andrej25, nehnevaj sa, je to aj chyba autoškoly.
tmax, zdravý rozum by bol v poriadku, dobrý príklad však nikdy nie je na zahodenie, lebo zlých je až priveľa.
Vysvetlím:
Vlani v lete mi nedal, bol som na cesťáku, prednosť frekventant autoškoly v Pezinku. Nič sa nestalo, ubrzdil som. Inštruktor sedel vedľa "loket z okýnka". Premávka bola hustá, tak som ich pri kruháči dobehol a pýtam sa inštruktora, či cyklistovi netreba dávať prednosť a či takto učí nových vodičov. A on -"My sme vám nedali prednosť?" Nedali. "A stalo sa voľačo?" Nestalo. "Tak čo do p...?"
Počítam, že si to frekventant zapamätal...
Tento rok, tá istá autoškola, iný inštruktor. Som za nimi, v aute, pred prechodom. Auto oproti už stojí a dáva prednosť matke s kočíkom a druhé dieťa drží za ruku. Brzdím, lebo "ich pustíme". Nuž pustil som ich tak akurát ja. Autoškola prefrčala a za prechodom zastali pri svojej kancelárii.
Aj toto si asi frekventant zapamätá, hoci pri skúškach by to neurobil.
28.09.2012 - 12:47:56
00
asi nie je autoskola ako autoskola
aj tak sa kazdy za volantom rozhoduje sam ako sa bude na ceste spravat
28.09.2012 - 12:54:56
00
Nevieš odhadnúť rýchlosť? Počkaj. Robím to ako cyklista vždy, kvôli vlastnej bezpečnosti aj keď občas v duchu soptím na pomalé autá na malých kruhových križovatkách, kde sa často vlečú podstatne pomalšie ako ja :-)

V prípade cyklistu je to skôr o pude sebazáchovy (cyklista nárazom do auta ľudí v aute nezabije), ale v prípade vodiča mot. vozidla je to o zodpovednosti, ohľaduplnosti a predvídavosti. Nedám prednosť a zabijem cyklistu? Stojí to za to? Pár sekúnd počkať nikoho nezabije = doslova. ;-)
28.09.2012 - 13:25:59
00
napr. nikto zo spoluziakov sa neucil v autoskole ze ak je bajk z pravej strany auta pred alebo na urovni auta ked stoja na krozivatke...a auto chce odbocit do prava...a cyklista ist rovno tak cyklista ma vzdy prednost :-) a potom sa stavaju take veci ze musim nedobrovolne niekedy odbocit do centra mesta lebo debilko si mysli ze ma prednost :-(


Ja pri tejto situacii este pocas cakania na cervenu upozornim vodica, ze idem rovno.
28.09.2012 - 13:31:30
00
nie vzdy sa to da....a klopkat na okienko mu nebudem....ale v poslednom case sa uz preventivne vzdy natrepem pred prve auto aby som si bol isty ze ma ziadne auto neprejde ked bude odbocovat priamo cezomna....niekedy som si pripadal vazne ako duch ked magor len tak zacal zatacat ako keby som ta ani nebol.... :-(

andrej 25: nieje to chyba autoskoly??? a koho potom??? malo by to byt tak ze ten kto nema absolvovane povinne mnozstvo hodin teorie nemoze ist na skusku a dostat vodicak...a bol by pokoj....ale problem je v tom ze na skusku sa dostanu aj taky ktory boli dokopy na teorii mozno 3 krat.... :-( a to je chyba autoskoly....proste by ich nemali pripustit ku skuske....tak isto ako ked ta nepripustia k maturite lebo si neklasifikovany z nejakeho predmetu pretoze mas vymeskanych privela hodin.... ;-) potom by sa nikto nemohol vyhovorit ze ja o nicom takom neviem....
28.09.2012 - 14:56:24
00
malo by to byt tak ze ten kto nema absolvovane povinne mnozstvo hodin teorie nemoze ist na skusku a dostat vodicak.......

