Nemate niekto skusenosti s tymto telefonom ? Chcel by som vediet ci ma dostatocne silnu GPS antenu pre outdoorove aktivity.
14.05.2012 - 12:47:24
00
Skus vysvetlit co si predstavujes pod "dostatocne silnou antenou" a "outdoorovym pouzitim". Ale urcite by som nevyberal telefon podla GPS anteny. Neico malo o outdoorovych telefonoch najdes napr. tu: http://mobilmania.azet.sk/clanky/vyberame-odolny-outdoorovy-mobil-ake-su-moznosti/sc-3-a-1128124/default.aspx
Podla toho galaxy S2 ale usudzujem, ze ti nejde o zvysenu odolnost. Tak by som sa na tvojom mieste popozeral po hocijakom Sonyerricsone resp. Sony. vsetky maju na rozdiel od inych vyrobcov podporu ANT+, co je rozhranie na pripojenie snimacov tepu, kadencie a pod. Kompatibilne su napr. snimace od Garminu.
14.05.2012 - 12:58:31
00
O odolnost mi ani velmi nejde. Pri bike vyjazdoch ho budem nosit aj tak v ruksaku. Neplanujem ziadne mounty na rajdy a pododbne prkotiny.

Outdoorove aktivity - mal som na mysli v mojom pripade, vyjazdy mimo znacenych turistickych chodnikov. Pripadne tuto by som chcel zbehnut aj do ciech alebo rakuska. Kedze tamojsie zakutia su mi uplnou neznamou, bude sa dat spolahnut len na telefon s prislusnou topo mapou ? Ak budem niekde hlboko v lese, ma ten tel dostatocne silnu gps antenu aby ma lokalizovalo ? V skratke povedane aby som sa nestratil :)
14.05.2012 - 13:27:13
00
Áno, ako každý iný.
14.05.2012 - 13:43:15
00
Pripojenie prístroja na družice v lese môže trvať dlhé minúty, resp. sa vôbec na konkrétnom mieste nepripojíš. GPS navigácia mobilom je len provizórna a funguje prijateľne len za dobrých podmienok. Trasu s prístrojom, čo by aj kvalitnejším, v ruksaku zaznamenáš nepresne - nepoužiteľne.
Moc si od toho nesľubuj.
Z horeuvedených dôvodov som prešiel na outdorový GPS prístroj a je to v kvalite signálu neporovnateľné!
14.05.2012 - 13:54:12
00
Samsung Galaxy S2. Nemate niekto skusenosti s tymto telefonom ? Chcel by som vediet ci ma dostatocne silnu GPS antenu pre outdoorove aktivity.



Samsung Galaxy SII používam už skoro rok. Kľudne si ho kúp, z môjho pohľadu je to v rámci múdrych telefónov ešte vždy najlepšia voľba (úžitok-cena-hmotnosť-veľkosť displeja). GPS chip je veľmi dobrý, citlivý - záznam trasy je rovnako presný ako na Oregone, ktorý mám na riadidlách (SGS2 je pritom vo vaku). Ako turistickú navigáciu používam Locus Pro a iGO ako automobilovú navigáciu.

S predchádzajúcim príspevkom od GaliPe54 silne nesúhlasím.
14.05.2012 - 13:54:46
00
doplním GaliPe-ho: Pripojenie HOCIKTORÉHO GPS prístroja na družice v lese môže trvať dlhé minúty, resp. sa vôbec na konkrétnom mieste nepripojíš. Navigácia HOCIKTORÝM GPS prístrojom je len provizórna a funguje len za dobrých podmienok.
A ako vraví Laco, dnešné telefóny majú často lepší GPS chip ako špecializované GPS prístroje. Navyše majú možnosť zapnúť asistenciu získania polohy pomocou GSM siete alebo wifi, čím sa urýchli získanie polohy.
Je dobré fixnúť polohu ešte pred tým ako vojdeš do lesa. Potom, keď potrebuješ kuknúť do mapy už nemusíš na nič čakať.
14.05.2012 - 14:38:47
00
galaxy s2 pouzivam s orux maps, mapy beriem z mobacu. ak som vypol internetove pripojenie tak mi vydrzal 8 hodin so zapnutym gps a este ostalo 30% baterky. kupil som tuto tasticku na telefon tak ked dojde malo by to byt uz kvazi plnohodnotne gps bez neustaleho vyberania telefonu z batohu co ma stvalo snad najviac.
14.05.2012 - 15:34:34
00
SGSII používam už skoro rok a je super :) nikdy ma nesklamal a GPS je tam dostatočné na navigáciu/loggovanie cez endomondo/Sportstracker. satelity hladá max 5 minut (a to aj za zhoršených podmienok) v lesi som ho neskúšal keďže jazdím cestu.
14.05.2012 - 17:38:40
00
mno nakoniec som skoncil s galaxy nexusom :)
30.05.2012 - 23:31:24
00
pouzivam dlhsie na bajku nokiu 5230, hodenu v ruksaku, so zapnutou A-GPS najde satelity do 3-5 sekund, po rozbehnuti mozem lietat po karpatoch kdekolvek, ziadne prerusenie
31.05.2012 - 20:48:03
00
Ja mam Galaxy note a ten vie prijimat signal z americkych druzic GPS ale aj ruskych Glonass a polohu najde naozaj velmi rychlo.
23.09.2012 - 12:59:16
00
keyboard_arrow_up