Aj tá fotka železnice bola urobená nad Lozornom :P
28.08.2012 - 20:58:42
00
A o co ide? Nejak mi unika pointa...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=m4X75DV0AoI
http://tvnoviny.sk/spravy/svet/foto-a-video-v-polsku-zabija-puma-americka-nafilmovali-ju.html
28.08.2012 - 22:47:26
00
posledný medveď v malých karpatoch bol zastrelený niekde v 18 stor.
silne pochybujem,že by až sem nejaký došiel.Ja osobne to úplne vylučujem.

vukie myslíš asi to poľovné združenie a prvú ťažobnú svätojurskú.
29.08.2012 - 07:23:18
00
Dnešný fajn ľahký výjazd do mne príjemných nepreľudnených lokalít.
Západné podhorie MK rád navštevujem.

Trasa v mape: http://mapy.hiking.sk/?trasa=RyDKU


Nechal som sa inspirovat tebou vukie, tak som sa bol prevetrat po neznamych lokalitach a pre kratkost casu, som musel urobit urcite redukcie...

Co sa tyka trasy po zelenej TZ z Bystrickeho sedla ku Kosariskam, ta bola pre mna dost tazko zjadna (teda ta lesna cast), niektore useky dole som radsej tlacil, lebo mi tahalo kolesa do stran a nejaky pad nepotrebujem. Z Kosarisk som pokracoval na Prepadle a odtial na Skalu po modrej TZ, ako si odprucal. Mal som zvlastny pocit, ked som zachadzal za tabulu oznacujuci vojensky priestor. Tlacil som iba posledny usek asi 50 m, nakolko pod listim je uz dost skal, podmysklo mi v stupani koleso a uz som sa nerozbehol. Zo Skaly som isiel po zltej TZ smer Lozorno, na razcesti lesnych ciest sa mi znacka stratila, tak som sa rozhodol, ze pojdem vpravo a dostal som sa na asfaltovu cestu. Rozhodol som sa pokracovat vlavo po tejto ceste a neskor som natrafil aj na zltu znacku, ktora sa pripajala zlava. Cize ak niekto dojde na to lesne razcestie, je to jedno, kadial sa vyberiete, ale odporucam ist vlavo. Inak bolo strasne vela zveri, dokonca som videl stado srn, ktore malo asi 40 kusov. Dalej som sa po dostal k Cervenemu domceku, odtial cez oboru na Kosariska, BK a domov :) Celkovo 65 km.
29.08.2012 - 17:41:23
00
Nepytal si sa ma nahodou na zjazdnost tej zelenej smer Kosariska na krizovatke s cervenou na Biely kriz? Volakedy sme tadial jazdievali, ale po kalamite som tam nepachol.
Tak predsa ste tade isli... :-)
29.08.2012 - 17:51:41
00
Nikoho som sa nepytal, ja som tadial rovno isiel aj ked niekto isiel okolo mna :-)
29.08.2012 - 18:07:48
00
tak to potom bol niekto iny...
29.08.2012 - 18:10:59
00
tak dnes som sa motal naschvál v jurskom chotári či ho nezazriem a naraz toto...

Prílohy:

medved hnedy svatojursky.jpg
medved hnedy svatojursky.jpg 5.56 KiB thumb_up0thumb_down

29.08.2012 - 19:17:03
00
utiekol z regala v Poluse :-P
29.08.2012 - 19:18:35
00
no dvoch polovníkov som stretol boli unavení asi od slnka...
vraj ho tam videli,ale zrovna nikto z nich nemal ani foťák ani mobil,že by ho cvakol...
tolko smoly,ale hlavne že ho práve oni zbadali...
29.08.2012 - 19:23:10
00
Nechal som sa inspirovat tebou vukie, tak som sa bol prevetrat po neznamych lokalitach a pre kratkost casu, som musel urobit urcite redukcie...
Tak to som rád :)
walec: zelená je ako už bolo písané nezjazdná. Ak sa chceš zhora dostať dole na lokalitu pod Dračím hrádkom, tak treba použiť lesnú cestu, ktorá ide od toho veľkého obnoveného "kríža" pár sto metrov pod BK (na žltej značke). Táto cesta je celá zjazdná, sú tam síce kamene a žihľava, ale dá sa to, miestami strmšia, takže opatrne. Cesta vyústi pri ohniskách na lúke pod Dračím hrádkom.

Zo Skaly (502m) sa neoplatí ísť po žltej cez lúky. Buď smer Lozorno-normálna lesná cesta alebo dole po lesnej ceste k asfaltke Lozorno-Košarisko. Tak si tuším išiel aj ty.
29.08.2012 - 20:42:38
00
Ahoj Vukie, vďaka Tvojej inšpiráci som dnes zobral kamaráta s našími 13-ročnými synmi na výjazd do Rakúska. Išli sme cca tú istú cestu ako na našom spoločnom nočnom výjazde, len nebolo toľko zvery...Ale bikerov bolo požehnane. Cez deň je to tiež pekný výjazd, hlavne tá pohoda na cestách. A mladí prežili aj tých 70km. Víkend sa na webe vyčasuje, tak mohli sme dať zase niejaký výazd do MK, smer Záhorie.

Prílohy:

Panorama MTB (800x176).jpg
Panorama MTB (800x176).jpg 65.59 KiB thumb_up0thumb_down

29.08.2012 - 21:42:51
00
triki: paradny ulovok! Nechcel by som ho stretnut v lese, vyzera byt zlostny :)

romanx: tak to uz vyzera, ze niekomu inemu si radil ;)

vukie: vobec som si nevsimol, ze by niekto spominal, ze zelena je nezjazdna, presiel som si to a teraz to uz budem vediet :)

Zo Skaly som isiel po zltej na Lozorno. Najprv je to klukaty turisticky chodnik, ktory sa neskor napoji na lesnu cestu. Bola tam robena tazba, takze ten chodnik sa casto straca, navyse ked si clovek dava bacha na to, co ma po kolesami (lebo naozaj je tam bordel), tak nestiha sledovaj znacky. Potom som isiel k Cervenemu domceku popri tom plote obory, co si mal aj na fotke. Ked bude cas nablizsie, tak zase poplanujem cosi.
29.08.2012 - 21:43:39
00
ok, s tym medvedom to je 50 na 50. podla mna to polovnikom len vyhovuje, lebo im len zavadziame, ako bajkeri tak ako turisti. Podla mna budu tuto neistu situaciu vyuzivat, kludne az do vianoc, len aby sa obycajni ludia bali chodit do lesa. Oni si zatial v klude budu strielat vysoku a diviaky.

@vukie - ked si si taky isty, ze je to blbost s tym medvedom, tak povedz preco plis.
29.08.2012 - 22:03:47
00
Ani dnes som nemal stastie na medveda :shake:
29.08.2012 - 22:05:21
00
keyboard_arrow_up