Dnešný pekný deň vhodný na netradičný výjazd. Sem tam oblaky, ale väčšinou pekne, vietor som myslel, že bude silnejší. Príjemne teplo a sucho.
Návšteva troch rôznych pohorí. 99% trasy bolo pre mňa nových, tak sa mi to páči :)
Výjazd bol fajn, nenáročný, pekné lokality.

Trasa v mape http://mapy.hiking.sk/?trasa=rP1V0

Prílohy:

Komentár súboru: Železničná stanica Nová Baňa, vlak práve odchádza.
1.jpg
1.jpg 160.16 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Prvý lúčny úsek na červenej značke.
2.jpg
2.jpg 238.69 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Loksova lúka niečo po 10tej a neďaleko ešte o sebe dával vedieť jeleň. Asi mal ešte plno energie alebo sa mu to ručanie páči.
3.jpg
3.jpg 275.67 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Veľký Inovec (901m), konečne navštívený.
4.jpg
4.jpg 209.63 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Kúsok nižšie pri chate.
5.jpg
5.jpg 217.38 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Obycké lúky.
6.jpg
6.jpg 249.06 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Zámok Topolčianky.
7.jpg
7.jpg 223.93 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Prameň na červenej značke pod Vlčím kútom.
8.jpg
8.jpg 183.26 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pekné stúpanie po červenej...
9.jpg
9.jpg 169.61 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: ...na Veľký Tribeč (830m). Konečne som tu bol.
10.jpg
10.jpg 236.36 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Úsek modrej značky do Solčian je v spodnej časti zaujímavý, ide vedľa vyschnutého koryta potoka.
11.jpg
11.jpg 212.01 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Poľná cesty mám rád, táto ide na okraj Solčian. Na pozadí Topoľčany.
12.jpg
12.jpg 232.02 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Cesta v doline za Bojnou sa delí na dve, doprava smer Bezovec, ja som išiel doľava. Cesta spevňovaná, bola fajn. Posledný úsek len obyčajná lesná cesta, miestami strmšia.
13.jpg
13.jpg 291.19 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Až som prišiel (cestou v strede) na Jelenie Jamy v Považškom Inovci.
14.jpg
14.jpg 232.08 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na Skalke (377m) nad Hubinou. Pekné miesto. Je odtiaľto vidieť takmer celý hrebeň Malých Karpát od Salašiek po Kamzík, dnes len po Homoľu. Ono sranda, tie MK sú aj celkom dlhé, keď sa na ne takto pozerám z tejto strany :)
15.jpg
15.jpg 272.23 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Archeologická lokalita Kostolec nad Ducovým. Bolo tu dávne osídlenie, neskôr aj veľkomoravské sidlo.
16.jpg
16.jpg 154.71 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Zaujímavá lokalita.
17.jpg
17.jpg 252.64 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Po 6 rokoch opäť v Piešťanoch.
18.jpg
18.jpg 227.91 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Kedysi dávno, cca 20 rokov dozadu, keď som bol malý, som presne tu dával labutiam niečo jesť a jedna z nich ma pri tom normálne kúsla :) Milá spomienka :)
19.jpg
19.jpg 115.23 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Toto hádam popisovať netreba.
20.jpg
20.jpg 211.09 KiB thumb_up0thumb_down

27.09.2012 - 00:02:30
00
pekna dokumentacia vukie :)
si si toho vedomy ze ak budes takouto rychlostou jazdit nove lokality za par rokov si v NP Poloniny a caka ta Ukrajina? :lol: ja by som mal zacat uvazovat o elektrobiku aby som vas dobehol v tychto expediciach :D
27.09.2012 - 07:50:23
00
pekne pekne ;)
27.09.2012 - 07:58:35
00
Všimli ste si, že sa vukie začína objavovať na fotkách? V tomto reporte až dvakrát :)
Pekne vukie, super, že si začal aj s mimomalokarpatskými oblasťami :y:
27.09.2012 - 08:01:35
00
Okolo Skalky nad Hubinou to nebolo zarastene?
Z tohto dovodu som tam nebol asi 10 rokov.
27.09.2012 - 08:06:34
00
Vďaka, snáď tie fotky budú mať nejaký úžitok.

matvej: východ ma popravde neláka, nemám k nemu žiadny vzťah, nie je tam nič čo by ma oslovilo, čiže tam nie a je to ďaleko, nemám rád dlhé cestovanie. Do budúcnosti najďalej tak do Nízkych a Vysokých Tatier.

astro: vrcholová foto, kde som prvý krát na danom kopci, predsa musí byť s vlastnou fotkou :) Ale na fotkách som bol aj v minulosti.
V prvom rade som chcel mať navštívené lokality viditeľné z Malých Karpát, čo sa mi za posledných pár výjazdov za posledné dva mesiace aj celkom podarilo. Do budúcnosti napr. taká Pálava, to je len tu kúsok, dopravné spojenie je na tú stranu vyhovujúce. A potom aj iné lokality, ale až budúci rok.
reakcia na to, že jazdím aj inde ako v MK: Z Malých Karpát som aj za tento rok prejazdil "takmer" všetko, tj od Bziniec, cez Dobrú Vodu po Bratislavu. Napr. dal som si zobraziť v mape všetky tohtoročné výjazdy a teda bol to poučný pohľad :) také najväčšie biele miesto v nej je Obora Biela skala...
A hlavne okolie BA mi už začalo liezť na nervy, rovnako ako v minulosti. Preto ak už do MK, tak bočné trasy, kde skoro nikoho nestretnem a nie sú tam samé vyjazdené diaľnice (napr. taká Kuchyňa, Pernek, to je len tu kúsok, ľahko dostupné, tam to stále rád navštevujem).

