Na singli Vydrica som stretol iba lisku a nechcela sa pratat z cesty, potvora :)
29.08.2012 - 22:10:49
00
no tak z toho medveda by som si tak nestrielal :-P u nas v lucenci min rok nejeden krat behal medved po sidlisku... :-)

Prílohy:

905708_lucenec-medved-sidlisko.jpg
905708_lucenec-medved-sidlisko.jpg 41.44 KiB thumb_up0thumb_down

29.08.2012 - 22:15:57
00
kajo: pekný výlet. Dnes bolo fajn. Pekný dres máš.

Dnešný výjazd, celkovo bol taký až príliš netradičný. Začiatok vo Veľkých Levároch :)
Fotky z VO Záhorie post618463.html#p618463
Išlo sa fajn, z Cerovej som sa znažil o prechod do BA ináč ako stokrát predtým, čiže také bočné cesty. Nižšie fotky, či ich je veľa? Možno, ale lepšie ako nič.

Trasa v mape: http://mapy.hiking.sk/?trasa=p9Ev6

Prílohy:

Komentár súboru: Z Rozbehov smer VN Buková.
1.jpg
1.jpg 113.05 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Tento úsek je môj obľúbený.
2.jpg
2.jpg 258.75 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: 14 záberov pri VN Buková.
3.jpg
3.jpg 300.15 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Tento rok som tu bol už veľa krát, ale čo už. Je to fajn spojnica.
4.jpg
4.jpg 262.71 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Rázcestie pod Starým plášťom.
5.jpg
5.jpg 238.86 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Najvýdatnejší prameň v okolí-Husí stok. Kúsok pred Rybárňou.
6.jpg
6.jpg 175.35 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Rádioreleový bod Šišoretné. Orešanské vŕšky sú síce bokom, ale vhodné na zakomponovanie do trasy.
7.jpg
7.jpg 153.29 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Nad Častou, pohľad na hrebeň Tríbča a Trnavu.
8.jpg
8.jpg 144.71 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Celkový pohľad.
9.jpg
9.jpg 264.35 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: V Píle aspoň aká taká spojitosť s dnešným významným dňom.
10.jpg
10.jpg 252.58 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Vstup do zverníc.
11.jpg
11.jpg 284.3 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na informáciu. Infotabuľa.
12.jpg
12.jpg 249.36 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Stúpanie po červenej nad Zochovou chatou.
13.jpg
13.jpg 147.37 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Ďalší zaujímavý pohľad. Marhát a AE J.Bohunice.
14.jpg
14.jpg 66.88 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Už za Limbachom.
15.jpg
15.jpg 263.59 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Plno hrozna.
16.jpg
16.jpg 276.11 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pohľad na časť hlavného mesta. Nad Lamačom.
17.jpg
17.jpg 237.45 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: A ešte pohľad z Devínskej Kobyly.
18.jpg
18.jpg 105.69 KiB thumb_up0thumb_down

29.08.2012 - 22:25:56
00
@vukie - ked si si taky isty, ze je to blbost s tym medvedom, tak povedz preco plis.



Je to blbost, samozrejme .. Uz logicky len napriklad z takej veci, kde je najblizsia prirodzena lokalita, kde zije medved ? Kym by sa sem odtial dostal ( 100 + km ) myslis, ze by ho nikto nestretol nikde, a zrazu sa objavi niekde pri Bielom krizi ? :)

Karpaty su tu tak male a tolko ludi, ze keby tu bol realne, tak uz ma minimalne 20 fotiek ..

Uverim tomu, az ked ma bude nahanat
29.08.2012 - 22:30:43
00
hmm tak za den je schopny prejst aj 60 km.... :-) ale tiez si myslim ze je to blbost :-D niekto by ho cestou urcite stretol....a ak nie cestou tak v karpatoch urcite...jedine ze by ho ten medved zozral a on by nestihol nikoho informovat :-D proste kravina ako s pumou :-D :-D ked pred nim budem utekat uverim ;-) zatial som medveda nestretol ani v stievnickych vrchoch...a tu teda urcite su...takze v karpatoch si nemyslim ze nejakeho stretnem :-)
29.08.2012 - 23:15:19
00
...najprv začne žrať juranov,lebo vraj už moc vyhrávajú na pretekoch. :lol:
29.08.2012 - 23:19:31
00
moj nazor na macka je ze pravdepodobne chce niekto naozaj znizit pocet turistov v MK.

kajobiker vcera bol asi juniorsky den na cykloturistiku :lol: . my sme z mladym isli cez peknu cestu na BK, kosarisko, cerveny domcek, biofarma a na zohor cez uz v minulosti spominanu "turešinu" :D . akurat to tam bolo take zarastene ze som nevedel na zohor tu polnu cestu najst. kedze som bol najskusenejsi biker :D podla aut som zvolil smer vychod kde bola asfaltka na Zohor. malo to jeden hacik 300m cez turesinu. v duchu som si myslel ze vyskusam mladeho psychicku odolnost co sa bude diat :D zvladol, akurat mi nebolo vsetko jedno ked sme prechadzali cez par lezovisk v tej kukurici ( neviem svine, vysoka?) vytriasli sme boty a islo sa dalej na devin.
walec: cudne ze sme sa nestretli lebo sme tlacili skoro kazdy kopec casu som tam stravil dost :D

Prílohy:

Komentár súboru: prechod cez kukuricne pole. mal som to o cosi tazsie kedze som musel robit cestu :))
Snimka_464.jpg
Snimka_464.jpg 445.83 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: mala technicka prestavka na odvsivenie. nez sme sa predrali a ocistili strata mohla byt aj hodinu
Snimka_465.jpg
Snimka_465.jpg 387.67 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil matvej11 dňa 30.08.2012 - 10:06:39, celkovo upravené 1 krát.