malo, nemalo to je vec nazoru..., neviem aka ja v tomto smere legislativa, ci to vyzaduje. to ze si to tam niekto odsedi tiez nebude znamenat, ze sa aj nieco nauci ;)
taktiez nie je mozne, aby naucili vstko - ak si robis kurz v zime, tazko pocas neho narazis na cyklistu, ak v lete, nenaucia ta ako sa chovat na snehu...
je to na kazdeho zvazeni co bude za volantom robit a co nie
28.09.2012 - 15:21:29
00
V autoškole by sa malo síce učiť "všetko", ale kto nedáva pozor a nepočúva, nezapamätá si vôbec nič. Na druhej strane je "jedno", či niekto absolvuje aj samotný kurz ak zvládne skúšky = ovláda to (prevažne princíp vysokej školy). Samozrejme dobré rady od inštruktora si človek zapamätá zväčša navždy, hlavne ak to vie dobre podať.

Je to hlavne o samotnom vodičovi, jeho zodpovednosti a uvedomenie si faktu, že auto je zbraň, na ktorú "žiaľ" netreba zbroják aj keď energiou hravo prevyšuje energiu strely zo zbrane, na ktorú je zbroják už potrebný. ;-)
29.09.2012 - 09:07:40
00
http://www.youtube.com/watch?v=aR3Qp5vLLLs&feature=player_embedded#!
29.09.2012 - 22:20:02
00
motorkar robil mysicky a nevyslo mu to, mohlo ho viac zmarovat
29.09.2012 - 22:47:40
00
no mám pocit že tam nadrbal do toho strieborného, resp ten strieborný mu vrazil zadkom do predného kolesa..
29.09.2012 - 22:50:55
00
tak dnes rano regeneracny trening,na ceste do Tlmac,idem si tak veselo,krasne pocasie,a v tom za mnou fobia,ledva 70-80km/h a za nou KIA SORENTO dobrych 140+ jak drbnuta vedla mna preletela,uz som hromzil a nadaval,ruka v past sa mi zovierala a za 5s za nim Superb este rychlejsie,sa pretekali asi som si pomyslel :D, fobiu len tak mihli,aj som sa cudoval,ze preco Superb predbieha cirka 300-500m este pred zeleznicnym priecestim a 90stupnovou zakrutou tu KIU a tak pedalikujem dalej a uzivam si krasne pocasicko po nocnej :D
a v tom prechadzam vedla zavodu "KIROV" pred Tlmacami,pozeram lepsie a co nevidim KIA odstavena,vodic smutny vonku lamentuje a ejhla SUPERB dialnicka policia,asi sa chystali na vyjazd smerom na BENADIK do BB,kedze to bola BB znacka
spomalim na 5km/h najlahsi prevod a krasne som sa mu z chuti zarehotal do ksichtu a som mu este aj vysvetlil,ci ma chcel udupat na ceste, ostal ticho a policajt sa uskrnul takisto a mrkol ockom...
nechcel by som platit tu pokutu,a vobec prist o vodicak

edit:// som sa dozvedel,od kamarata,ze ten Superb patri LV-BB trase a ze je to SUPERB V12 specialne pre dialnicnu policiu :D :D,najsilnejsi motor od VW
30.09.2012 - 09:50:37
00
:y: .....len dúfam že vodič nemá za zadkom nejakého dobre situovaného sponzora, čo môže mať za následok to že o pár dní bude jazdiť veselo ďalej :worried: .
30.09.2012 - 11:55:38
00
canopus no pekne :-D :-D jeden z mala pripadov ked policajti zlepsia naladu :-D
30.09.2012 - 12:12:21
00
Pomsta nasraneho?

Prílohy:

auto11.jpg
auto11.jpg 138.37 KiB thumb_up0thumb_down

30.09.2012 - 12:29:29
00
b0b0:co to je?vyzera to ako plej,vazelina ci co...
30.09.2012 - 17:05:45
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up