Kellys Green bike tour

18.08.2012 - 19.08.2012
5. kolo - Na bicykli deťom
MTB maratón
Cestný beh
Bratislava - Partizánska lúka (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Reportáže
Zúčastnených bikerov (47)
armourAskijkobluesmanbonfoDomestikdrifter_00Enemyhirwilshunt3riron.hidejamajkajanoheftyjjsanKaskajakenttaurkepoMagicMamutkomanik-zamariana88matts41maxxspmijatMikeemilsumobbymomusomotiioborpatooopatronpetkoBPeto02quoman1sano.tsinko8888stawosteve25SueTomino115Tommy911vlsuxemanpetyojozuzu3011
tak po 1. Nepytal som sa to teba.. po 2. mal som asi na to dovod, prečo ho mam vypnuty .. a po 3. nabuduce skus poprosit aby boli všetci okolo teba ticho, aby ti nahodou nezačalo liezt niečo na nervy.

Ako ja fakt neviem kam to speje.. ked si ludia začinaju všimat taketo maličkosti.. a ešte to potom rozoberat aj na fore :)
20.08.2012 - 18:23:44
00
ak som niekoho na singlači brzdila tak sa ospravedlňujem, určite to nebolo úmyselne, keď som si všimla za mnou viac jazdcov tak som uhla nabok a nechala všetkých aby ma predbehli...a zpredu sme štartovali preto aby sme nemuseli hneď v prvom kopci tlačiť bike...
20.08.2012 - 18:46:13
00
ak som niekoho na singlači brzdila tak sa ospravedlňujem, určite to nebolo úmyselne, keď som si všimla za mnou viac jazdcov tak som uhla nabok a nechala všetkých aby ma predbehli...a zpredu sme štartovali preto aby sme nemuseli hneď v prvom kopci tlačiť bike...


Kajuš,
podľa mňa sa nie je za čo ospravedlňovať, jazdíš prvý rok a že si išla pomalšie singláč ako jazdci za tebou je normálne na Tvoje odjazdené km. A hlavne si myslím, že sa dá aj na tom singláči obehnúť ak je niekto šikovný :) a pokiaľ ide o miesto okolo 500, tak sa už fakt nie je kam nahánať, teda aspoň podľa mňa.. nič si z toho nerob!
A mimochodom sú jazdi čo si na štarte ani nepostoja, ale na drzáka si prehodia bike a idú z prvej rady.
20.08.2012 - 18:56:23
00
"Aj napriek tomu, že trať poznám, netrafím singel, ktorý nejaký dobrák musel preznačiť..."

Ja som isiel par minut po nej a ta odbocka bola riadne znacena dlhou pasovinou aj sipkou, vid. video v case 6:32 -> http://youtu.be/Kvw-LCW1PT8?hd=1&t=6m32s

Ale verim, ze to v tej rychlosti mohla prehliadnut, kedze hlavna ide vlavo ;-) Keby som tu odbockuminul ja, tak si to dalej prasim na cervenu a na povodnu trasu by som sa napojil po singli, kedze tam nebol ziadny regulovcik.... mozno by to bolo aj rychlejsie :-D


stalo sa mi to iste, naozaj to tam nejaky "dobrak" preznacil. Sli sme traja v skupinke a kellys pasky boli navesane na cete dolava, aj sipka bola natocena na ten smer tak sme tam samozrejme aj odbocili. Po par sto metroch mierneho zjazdu slo oproti zo 5 bikerov co tiez zle odbocili, zmizlo aj znacenie, museli sme sa teda vratit a skusit ten singel ktory bol spravny. Maraton som isiel prvy krat a trat som vobec nepoznal, je mozne ze "domaci" zamierili automaticky na singel.

Inac super akcia, az na ten start. Stal som asi v 5-tej lajne aj tak bolo predo mnou zopar vyletnikov, tie koridory by to mozno vyriesili, ale to je uz na inu diskusiu. :beer:
20.08.2012 - 20:21:05
00
...a zpredu sme štartovali preto aby sme nemuseli hneď v prvom kopci tlačiť bike...


Kajuš, nemyslím to osobne, no presne toto je jedna z príčin problému, ktorý tu na posledných stranách riešime.

Pomalší pretekári sa preventívne postavia dopredu, aby im nikto nezavadzal.
Takto ich síce nikto nebrzdí, no oni brzdia x ďalších jazdcov. Ak by sa pritom postavili trocha viac dozadu, stále by ich nikto nebrzdil, no ani oni by nezavadzali ostatným.