PaloTT: zarastené to tam je celé, samé kríky, ale vedie tam bezproblémová cesta. Značka išla neviem kade, ja som z lúky pod Skalkou išiel po tej ceste, vrchný "pasienkový" povrch Skalky je pekný. Aj zjazd do Hubiny bol fajn, na výber bolo viac ciest.
27.09.2012 - 11:02:28
00
vukie tak tak, presne preto sa aj ja ťahám preč z MK, diaľnice, milión ľudí a už trochu "ojazdené". Mňa láka Skalica a Myjava. Ale Pálava znie tiež zaujímavo :y:
27.09.2012 - 11:24:45
00
Palo TT, na skalku ked zozjazdujs z Gon. lazov tak ta to vyhodi na luku. Original modra ide doprava trosku dole po zvaznici cca 100m a potom je tam nenapadna odobocka dolava a odtial to je tlacenie. Ale ako pise vukie pekne to obides polonou cestou smerom na Piestany a potom kusok po motorkarskej trase...
27.09.2012 - 13:55:42
00
Vďaka, snáď tie fotky budú mať nejaký úžitok.

matvej: východ ma popravde neláka, nemám k nemu žiadny vzťah, nie je tam nič čo by ma oslovilo,


a mozno by si bol prekvapeny je tu toho dost co by ta oslovilo a nemusia to byt len vychytene lokality tebou spominane
27.09.2012 - 14:11:57
00
Ahoj Vukie, no konečne, už som sa nudil a bál, čo je s Tebou. Zaujímavý výjazd si včera urobil, lesné, poľné a aj mestské cesty a myslím, že aj dosť pekných miest si videl, napr. Topolčianky. A fotky, nádhera, tie oblaky a modrá obloha - neskutočné. Ďaľšia motivácia a aj inšpirácia. Slovensko je celé pekné a vhodné na bike, každý si nájde to svoje.
27.09.2012 - 16:33:43
00
Tak, tak, všade je pekne, či západ, či východ. Ja ale na výjazdoch preferujem aj nejakú "spojitosť" s daným miestom, takže tak to vnímam ja. Ale na takú Kojšovskú hoľu by som išiel, z fotiek vypadá pekne.

Piešťany a okolie, tj P.Inovec v okolí Bezovca ešte navštívim, mám tam zo včera jeden rest :) časovo mi to už nevychádzalo.
A pri pohľade na aktuálne počasie som rád, že včera bolo ako bolo :)

kajo: vďaka, ale nič sa nedeje. Neznamená keď nepíšem nepotrebné príspevky, že sa mi niečo stalo :) Radšej nech ich je menej ale "zaujímavých" (že z nich aj aspoň niekto niečo možno má, preto sa babrem s tými fotkami a popismi).

bobris: pekne si to napísal. Zjazdom po modrej značke som prišiel na lúku a naproti mne bola Skalka. Celá tá modrá značka nebola ničím zaujímavá, ale tu to začalo byť fajn. Pokračovanie modrej značky som ani nehľadal, automaticky som išiel doľava po lúčnej ceste a po chvíľke sa objavila odbočka doprava - cesta na vrchol.

Keď už sa tu tak rozpisujem, tak na celej trase bolo dobre spravené turistické značenie, okrem začiatočného úseku Nová Baňa-Loksova lúka. Červená značka už nebola niekoľko rokov obnovovaná, pri rozdvojení ciest žiadna značka, ani ďalej potvrdzujúca, našťastie som vždy išiel dobre okrem jedného krátkeho úseku.
Značenie červenej značky pod V. Tribečom bolo ukážkové, kvalitne vyznačené, aj na lúkach (stĺpiky), také som už dávno nevidel.
Tu sa pekne ukazuje, že kto akúkoľvek trasu pozná, tomu je značenie na nič, ale kto nie, tak práve tam sa prejaví kvalita miestnych značkárov. Do gps pozerám len v nevyhnutných prípadoch :)
27.09.2012 - 17:18:48
00
vukie parada :y:

Napr. dal som si zobraziť v mape všetky tohtoročné výjazdy a teda bol to poučný pohľad :)

Tak toto by som si velmi rad pozrel, umoznis nahliadnut aj nam ostatnym smrtelnikom? ;)
27.09.2012 - 20:18:19
00
dobry napad... okolie kubina :$

Prílohy:

trasy.jpg
trasy.jpg 334.19 KiB thumb_up0thumb_down

27.09.2012 - 21:14:57
00
Na Skalnatej. Fotene takym kompaktnym lowendom :)

i.imgur.com
27.09.2012 - 21:55:33
00
Vlado, super fotky aj trasa. Nebodaj si sa vrátil na školu... :lol:
28.09.2012 - 10:04:14
00
keyboard_arrow_up