som z Meridy Scultury daval povodne sedlo Selle Italia po podobnych problemoch hned po 1-2 jazde dole. Teraz tam mam Phenom (nan som zvyknuty aj na horaku) a parada.
15.08.2012 - 16:24:56
00
a moje "obsuchovanie" je sedlom, gatami, alebo poziciou v sedle?


Mam presne ten isty problem a chystam sa ho riesit kupou klasickych cyklistickych nohavic s vypchavkou (po dlhsej jazde ma boli aj zadok) len sa k tomu nejak neviem rozhybat. Tiez, hlavne kym ta vnutorna strana stenien a semenniky nie su az tak zvyknute na obsuchovanie tak su ako v jednom ohni (zalezi tiez ci mam na sebe slipy, boxerky atd).
Ze je to gatami viem preto,lebo som kupil "zalozne" gate (iny material a viac priliehaju v tych miestach) a pri tych som myslel ze mi odpadnu gule uz po cca 30tich kilometroch
17.08.2012 - 21:05:35
00
Ja mam Specialized Phenom na MTB (sirka 155) a na road som kupil Specialized Riva road (taktiez 155).
Mne ta sirka vysla na merani, vola sa to Body Geometry. to MTB stalo cez 100 EUR, lebo na nom jazdim najviac a road stalo 33 EUR - take lacne, lebo cestu jazdim malo.
17.08.2012 - 21:53:12
00
ja mam selle italia s dierou len 135 a nič ma nebolí --maximalne mi stŕpne pták a vajcia...ale 1-2 min zo sedla a je to v poho.....pravda je že nerobím 100km štreky
a to trpmutie si aj žena v poslednej dobe pochvaluje
17.08.2012 - 22:19:37
01
ako prebieha meranie tych inkriminovanych kosti u odbornika? dufam ze ziadna tucna asistentka so sublerou v ruke a ternky na clenkoch :D vazne da sa to odmerat aj doma a ako? a aku sirku sedla treba zvolit k nameranej hodnote?
17.08.2012 - 23:49:36
00
posadis sa na taku podlozku s gelom a potom zmerias medzeru medzi dierami, ktore tam otlacia kosti panvy
http://www.specialized.com/specs/spec.jsp?speccode=bodygeometrysaddles
18.08.2012 - 00:42:24
00
Sedlo sa vybera hlavne podla dvoch zasadnych parametrov: tvrdost a sirka. Kazdy ma inu sirku panvovych kosti a podla toho treba zvolit aj sirku sedla, existuju sposoby ako sa toto da zmeriat (vid prispevok vyssie) a vybrat tak spravnu sirku sedla. Co sa tyka tvrdosti to je individualne, ale z mojej skusenosti dobre zvolene tvrde sedlo je pohodlnejsie ako makke.
18.08.2012 - 07:50:55
00
Jednoducho si to zmerias aj bez specialnej podlozky. Zober si tvrdu stolicku, daj si na nu nejaku makksiu podlozku, napr maly vankus(alebo len mierne calunenu stolicku) na to poloz A4 papier a sadni si na to.. Pekne sa ti tam otlacia kosti a mozes si ich odmerat. Obe jamky osovo. :)
18.08.2012 - 14:25:31
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Sedlá)
keyboard_arrow_up