Toto je však problém takmer na každom masovejšom závode.
20.08.2012 - 20:38:40
00
sa to tu riesi skoro ako keby to bol slovensky pohar :lol:
ked tak kritizujete bikerky ze zavadazaju tak napr.
bikerka, ktora ma sancu byt do 3 miesta sa ma postavit kam, ak casovo je medzi muzmi na 50-60 mieste, ale jej konkurentka stoji na starte v prvych liniach? niektorym mozno zavadzia, ale ma v svojej kategorii sancu na bednu
20.08.2012 - 21:55:31
00
no postavila by sa hneď za top chlapov,aby v kopci nebrzdila ;)
20.08.2012 - 22:01:02
00
Prvá žena z krátkej stála v prvej rade, len kvôli fotkám, kvôli ničomu inému, to isté spravila aj na Stupave. Ja osobne mám rád druhý, tretí rad. A musím sa pochváliť, že na Horalovi som vyskúšal skoro úplný chvost a došiel som celkovo 11-ty. Ono to nie je o tom, kde stojíš, ale či sa vieš "predrať". Fakt je, že bežne sa dozadu nepostavím, keďže rád jazdím s čelom. Ale na Horalovi som šiel prežiť, takže tam som to neriešil a dozadu som sa postavil naschvál, aby sa neprejavili pretekárske pudy. :-)
20.08.2012 - 22:29:54
00
"Aj napriek tomu, že trať poznám, netrafím singel, ktorý nejaký dobrák musel preznačiť..."

Ja som isiel par minut po nej a ta odbocka bola riadne znacena dlhou pasovinou aj sipkou, vid. video v case 6:32 -> http://youtu.be/Kvw-LCW1PT8?hd=1&t=6m32s

Ale verim, ze to v tej rychlosti mohla prehliadnut, kedze hlavna ide vlavo ;-) Keby som tu odbockuminul ja, tak si to dalej prasim na cervenu a na povodnu trasu by som sa napojil po singli, kedze tam nebol ziadny regulovcik.... mozno by to bolo aj rychlejsie :-D

ako som pisal v prvej reakcii na maraton - ta sipka bola urcite otocena zlym smerom pred singlom v case mojho prejazdu (pred tebou :) )
20.08.2012 - 23:23:30
00
A musím sa pochváliť, že na Horalovi som vyskúšal skoro úplný chvost a došiel som celkovo 11-ty.

Lenže toto sú 2 neporovnateľné preteky. Greenbike je krátky a rýchly (o krátkej trase ani nehovorím), na Horalovi môžeš štartovať na Lejzi a Krejzi aj zozadu.
21.08.2012 - 08:16:33
00
no postavila by sa hneď za top chlapov,aby v kopci nebrzdila ;)


Triki snáď mi nechceš nahovoriť, že by sa ich udržala, tých TOP chlapov až do stúpania a nebodaj ich tam predbehla, aby ich "mohla" brzdiť.
21.08.2012 - 08:44:49
00
tmax: Tým som chcel povedať to, že keby bol nejaký bomardér v 20-tej rade, tak má šancu vyhrať. Veď na tej asfaltke sa dá zasie obiehať. T predsa nie je "mŕtva" zóna.
21.08.2012 - 08:46:36
00
bikerka, ktora ma sancu byt do 3 miesta sa ma postavit kam, bednu

...pri tej jej konkurencii v kategorii ju bedna neminie ani na konci balika ;)
...na 17 ci 18 rokov jej to aj tak dobre slape...
21.08.2012 - 09:25:17
00
ak som niekoho na singlači brzdila tak sa ospravedlňujem, určite to nebolo úmyselne, keď som si všimla za mnou viac jazdcov tak som uhla nabok a nechala všetkých aby ma predbehli...a zpredu sme štartovali preto aby sme nemuseli hneď v prvom kopci tlačiť bike...

koho si pustila? 6 sme isli za tebou cely singlac. obehli sme ta az za singlacom kde zacal kopec

Kajuš,
podľa mňa sa nie je za čo ospravedlňovať, jazdíš prvý rok a že si išla pomalšie singláč ako jazdci za tebou je normálne na Tvoje odjazdené km. A hlavne si myslím, že sa dá aj na tom singláči obehnúť ak je niekto šikovný :) a pokiaľ ide o miesto okolo 500, tak sa už fakt nie je kam nahánať, teda aspoň podľa mňa.. nič si z toho nerob!
A mimochodom sú jazdi čo si na štarte ani nepostoja, ale na drzáka si prehodia bike a idú z prvej rady.

rad by som si pozrel to obiehanie na tom singlaci. jazdim aj zjazdy ale tam by som si to netrufol cez tie stromy a zraz. tam je to cisty singlac. presne na sirku jedneho.
v kalnici ked zakrical niekto rychlejsi tak sme sa pratali aj do lesa aby nas obehol.

ono je to dosti jedno uz, ale ked budes mat cas tak chod dole kopcom a skus bez brzd. tie pady az tak nebolia, a ked ides rychlejsie tak sa bike sam lepsie drzi v stope...

ale na Tvoj vek klobuk dole, keby to bol len pretek do kopca tak nemam sancu.

V Svatom Juri ti ten tachac nesiel ak sa dobre pametam :)
21.08.2012 - 10:02:22
00
jjsan... radiť žene dolekopec bez bŕzd, ty si exot.
21.08.2012 - 10:08:25
00
keyboard_arrow_up