Nemate nahodou niekto skusenosti s kupou biku/ramu z US eshopu, ktore oficialne neshippuje na Slovensko?
Je tu par firiem ktore ponukaju tzv asistovany nakup len neviem ci su doveryhodne.

tu je jedna napr - http://www.shipito.cz/
28.08.2012 - 12:09:13
00
Cez shipito som uz par veci riesil, boli to vsak len male drobnosti do 50e. Fungovalo to spolahlivo, zalozis si account, musis tam dat nejaku malu sumu uz na zaciatok(tusim $8) aby si mohol nejaky balik vobec prijat ci co, vygeneruju ti P.O.BOXacku adresu v ich sklade(s tymto ma vraj viacero predajcov problem, nechu posielat na pobox adresy, mne sa zatial nestalo), tu uvedies ako svoju pri kupe a ked im(Ti) to dojde na ten sklad tak ta informuju. Zakazdym to otvaraju, nafotia obsah a uploadnu ti fotky do profilu na ich stranke, kde mas prehlad o vsetkom. Potom musis vyplnit na stranke colne vyhlasenie o obsahu balika, co je vlastne len to, co oni napisu na obalku(hodnota tovaru, obsah a pod.) a previest si na account shipita dostatok penazi na tebou zvolene postovne. Ak vsetko splnis, tak to vyexpeduju a potom uz len cakat na zlty papierik pripadne list z colnice... Pri tak velkom baliku rataj ale s poriadnym postovnym(na stranke maju shipping calculator, mozes si skusit), zalezi cim si to das poslat. Pri baliku velkosti ramu a vahou tak 5kg mas na vyber len zlomok sluzieb ako su: polonez parcel za cca $50, nemam overene a posobi to dost osemetne alebo jednu zo solidnejsich ala TNT, DHL a pod. ale tam je cena hraniciaca s $1000 co sa ti uz zrejme urcite neoplati... Pri malych balikoch sa to da relativne za male postovne nechat poslat priamo cez ich shipito transport, ktory trva okolo dvoch tyzdnov, toto som vzdy vyuzival a zatial spokojnost.
28.08.2012 - 12:44:18
00
Dik za info. Jo skusil som tu kalkulacku, skoro ma prehodilo. 1500 najlacnejsia varianta s DHL. To si uz mozem rovno kupit spiatocnu letenku a osobne si vyzdvihnut ten ram. Hm no uvidim.
Su tam v hre ti poliaci, polonez. Blbe je ze zasielka nie je poistena, tracking neexistuje a trva to skoro 3 mesiace.
Raz som si uz dal posielat podobnou firmou ale z Australie, tri obrovske baliky. A v pohode vsetko doslo. Len je to trochu taka loteria s tymi Poliakmi.
28.08.2012 - 13:43:15
00
keyboard_arrow_up