30.08.2012 - 09:41:15
00
Pozerám Vukie, ďaľší krásny výlet na Záhorie. Len tá dĺžka výletu vyzerá hrozivo = 143km. A nastúpané metre ani nehovorím, si borec. Predpokladám, že si štartoval ráno a dorazil do DNV večer. Nohy v pohode? Fotky sú pekné a tie oblaky sú ako z photoshopu, krásny kontrast. A ako chutilo hrozno? Po VO Záhorie je dovolené bikovanie bez obmedzení? Dúfam, že cez víkend ukážeš aj nám niejaké nové lokality.
30.08.2012 - 09:51:26
00
Pekne Maťo, toto keby som urobil synovi, už by som ho na bike nedostal. Syn Ti nenadával moc? Keby som vedel, mohli sme spolu ísť do toho Rakúska, mladí by boli traja a je to stále rovina. A chlapcom sa to veľmi páčilo.
30.08.2012 - 11:03:47
00
kajo: oblohu som na vyniknutie oblakov stmavil. Podvečer bola pekná obloha.
Hrozno som neskúšal. Na výjazdoch ovocie nejem.
Výškové metre sú opäť nadnesené (mapa im to zle počíta), tachometer ukázal o niečo menej a tomu verím viac. Vzdialenosť bola o kúsok dlhšia. Čistý čas jazdy 8:10, vyrážal som neskoro, vlakom z DNV o deviatej, čiže z Levárov o 9:30. Ku koncu v stúpaní na BK ma len štval ťažší batoh, takže som radšej vypil všetku vodu aby bol ľahší :)

Zaujímavosť bola, že na Červenom kameni bolo toľko áut, akoby tam niečo dávali zadarmo. A namiesto prameňa v pezinskej časti trasy to istila pumpa v Limbachu.
Modrá značka na Zámčisko je v druhej časti škaredá. Tak hlúpy úsek som už dávno nevidel. To že tam bol pred rokom polom, je fajn, ale ten obchádzkový chodník mohli dať za ten čas trochu doporiadku.

K VO Záhorie: áno okrem vyhradených miest, ktoré sú na mape na stránke ministerstva obrany vyznačené červenou farbou sa dá ísť kamkoľvek. Pri pohľade na moju trasu je vidieť, že som cez žiadnu strelnicu nešiel. Nabudúce chcem pozrieť druhú cestu, ktorá ide tiež takto krížom cez VO, ale je bližšie k obciam na podhorí.
Cez víkend má byť daždivo, takže asi nie.

matvej: to ste išli cez to kukuričné pole ako vtedy an výjazde na biofarmu? Vtedy sme to dali bez tlačenia :) Ale asi opačný smer je ťažšie nájditeľný ten "priechod".
30.08.2012 - 11:27:22
00
kajo: nebol by problem spolu vyrazit len ten moj nema tu kondicku bohvie aku a niekdy zasusi ze sa mu nechce tak tocime domov :D takze radsej sam s nim chodim kym to nema hlavu a patu.
vukie: ano presne tu trasu v opacnom smere. ale bolo to tak 3x viac zarastene za dialnicnym prejazdom asi po 200m sa cesticka uplne stratila. chvilu som hladal ale burina vo vyske 1,5m a kukurica uz nepustila. spät do stupavy po hlavnej som s nim nechcel ist tak som zvolil radsej tento hardcore :lol:
30.08.2012 - 12:01:17
00
Ad maco:
Bulvar uz toci na plne obratky:
http://www.topky.sk/cl/10/1322382/Bratislava-v-panike--V-lesoch-pri-hlavnom-meste-strasi-250-kilovy-medved-

Idem ho hned hladat!
Pre istotu som si dal topinku, tak nanho dychnem!
30.08.2012 - 12:47:57
00
a vraj ho videli vo vinohrade ako žere hrozno...a teraz majú mať tie ich slávnosti a on im to šecko požere somár.
to by ma fakt zaujímalo odkial by taký velký kus došiel.
30.08.2012 - 12:54:41
00
Ako som ten článok na sme začal čítať, skoro som sa udusil smiechom :D
Počkajme si ešte dva dni, snáď sa do konania tej ich parády objavia ešte novšie viac šokujúce informácie. Napríklad ako medveď tancuje na námestí, ako chcel ísť vlakom domov, ale nepustili ho do vozňa, atď.
A prečo si ten medveď zvolil za svoje útočisko práve Svätý Jur? To sú tie tajomstvá medzi nebom a zemou....
30.08.2012 - 13:52:50
00
inak musím to povedať...
v piatok došiel s IC tatran z Popradu a prestupoval na hlavnej na osobák do jura,vraj tam bude dosť sladkej žranice keď robia v sobotu tie oslavy.
30.08.2012 - 13:57:41
00
keyboard_arrow_up